Code Geass: Hangjaku no Lelouch

• Japonsko コードギアス 反逆のルルーシュ (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2006–2008), 20 h (Minutáž: 24 min)

• Season 1 (2006) - 25 epizód

• R2 (2008) - 25 epizód

Středoškolák se schopností okamžitě všechny přinutit, aby ho poslouchali, si nasadí masku a postaví se do čela povstání Japonců proti vetřelcům z Británie. (Netflix)

Recenzie používateľa Starletka k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2006) (S01)

Původní komentář z 28.12.2014: Code Geass bez diskuze patří ke kouskům, které by měl každý kdo si chce říkat fanoušek anime vidět. Ale na rozdíl od třeba takového často srovnávaného Death Note je zde mnohem víc fillerů, fanservice a nudných scén. Nad tím se ovšem dají přimhouřit oči, protože je to vyváženo originalitou, (sice v drtivé většině těžce nesympatickými ale aspoň) propracovanými postavami, atmosférou, napětím, akcí, animací a soundtrackem (i když uječené openingy jsem musela přeskakovat) a především příběhem. 8,5/10 ()

R2 (2008) (S02)

Jak jen shrnout mé rozpačité pocity? Bez spoilerů to nepůjde. Nuže prvních pár dílů je prakticky úplně naprosto to samé, co bylo v první sérii, jenom s ještě víc fanservice, že to až hraničí s ecchi. Bylo mi opravdu líto Kallen a Villetty, které snad neměly ani jednu normální scénu, kde by nevystrkovaly kozy a zadky nebo rovnou radši nebyly nahé. A bohužel jak díly pokračují, dojde i na C.C., jejíž charakter je na pár dílů radši úplně zabitý, aby se dalo vytěžit její "neposkvrněné, roztomilé naivity" co nejvíc. Každopádně po docela jakžtakž, s přimhouřenýma očima zdařilém začátku se nasadí těžce nevyrovnané tempo - buď se neděje vůbec nic (zase spousta fillerů jako školní festival nebo blbosti co vymýšlí školní předsedkyně... prostě cokoliv se týče školy se klidně mohlo vynechat) nebo se děje milion věcí v pěti minutách pomocí nelogických rychlých střihů nenavazujících scén. No a pak je tu taky pár "proč proboha?" momentů typu Lord Jeremiah nebo již zmiňovaný brainwash C.C., kde tvůrci nejspíš nevěděli jak pokračovat, tak tam hodili něco náhodného. Prostě v prostřední části jsem upřímně měla chuť to dropnout. Naštěstí kolem 17. epizody se konečně zase začalo jet na příběh plný zvratů a posledních pár epizod byl přímo skvost, gradující dokonalou poslední epizodou, které lehce kazí jen neustálé umírání a znovuožívání prakticky všech postav. Taky bych ráda pochválila skvělý soundtrack, hlavně v poslední epizodě. Jinak ještě co se nových postav týče, nechápu proč všichni tak vroucně nenávidí Rola. Mě ho bylo chudáka líto. Zato Lelouch je ještě větší hovado a dostal, co si zasloužil. No a celkové hodnocení? Místy to bylo na 10, místy na odpad. Takže něco mezi 3 a 4 *. Vzhledem k tomu, jak se všichni můžou přetrhnout s 5, klaním se k tomu slabšímu hodnocení. 7/10 ()