František (Josef Polášek) má vlastnú psychiatrickú ordináciu a veľa klientov. S manželkou Eliškou (Ela Lehotská) sa práve nasťahoval do nového domu. A navyše – navyše je sukničkár. Jedného dne však šliapne vedľa a spustí tým ťažko kontrolovateľnú lavínu udalostí. Stratí prácu, žena ho vymení za jeho bývalého pacienta, a tak mu nezostáva nič iné, len ležať v izbičke u mamičky (Zdena Hadrbolcová). Tá synáčika obdivuje, čo sa nepáči jeho staršiemu bratovi Milošovi  (Leoš Noha). František nevie nájsť uplatnenie, a tak sa nakoniec nad ním Miloš zľutuje a ponúkne mu miesto učiteľa v autoškole, ktorej je majiteľom. Nie je to jednoduché obdobie, ale František sa nevzdava. Krv do žíl mu vleje Eliškino skrývané tehotenstvo a možnosť byť otcom... (TV JOJ)

Burrows

Ne, že by mě František výrazně nudil, ale nezaujmul snad ničím. Pokud nazvu film komedie, tak si představím, že se zasměju víc než dvakrát. Hodně rychle vyšumí z hlavy. ()

Jaromír

Průměrný příběh, čekal jsem víc. František byla zajímavá postava, ale mohl do svých "problémů" zabřednout ještě víc a zajímavěji :). Škoda, reklama vypadala lépe, u filmu jsem se občas nudil. ()

monty.cl

Vlastně to není vůbec vtipný, ale má to něco do sebe. Polášek jako milovník je sice trochu divná volba, ale proč ne, že jo...příjemný neurážející kousek...55% ()

Dawed

Nemůžu si pomoci, ale mě to hrozně pobavilo. V jednoduchosti je síla a humor zde byl příjemný a hlavně ne trapný. 75%. ()

nula87

Na českou komedii překvapivě relativně konzistentní, místy i vtipné, a vůbec ne tak blbé, jak se stalo u žánru české komedie zvykem. Polášek svou roli zvládá slušně a celek působí jako nenáročný odpočinkový film, u kterého se za tvůrce nemusíte stydět. Což je pochvala. 55% ()

vitac.

Film bez výrazné chuti, bez sdělení... nicméně mu nemůžu upřít, že se na něj celkem dobře koukalo - hlavní hrdina mi byl sympatický, líbilo se mi, kterak odříkává část svého životního příběhu, monotónním a takřka nevzrušeným hlasem. Prostě správný flegmatik, který však čas od času dokáže zmobilizovat své síly a jednat. Starostlivá maminka také perfektní, Františkův bratr a má oblíbená Škoda 1000 pak obraz kladů dotvořili. Jednohubka za lepší dvě hvězdičky. ()

Safir odpad!

Film, který je typickou ukázkou toho co za hnusy se dneska (2011) v Česku točí. Herecké výkony jsou tragické, a ta ženská o kterou František bojuje je vyloženě odporná. Celou dobu filmu jsem pouze tápal, nevěděl jsem jestli to má být komedie nebo naopak drama o nevěřě (nesedělo ani jedno). S přibývajícími minutami je to stále horší a horší, no a konec snad ani nemá cenu zmiňovat. Velice mě překvapuje tak vysoké hodnocení 48% tady na ČSFD pro tenhle odpad. ()

Renie42

Po dlouhé době jsem zhlédla český film. Docela mě to zklamalo, neboť ukázka byla vtipná a tak jsem si řekla, že to bude na stejné úrovni. Asi do té ukázky vecpali to, co je na tom filmu vtipného. ()

McMastamind

Celkem originální zpracování a výkon Josefa Poláčka. Dvě věci, které zachraňují Františka před sestupem do hlubin odpadu. Pousmál jsem se párkrát a to ještě s určitými výčitkami. Bylo to totiž spíše smutné. Tak smutné, až vtipné.... Teď se do toho trochu zamotávám, ale znáte to. Prostě tragikomedie. ()

Eruzione odpad!

Tohle není ten typ kravin, u kterých usnete, tohle je typ kraviny, kde si celou noc nemůžete odpustit, že jste tu nudnou scénu viděli a nechce se vám spát ještě víc... ()

Hawaj

Slabý. Díry ve scénáři i ve střihu, chybějící záběry (bouračka). Scéna s večeří nefunguje. Marně pátrám co nám to chtěl režisér říct a pak mi dochází, že se možná v tý scéně snaží napodobit někoho jiného, možná Feliniho - čert ví. Prostě to nefungovalo. Škoda. ()

ostravak30

Tragikomický film asi nejvíc pomáhá si uvědomit, že možná někdy jsme vděční za něco až o to přijdeme. František si dost pozdě uvědomí o co vlastně přišel - tedy o ženu, bez které neumí žít. Ovšem humorných scén, které by se nedaly čekat - vzhledem k povaze hlavního hrdiny, je zde málo. Franta zkrátka přefikne, co mu přijde do cesty. Možná by se měl film odehrávat na Moravě v létě. To by nejspíš získal trochu jiný rozměr. Takhle František působí jako jouda z vesnice, kterého pohltilo velkoměsto a spousta holek, které na venkově neměl. Moravského přízvuku se nelze jen tak zbavit a tak Josef Polášek působí značně věrohodně se svým nevinným výrazem. Ostatní postavy nejsou rozehrané do hloubky a takse jen těžko můžeme smát Martinu Pechlátovi, který sice nejprve ohlásí, že miluje Františkovou ženu a nachytá ho s jinou, ale zároveň tentýž člověk napadne v domě svého soka, když tam přespí, aby mu zároveň uvařil kafe a povídal s ním jako s přítelem. Ještě, že ta hudba se docela hodí k tak tragikomickému příběhu, kterém jen těžko lze věřit, že je Franta tak oblíbený u žen, ale především samotný konec, kdy se jen tak vzdá ženy, o kterou do té chvíle urputně bojoval. Ale třeba někomu pomůže si uvědomit, co je v životě důležité. ()

javlapippi

Hlavný hrdina Polášek si sukničkárstvom komplikuje osobný aj pracovný život a prichádza skoro o všetko. Ako-tak sa pozviecha na nohy za pomoci matky Hadrbolcovej a brata Nohu sa nie príliš úspešne pokúša dať si život dohromady. K tomu mu znejú piesne od Hegerovej a Šlitra. Vcelku vtipná komédia, miestami trochu nahorklá, dobre zahraná, ale nejaká extra zapamätateľnosť nehrozí. ()

Filipes

Komedie jenž se minula účinkem. Místo pobavení mě spíše přivedla do deprese, že bych si možná aji pro nějaké prášky zašel. Nevyužitý Poláškův potenciál, nevyužitý potenciál všech. Film plný hloupých lidí pro hloupé? ()

petz1985

Špatné. Přijde mi, že při komedii bych se měl zasmát (aspoň vicekrát než jednou) a pobavit (ani to se mi nepovedlo). Franišek jako psychiatr, který má na hypotéku čupr barák, s velkou a novou kuchyní, jezdí do práce (než mu seberou diplom) škodou 1000 ... . no nevim moc nevěřím příběhu, nevěřím Poláškovi jeho postavu a vlastně téměř ničemu. Film je navíc nuda, kterou nelze překonat ani když se zjeví Čtvrtníček, protože ten je tady taky strašný. ()

Blazis34

Začínající režisér Jan Prušinovský mě svým dílem nijak neuchvátil. Není skoro nic co bych si zapomatoval, žádná scéna, žádný vtip, prostě mi přišel film velmi prázdný. Za zmínku avšak stojí zajímavě vybraná muzika a důvěryhodný herecký výkon Josefa Poláška. ()