Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

hujerita

Podľa mňa to bol úplne zbytočný film. Myslel som si to aj predtým ako som ho videl, ale nedalo my to a pozrel som si ho. Nebol vyložene zlý, ale Raimiho spider bol oveľa lepší a aj lepšie urobený. ()

killerko13

Možno nie je dokonalý, ale priznávam že ma prekvapil aj keď som ho dlho odsudzoval. Amazing Spider-man je, aspoň pre mňa naozaj amazing. Či je lepší alebo horší ako predchádzajúci pavúci je ťažké povedať, je to ako rozhodnúť sa či je krajšia Emma Watson alebo Hermiona Granger, ak viete čo tým myslím. Avšak vynikajúci výber hercov (Emma Stone je krásna ako nikdy), skvelý dej, efekty aj celkové spracovanie dáva filmu energiu a chuť ho dopozerať až do konca ()

Crown55

Tak trochu mi to připomnělo restart Hulka s Nortonem. Plno řečí jak stará série nestojí za nic - teď to uděláme líp a výsledkem je nic nového nepřinášející remake s nádechem monumentálnosti a otřesným hlavním hrdinou. Novému Peterovi toho školního otloukánka nejde uvěřit a spiderman je opravdu jen arogantní šašek. Dialogy nemají hlavu ani patu a do toho se okatě vnucuje předramatizovaná hudba. Pokud člověk neviděl předchozí sérii a nebo nechce u sledování přemýšlet, určitě s novým spidermanem bude spokojený. Pro mě je to, dle očekávání, nafouknutá bublina ... ()

Hezoun Marw

Pohádka…A to taky spider-man je, pohádka pro teenagery, ale na dnešní poměry myslím, že je to až moc cílené na tuto skupinu diváků. Na začátku nic nového, obyčejný příběh o pokousání pavoukem s moderními grafickými efekty, které jsou ovšem nepřesvědčivé. Laciné dialogy a scénář držící se jednoduché osnovy, mi dává dojem, že oproti filmu Spider-man 2002 je to krok zpět a ani ten spiderman není vůbec Amazing. Spider-Man 2002 tady byl v tomto žánru první a když první, tak i s tím co nabídnul mnohem lepší. Dávám slabých 50%. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /totální kopie verze 2002, včetně trapných milostných scén, Spiderman vs.Comožnánejvetšímonstrum, je už taky velmi ohrané/, + /o 10 let modernější, svižnější, lepší triky, trocha sebeironie/, hodnocení - stejné jako 2002, jen v modernějším hávu, poznámky - dvojka, trojka a bude to kopie původní trilogie 02/04/07 ()

malahradna

úplne nový SpiderMan. Je to nové, hravé, farebné s občasným vtipom a má to svoje čaro .evidentne film trpí prílišným prestrihávaním, ale ak od filmu nebudete očakávať zázraky, môžete sa celkom dobre zabaviť. ()

sovel

Takže porovnání se bohužel nikdo nevyhne. žádnému z předchozích filmů se rovnat nemůže, herci jsou pro mě nesympatičtí :-( Příběh takovej nijakej, sice tu máme přes 2 hod. materiálu ale nevím, nějak např. osahání schopností apod. okleštěno. Hlavní padouch ujde, na Normana to však nemá. Dokonce trochu upravený děj oproti spider - předloze, vypuštění nějakých věcí + vložení nových = hned všem vybleju, že jsem spidy :D a náznak nějaké zápletky ohledně Petrových rodičů ?? Film není špatný, pobaví, takže 3 hvězdy zaslouží. ()

MarS_73

Dle mého naprosto zbytečný film. Nejen, že nepřináší zcela nic nového, ale na Raimiho verzi z roku 2002 ztrácí prakticky ve všech ohledech. Opravdu nechápu, proč se kdokoliv snaží točit po 10 letech v podstatě totožný příběh. ()

Cronan

Zatím nejlepší film se Spidermanem v hlavní roli. Andrew Garfield je daleko sympatičtějším hrdinou, než byl Tobey Maquire a podle mého i o dost lepším hercem. Postava Spidermana je v jeho podání přirozenější a nepůsobí tak upjatě . Film je o něco méně vážný, než v podání Sama Raimiho a řekl bych, že je i o dost vtipnější. To, že tu někdo píše, že "film je méně vtipný" mi spíše přijde, že dotyčný vtip nepochopil. Určitě by se zde daly najít nějaké mezery, neříkám, že jde o 5ti hvězdičkový počin, spíše se drží někde kolem 75%, ale je určitě lepší než jeho předchůdce, který mi zde přijde tak o 10% nadhodnocen :-) Určitě stojí za shlédnutí. ()

sweet.papaya

I když se mi předchozí filmy s Tobym líbily (kromě trojky, ta byla slabší), tak tenhle Spiderman je opravdu "amazing". P. Parker v podání A. Garfielda není takový zoufalec, jako od T. Maguira - to mě moc potěšilo. Od superhrdiny očekávám, že bude tak trochu super i v civilu :-)). ()

StandikK

Blaf. Dělat částečně kopii něčeho, co už bylo natočeno jen si tam nějaké věcí přidat se zkrátka nevyplácí. Těch 137 minut je navic ještě zničujících. Docela dost špatně vyhozené peníze. ()

Montmorency

Proč byl vlastně tento díl natočen? Nebyl to ani nějaký pre- začátek ani pokračování...hm, no nevím, jestli to bylo tak strašně potřeba. Každopádně se mi ústřední dvojce líbila víc, než Maguire a Dunst, ale to je tak asi vše. Ale protože se blíží vánoce, tak naděluji tomu vcelku zbytečnému filmu 3* :-) ()

Ollivander

Je to v jiném stylu než původní série, ze začátku jsme si na sebe museli trochu zvykat. Nicméně zhruba po úvodní bezvýrazné hodince jsem se asi nějak přizpůsobil a neměl jsem s tímto filmem nejmenší problém. Zvykat jsem si musel i na hudbu od Jamese Hornera, je to úplně jiný styl než ze starší verze Spidyho. Hudba (James Horner): 3z5 (60%) ()

Kl3t3c

Hezky udělaný "Lizard man" ale u filmu sem se vůbec nebavil a rozhodně se na něj znova nepodívám. Starýmu spider-manovi s Tobeym to nesahá ani po kotníky. ()

JUK_JANA

S hodnocením prvního filmu z "restartované" edice Spider-Mana jsem na rozpacích. Nevidět původní Raimiho trilogii s Tobey Maguirem asi bych byla nadšenější. Takhle ... vědět co v nejbližší chvíli přijde, přestože tenhle film jsem neviděla, to není nic povzbudivého, pokud jde o zásadní scény. Ale jinak dobře zpracováno a film měl i vnitřní logiku (spoiler - byla dodržena nepsaná pravidla o tom, kdo může vědět, kdo se skrývá pod maskou SpiderMana, říkala jsem si, že když tenhle člověk zjistil, kdo je SpiderMan, že se konce filmu nedožije a... přestože tenhle motiv v původní trilogiie nebyl, tak jsem se tentokrát bohužel nemýlila). Celkově mi ten film přišel spíš směřovaný na mladší publikum, jak můžu romantické filmy, tak tady mi přišlo, že romantická linka má až moc prostoru. A na závěr asi pro mě největší minus, hlavní představitel Petera/Spider-mana dobrý, ale herečce jsem probíhající studium na střední škole zkrátka uvěřit nemohla. Viděno v 2D/titulky. O měsíc později viděno v 3D/dabing - čekala jsem, že mě 3D uchvátí víc, vzhledem k tomu, hlavní hrdina má schopnost skákat mezi mrakodrapy. K dabingu - v traileru (které se dabují jindy než filmy) hlavní postavu namluvil Jan Maxián, pro film bylo zvoleno odlišení od Raimiho trilogie a Matouš Ruml pro mě příjemné překvapení. Bohužel to samé nejde říct o dabérce hlavní ženské postavy. Už v titulkované verzi jsem ji tu středoškolačku nevěřila a dabérka jí ještě tak deset let přidala :-( ()

papinak

Toto, že je restart Spidermana? Vždyť je to ukrutná nuda, stejně jako Spiderman 3. Naprosto bez invence, dobrých nápadů a s nejdementnějším záporákem vůbec. Jestli má tohoto vzniknout celá trilogie tak potěš koště. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)