Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Geralt z Rivie

I když jsem očekával Spider-mana v podobném duchu, tak musím dát nadprůměrné hodnocení, protože v tomto Spider-manovi je téměř všechno lepší než ve Spider-manovi s Tobeym Maguirem. --- KINO ()

sarkas21

Velké sklamání!!!!!!Tohle jsem nečekal že pověst Spidermaa tak potopí....A to jsem se tak těšil...Nedoporučuji se na to dívat ubohost vážně. ()

Campbell

Takže restart Spider-mana se povedl tak na půl. Zápletka se snaží bejt cool ale mě přišla o něco horší než u Raimiho. GArfield, je mi méně sympatický než ten druhej u kterýho si nemůžu vzpomenout na jméno. No a záporák je hodně dobrej. Ostatní herci nejsou nijak extra ale hodně moc mě potěšilo to že tu hraje Howell, který konečně po dlouhý době hraje v nějakém áčku. Efekty jsou parádní a celý film nějak extra nenudí a odsýpá. Ale kémen úrazu je ta romantická linka, která mě nezaujala a ani podle mě nebyla dobře natočená. Dávám hodně slabé 4*. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Příběh Petera Parkera většina z nás dobře zná, a tak je těžké vymyslet něco opravdu originálního a nového, aby to diváka skutečně bavilo. Musím přiznat, že jsem byl velmi skeptický a dílo jsem velmi shazoval už před projekcí. Teď to vidím tak na 2-3 *. Scénáristé vmáčkli do akčního příběhu spousta romantických chvilek, které dobře známe z jiných "high school" komedií, kde ze všech těch mladých a krásných lidí doslova prýští hormony, když po sobě háží zaláskovanými pohledy. Tahle část filmu mi přišla roztomilá, vtipná a svěží, takže jsem si s radostí povýskl, když už jsem tušil, že to konečně nebude hloupá americká patriotická slátanina. Kamenem úrazu se stalo nahánění ještěrek a závěrečná třetina filmu. Opět tam byly zbytečně přehnané citově hrdinské výlevy, opět obrovská americká vlajka v pozadí a parta sveřepých jeřábníků, která až komicky zachraňuje "Spajdymu" prdel. To se opravdu nedalo zkousnout. Suma sumárum, je to takový průměrný nástupce Raimiho Spidermana, který začal nad očekáváním. Snad to půjde už jen nahoru. 50% ()

predators

Lepší, než původní "jednička", avšak na můj vkus málo akce! Peter Parker díky Garfieldovi už není takový troubela a mnohdy působí fakt drsně, klidně si jej dovedu představit jako nového nástupce Shii v Transformerech. Ale to jsem trochu odbočil...stále se mi zdá 3-dé zbytečné, hra na city funguje a i Emmě Stone to slušelo. Po druhé projekci zvyšuji na plný počet..prostě se mi to hodně líbilo a nemám nic, co bych nutně vytknul! 80% ()

nash.

Slušně natočený, ale zcela zbytečný restart, který Raimiho originál nepřekonal. Maguire mi jako Spidey sedl víc než rachytický Garfield, stejně jako mi mnohem víc sedlo Raimiho pojetí postavy i tématu. Proměna, sžívání s novou rolí i rozvíjení vztahů opět lepší než druhá, akčnější polovina, která navíc příliš akčně nepůsobí. Jakoby Webba zajímal spíš Parker než Spider-Man. Žádné silné dojmy se nedostavily, dokonce i ten Ifans působí tak nějak fádně. Je tu několik výborných momentů, to ano, Emma Stone potěší v každém záběru, ale celé to na mě působilo dojmem, že jako by tomu něco podstatného chybělo, jako by to kuchař zapomněl osolit. Když je totiž nejlepší scénou velkolepé trikové podívané domlouvání prvního rande na školní chodbě, tak někde prostě musí být něco špatně. Stejně jako nepřirozené zvraty v chování některých postav. Podrženo sečteno, výsledek rozhodně nenaštval, ale ani příliš nenadchl. A jak shrnout pocit z filmu do jedné věty? Asi otázkou.. Nevíte někdo, jestli už se točí remake Promethea? ()

PetrPan

Emo Spidey nakonec naštěstí nedopadl tak "tvajlajtovsky" jak by se na první pohled mohlo zdát, byť důraz na vnitřní přerod nezodpovědného mladíka v superhrdinu je tady přece jen trochu otravnější než by mohl být a rozhodně víc než v Raimiho jednodušší verzi, romantická etuda pak překvapivě vypadá až přirozeně, hlavně díky nepřeslazené Emmě a hlavní zaporák je docela nula, novej Spidey mě prostě nepřikoval ke křeslu ale ani nenaštval, uvidíme co dvojka... ()

Ratemus

Nové zpracování mi vyhovuje lépe, než předchozí trilogie. Andrew je lepší Spiderman, ale horší Petr Parker, kterého Tobey zahrál lépe. Studio opustil Raimi a Spiderman se musel vydat zcela novým směrem, a protože Raimiho trojka měla špatné výsledky, restart byl jediná možnost, takže Spidey už je Amazing. Z celé té škály Spideyho nepřátel bylo jednoduché sáhnout po někom, koho jsme dosud neviděli a sice Lizard. Ve filmu je méně akce a ta, která tam je, je chaotická a nepřehledná, ale více humoru oproti Raimiho jedničce. Film nabízí to, co jste už viděli, origin, slavnou větu strýčka Bena o zodpovědnosti, létání mezi mrakodrapy a vlastně všechno kromě nového padoucha. Garfield mi sedí lépe celkově se mi Amazing líbilo, ale prostě Octopus je Octopus. ()

Vitason

Největším problémem Amazing Spidermana asi bude to, že se časově vklínil mezi Avengers a posledního Batmana, při čemž nemá ani velkolepost komanda marvelovských hrdinů, ani osudovost netopýřího muže, ale přesto se mezi velkými kluky neztrácí. A například ve srovnání s vizí Sama Raimiho u mě i lehce vítězí. Nový Spiderman je totiž mnohem pubertálnější a tento kabátek, kdy film osciluje mezi teen komedií a filmem o superhrdinovi, který přebírá zodpovědnost, mu prostě sedí mnohem lépe. Velký podíl na tom má i Andrew Garfield, který se do role pavoučího muže se svým rošťáckým vzhledem vysloveně hodí, jen mi trochu vadilo, že jeho pavouček je občas až moc zakřiknutý... Novému Spidermanovi nechybí nadhled a cit pro sebeironii. V tomhle ohledu jen zamrzela scéna s jeřábníky, tedy scéna podobná těm patetickým, ve kterých se vysloveně vyžíval právě Raimi. Ale i přesto se jedná o svižnou a vtipnou jízdu, která nabízí atraktivní akci, i když se opravdu nejedná o nic velkolepého. Velké díky za Lizarda, do budoucna bych prosil Mysteria, i když o padouchovi je zřejmě rozhodnuto. P.S. Emmě Stone opravdu sluší jakákoliv barva vlasů. ()

eLeR

To ako vážne Marc Webb? Celé to bolo také nijaké, pozliepané, komediálne až smiešne. Napríklad kto ušil tomu jašterovi ten biely plášť, keď išiel do Oscorpu, to som nejako nepostrehla. A jediné, čo stálo za to boli tie akrobatické kúsky na pavučine, ktorá sa spajdrmenovi za celých 131 minút neminula. A ešte chlapci z Coldplay pekne zaspievali .. a ten český dabing riadny grc. ()

Bachy

Marc Webb dělá kiksy na úplně jiných místech než Raimi, ale paradoxně se oba prochybovali k podobnému výsledku. Tedy s tím rozdílem, že Raimi se na podruhé polepšil, což u Webba asi nedopadne. Webb nemá infantilní přešlapy, natočil relativně zábavnou věc a částečně i udržel zájem o druhý díl, ale tenhle Parker zároveň postrádá nějaké vnitřní kouzlo a jede příliš na jistotu. Půjčím si slovo z Radia Wave - sterilní. Odvážnou a zajímavou scénu natočí Webb pouze v momentě, kdy ji má pojištěnou cameem. Vím kolik mi je a vím, jaké filmy se mi líbí a přesto si myslím, že ze Spideyho lze vytřískat víc než průměrnej kus. Možná by seriálová cesta měla zajímavější výsledky. Jenže zatím to nevyšlo a skrze Avengers celou naději pošleme k šípku. Tak já nevím...s kým jsme to ještě nezkusili a nezvorali? Bažináč? ()

SeBig

Podle mě uplně zbytečné dělat reboot když to nepřináší vubec nic nového. Akorát zklámání že se hodil bobek na Raimiho spidermana a Webb si jede svoje svižné i když uplně to samé tempo jako u Raimiho. Pár vtipných scén se našlo ale to i v předchozích spidermanech. Na jednu stranu pěkný film se Spideyem na druhou zklamání, že stačilo jen navázat. ()

Chrustyn

Nejlepší charakteristika a zhodnocení tohoto snímku není dobrý nebo špatný, nýbrž zbytečný. Nedá se říci, že by se divák nudil -ačkoliv o nadšení, také nemůže být řeč- ale po celou dobu sledování jsem si musel říkat, proč snímek vznikl, když vše co diváci očekávali od filmového zpracování slavného komiksu, jim před lety přinesl Sam Raimi v mnohem povedenější a zábavnější formě. Pokud však zapomeneme na předchozí zpracování, stále se na film dá koukat jako na slušný, poměrně zábavný snímek, který se v některých ohledech od Raimiho verze liš,í ale nikdy nejde svou vlastní cestou a nepůsobí tak efektivně (ačkoliv rozpočet na filmu vidět je). Pokud by se ve filmu objevilo více zábavných scén typu souboj v knihovně (výborné cameo Stana Lee) a nepůsobil by snímek jako slabší Dejá Vu, nebyl bych tak přísný. Slabší 3* a doufám, že se nebude jednat o novou sérii. ()

hammer_head

Ať se tomu bráníte sebevíc tak prostě musíte srovnávat. Samozřejmě srovnáváte se starým spired-manem. A.S. je místy lepší a místy zase horší než jeho předchůdce. Amazing spiderman mi příjde o krapet reálnější (Spidy dostával na prdel, není tak sebevědomej, vrací se zmodřinovanej jak sviň), na druhou stranu mi hlavní propagonista příjde jako šampónek největší s takovou by ho mohl hrát Michal Hronek vod nás ze třídy. ()

klerik

Film by v pohode mohol dostať štyri šutre. Lenže je hrozne zbytočný. Chápem, že Disney a spol. sa snažia tlačiť Spidyho detskému divákovi, ale máloktorého dospelého bude baviť sledovať opäť tú istú situáciu, kde sa Parker ešte len stáva hrdinom. Už by som si ozaj pozrel dospelého Spider-Mana... Triky super. Herci fajn, ale Garfieldovo emotívne herectvo je na komiksák trochu priveľa... ()

korbitch22

Neuvěřitelně vodlehčená blbina která má sice sympatické herecké obsazení, ale Raimiho Spidermanům nešahá ani po kotníky.Pubertální Spiderman s batohem na zádech, iPhonem v ruce a za každé situace musíc vypustit z huby nějakou ´´vtipnou hlášku´´ je zoufale sestříhaný, nemá pořádný tah na branku a hlavní záporák je Ještěrka......Digitální triky průměr, fascinuje mě jak lze natočit za 230 míčů vlastně úplně primitivní film pro puberťáky a ten si prostě vydělá, neuvěřitelně vydělá.Škoda, když jede film vážnější notu tak šlape, jenže ho sráží nevkusné vtipy které se to děje nehodí, dialogy rvou uši protože chytrý dětičky nikdo rád nemá a když se ke konci Spajdy lopotí po jeřábech, už mi jen otráveně cukali koutky.Komedie pro comixový honibrky co je jen trochu míň debilnější, než jsem čekal.Slabé 3*.55%.Raimiho dvojka rulezzz. ()

Scalpelexis

Pro mě je to úplně jiný Spiderman. Webb přinesl poměrně svěží vánek do komiksových vod. Zapomeňte na komiksovou předlohu, Amazing Spider-Man si bere jen základy. Peter Parker, vlastně celý snímek je mnohem dětinštější, příběhově jednoduchý, gagy jsou typicky teenagerovské a vztah mezi Peterem a Gwen je ryze pubertální. Právě velký plus je svěží herecké podání jak Andrewa Garfielda, tak Emmy Stone a hlavně velmi přímočarý děj s jasným cílem; zápletka není nikterak složitá. Tomu všemu sekunduje výborná kamera, hra se světly a solidní triky. Naopak mě zklamala hudba, velmí bídný bad guy (a tady mi vadila odtažitost od komiksu) a pár trapných momentů, jako například scéna s jeřáby. Krom toho fajn podívaná. [Spiderman]: "Ahem, you know, if you're going to steal cars, don't dress like a car thief." [Car Thief]: "You a cop?" [Spiderman]: "You seriously think I'm a cop in a skintight red and blue suit?" [Předpremiéra ČSFD, 11.7.2012] ()

mcb

Same old story. Zbytečný, ale nezbytný film. Osekaný a přímočarý Spider-Manův restart jakoby jel podle neviditelné šablony origin příběhů a do žánru, respektive do pavoučího univerza, nevnáší nic nového, jen až příliš důsledně recykluje už dávno známé a viděné. Tam, kde byla Raimiho jednička energickým vpádem na pole komiksových adaptací, tam je Webbova teenagerská romance až příliš přízemní, jednoduchá a zbavena jakéhokoliv hlubšího smyslu. Už se neřeší klasické motto "S velkou silou přichází velká zodpovědnost", ale spíše se zde romanticky toká mezi dvěma postavami (výborně obsazený Andrew Garfield a Emma Stone), kde Marc Webb tasí všechny triumfy 500 dní se Summer, a občas se zběžně odskočí do nějaké té povrchní superhrdinské akce, aby se neřeklo. Když pominu ono milé pubertální osvěžení, co nám dále zbude? První polovina filmu, než si Peter Parker obleče kostým, je naprostou (byť nezbytnou) recyklací bez přidané hodnoty. Šikanování ve škole, první láska, kousnutí pavouka, strýček Ben, zkoušení nových schopností...a takhle jedeme pořád dál, aniž by někoho napadlo stejnou formulku alespoň trochu ozvláštnit. Mimo druhé sledování naprosto stejných eskapád s vyměněným obličejem hlavního hrdiny nám zde akorát zůstane slabý ještěří záporák s povrchně nastíněnou motivací a akční scény, které neurazí, ale ze sedačky rozhodně nevytrhnou. Epické momenty absentují, následuje jen hlušina, občas přerušená krátkým přívalem režijní hravosti (nejlepší cameo Stana Lee ever!) a Garfieldova hláškování. Když přijdou na scénu stateční jeřábníci a zmutované ještěří krysy, skoro až zamrzí, že takových sebeironických prvků po vzoru Raimiho trojky Webb do filmu nepropašoval víc. Výsledkem pak zůstane kvalitní hollywoodské řemeslo, které se bohužel nevychyluje z už předem vyšlapaných cestiček. Stále jde sice o vcelku sympatický počin, který po vzoru hlavního hrdiny pubertálně nic neřeší, ale pořád z něj jde cítit zbytečný závan šablonovitosti a polopatického začleňování do již známého univerza. Tohle bohužel neutáhne ani skvělé herecké obsazení. 6/10 P.S. Na dvojku se však těším. Hlavně z toho důvodu, že bude mít režisér více otevřených možností. ()

rollman1

Výborný restart série. Příběh je propracovanější, je věrnější předloze a Andík je pro Spider-Mana určitě lepší volba než ten buzík Toby. Garfield je prostě mladý talent a jde vidět, že si natáčení užíval. I Spidey prošel evolucí a je víc ukecaný, ale bohužél nehláškuje. Efekty na vysoké úrovni, takže veliká pochvala. Marc Webb se poradil excelentně a jde to vidět. Verdikt ? Peter Parker je tady zase, jen lepší, věrnější předloze a lépe propracovanější. na efekty se krásně dívá a divák se jen kochá. příběh se posouvá dál v mytologii jeho života a také života jeho rodičů. Velmi úspěšný snímek tohoto roku. 90% Po titulkách je ještě scéna. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)