Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Bestfan112

„Who Is Spiderman? I'm Peter Parker and I'm Amazing Spiderman ( Kdo je Spiderman? Já jsem Peter Parker a jsem úžasný Spiderman ).” Celkem skvělý film, který „překvapí” i Spidermanovské fanoušky, fantastická hudba, ale prostě tadyten Spiderman je druhý na mém seznamu oblíbených Spidermanů ( Tom, Andrew, Tobey ), a je celkem cute, a to moje máma říkala, že Andrew je slizák, ichtyl atd. Jednak záporák Lizard je cool a Emma Stone je taky strašně cute. Shrnutí: Amazing Spiderman je jeden z nejlepších komiksových adaptací vůbec, a také je to nejlepší Spiderman, který byl kdy natočen. 9/10 ()

PTuranyi

Úžasný Spiderman prináša ďalšiu verziu príbehu pavúčieho muža, takže sa nevyhnem porovnávaniu. Príbeh ponúka hlbší náhľad do Spidyho detstva, takže sme svedkami straty rodičov podobne ako u Batmana aj keď za oveľa záhadnejších okolností. Zeleného goblina nahradil polojašter doktor Connors a samotného šéfa Oscorpu Spidy osobne ani nestretne. Takže trojuholník Peter-Jane-Harry neexistuje a školský frajírek Flash v tomto smere nie je náhrada. Andrew Garfield hrá teenagerskú rolu veľmi dobre aj keď scenár pred neho kladie množstvo hlúpych scén, takže v konečnom dôsledku na stvárnenie Tobeyho Maguirea nedosiahne. Podobne Emma Stone nie je Kirsten Dunst a jej postava Gwen ani nie je veľmi uveriteľná. Zato Martin Sheen je ako strýko Ben lepší. Produkcia je technicky namakaná a zábery z pohľadu Spidermana sú fascinujúce. Celé to však vyzerá byť šité horúcou ihlou a film sa uberá skôr béčkovým smerom. Takže dej okrem iného vypĺňajú klišé a logické lapsusy ústiace do finále podobné Zmutovaným nindža korytnačkám. Výsledok je tak niekde medzi Riamiho verziou a Avengerovskou mutáciou. 70% ()

pirate

Proč vlastně amazing? Nepřesný název a absolutně nevystihuje film. Myslím, že by tento nový kousek byl zbytečný i za deset let. Ano, Andrew Garfield je lepší, než Maguire, ale z jakého pohledu se to vezme. Maguire seděl na roli slabého studentíka a Garfield zase na roli Spider-Mana, protože bez brýlí vypadal na rozdíl od svého předchůdce jako zcela běžný mladý muž, který však ani trochu nebudil pocit ustrašené nicky, což mi u něj jako na Peteru Parkerovi vadilo. Ale alespoň tak přiblble nekoukal, bohužel ale zase neměl takovou chytrou vizáž. No, každopádně v součtu by asi vyhrál Garfield. Teď k filmu. Už nejspíše nadobro okoukaný děj téměř ze všech stran, zdál se mi často až dětinský, Peter se zde mění na Spider-Mana ze začátku strašně náhle a později daleko pomaleji, nebo mi to tak přišlo a koukat se na to, jak ho znovu a jinak kousl pavouk a ani ne tak ''hezky'', jak předvedl původní film podle většiny komiksů a další jiné věci, bylo za krátkou chvíli nudné. Holt některé remake/reboot si dobře nevede. Někde jsem slyšel, že tento film chtěl napravit dějovou linii, kterou údajně narušil původní, v tom případě se měl objevit ještě před ním a pak bych ho možná bral daleko slibněji, na to už je pozdě. Dále všechny bitky, než si oblékl kostým, byly jen tak na lehké zahřátí a to samé bohužel platí i pro souboje s Lizardem. Takže hodinu filmu jsem se vlastně koukal na něco, co už jsem viděl a tentokrát naneštěstí pro film, mě to nebavilo. Potom přišel na scénu Lizard a já předpokládal, že si vynahradí ztracený čas, jelikož ze svých záporáckých předchůdců se objevil nejpozději a také byl velmi nevýrazný. nestalo se. Jak most, tak škola, či kanál jsou jen jednoduché, ničím vyjímečné bitčičky, při nichž jsem nic necítil, natož nějaké nadšení. Finále mě probudilo, ovšem opět nic významného. Nyní jsem Spider-Mana už nevnímal jako takového hrdinu, kterého jsem poznal před několika lety, něco mu chybělo. Původní Spider-Man byl jednička a tento film raději vnímám jako dá se říci takové ''demo''. 35 - 40%. Zajímavé recenze: Moviezone. PS: Ještě jsem snad neviděl nic směšnějšího, než nějakého superhrdinů v jedné z jeho scén v ''superobleku'' na plátně s batohem na zádech. To už bylo doufám trochu parodování. Chápu, že chtěli dát hrdinovi nádech skutečného života, ale vypadalo to prostě divně. ()

Pickardino

..jako, diva se na to pekne, odlehceni a obcasne po-ohlednuti se po Kick-ass neuskodi, chemie mezi spiderklukem a slecnou jaksi funguje, takze proc ne. Jenom mi tam trochu chybi takova ta "osudovost", ktera by z platna utrela pel "jenom zabavy". Pribeh plny archetypu se mi ale zdal orezany uz trochu moc (a scen proste na paradu taky prebyvalo), porad jsem mel pocit, ze uprotred cela hlavniho hrdiny obcas letmo zahlednouti jizvu tvaru blesku, a hlavni zaporak byl takovy jakysi papundeklovy.. Stejne, jak se znam, na pokracovani zajdu. ()

VanThomass

Nejdříve se mluvilo o čtvrtém pokračování Spider-mana pod taktovkou Sama Raimiho, nakonec tu máme úplně nový restart s novým režisérem a novým hereckým obsazením. Jak jsem psal u komentáře k prvnímu dílu Spider-mana od Raimiho, chvíli mi trvalo, než jsem si zvyknul na Tobeyho Maguireho v hlavní roli, nakonec byl ale podle mě opravdu dobře zvolený. Jaký je Peter Parker v podání Andrewa Garfielda? Je to pravý opak Tobeyho, naopak je to možná až moc velký „hezounek“ ke kterému moc nejde to, že by byl ve škole mezi neoblíbenými, ale celkově v roli Spideyho je dobrý. Ema Stone v roli Gwen je nádherná to bez debat. Celý příběh sice působí „to už jsem někde viděl“ ale i tak je podle mě kvalitní, efekty jsou povedené a závěr nemá chybu. Nezbývá než netrpělivě počkat dva roky, jak dopadne pokračování. ()

tixi

Na moje prekvapenie ma to dosť bavilo je to akčne je to vtipne a hlavne su tam o dosť sympatyckejsi herci ako v prvych castiach ()

IronSide

Ať je to remake nebo není, určitě se film povedl. Šel jsem na něj s určitou skepsí, protože tomu není dlouho, co tu byl Spider-Man od Sama Raimiho. A zároveň představa, že budu sledovat něco, co jsem již viděl, také nebyla kdoví jak lákavá. Pro jistotu jsem šel na 3D, aby mé zklamání nebylo tak velké. K mému překvapení už začátek filmu byl jiný. Celkově byl film zasazen do moderního života, tedy současnosti. Ač zůstaly některé věci příběhově podobné, což by samozřejmě měli, protože opět byl předlohou původní komiks od Marvelu, tak co se týče dění na plátně zůstalo snad jen to, že Peter Parker měl foťák a kousl ho pavouk, tentokrát na krku. Většina filmu je brána zábavnou formou a divák se často zasměje. Co se týká hlavního představitele, tak Andrew Garfield rozhodně nevypadá na školního otloukánka, to šlo Tobey Maguiremu zřejmě lépe. Možná s jinou vizáží a především brýlemi. Moderní Spider-Man má totiž kontaktní čočky. 3D efektů jsem čekal rozhodně více a možná i pohledu z první osoby, který v traileru vypadal celkem efektně. Každopádně i tak se Spider-Man v publiku proletí a mezi diváky zavítají i visící vozidla z mostu. Bohužel časově jsem stihl jen film s dabingem a ten je katastrofální. Nejvíce mi vadil zřejmě dabing Andrew Garfielda, kdy se z něj stal mutující mladík. Film je v originálním znění mnohem, mnohem lepší. Závěr filmu byl jasným příkladem pro novou generaci mladých, když dáš slib, nic to neznamená. Na druhou stranu o čem by bylo pokračování? Přestože je to film mezi teenagerskou komedií a akčním fantasy thrillerem, tak se mi v celkovém pohledu líbil. Respektive bylo to opět něco jiného a nezklamalo mě to, avšak možná proto, že jsem od toho nic neočekával. ()

Olafa

Možná jsem hipster, ale tento film mě naprosto zklamal. Hudba nefuguje jak má, ba dokonce otravuje. Režie průměrná. U filmů ráda a snad brečím, ale pro strýčka Bena ani slza neukápla. Obecně bych emoce postav popsala jako "neprobrané", byť to určitě není vina úžasné Stone a skvělého Garfielda, který ukázal, že dokáže skvěle předvést i vtipné kousky. Obecně bych pak filmu pochválila právě humor a fakt, že narozdíl o neschopné Mary Jane z předchozí trilogie je Gwen Stacy konečně plnohodnotnou hrdinkou a důležitým společníkem hlavního hrdiny, což je víc než příjemná změna. Jináč nuda, čéče. ()

davebono

Spiderman znovu, od začátku, trochu jinak, místy patetické, místy úžasné. Jen se kouknout a hlavu si z toho nedělat. Kdyby tam toho "hrdinstvý" bylo jen o trochu více, tak dávám 2*. ()

Shaman::..

Sice si už přesně nevzpomínám na Raimiho jedničku, ale tato verze mi přesto připadala o něco lepší. Na jedné straně chytré dialogy, na straně druhé, "to musela být už po pouhých deseti letech nová verze?!" Trochu, tím pádem, zbytečný film. ()

ubikace

Tak tohle je přesně ten film, kdy si u každé druhé scény říkáte, že to snad tvůrci nemohli myslet vážně. Délka je skutečně nesnesitelná a bez absence většího počtu akčních scén, maximálního počtu vaty a rádoby romantických scén je z toho nakonec jedna velká nuda, kdy s narůstajícím počtem minut kroutíte hlavou čím dál víc. Když od filmu nic nečekám a přesto jsem zklamán, pak jedna hvězdička je ještě úspěch. ()

D.i.k.y.

přerostlá ještěrka budiš,to k tomu patří - je to Spider-Man... ale udelat z toho remake me zážně naštvalo... čekal jsem jiný děj a né že jeho dědečka zase někdo zabije atd..... jinak pár efektu pohoda... ()

NeverEver

Ackoliv clovek uz dopredu vi co se bude dit a ceka jen na to "jak to reziser pojme a herci predvedou", prekvapive jsem se nenudila a dokonce bych rekla, ze jsem se mistama i dobre bavila. Dokonce i obsazeni mi bylo milejsi a sympatictejsi nez v predchozi serii s Tobym. Ano, je to porad "na jedno brdo", ale troufam si rict, ze na rozdil od jinych filmu o Spidermanovi si tenhle klidne pustim jeste jednou. 3hvezdicky. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)