Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

davistercz

Rychlé, svěží a sexy. Takhle přesně jsem si to představoval. Jestli mám být upřímný, tak opravdu nevím jestli je "nový spider-man" nebo ten "starý" lepší. Rozhodně ten nový se opravdu povedl. ()

pafka

Nic, to uz by se nevidelo. Zase ho kousne pavouk atd. - neni to uz trochu nuda? Jen se mu stridaji obcas protihraci, ackoliv ten tentokrat velky moc nebyl. Chemie mezi nim a jeho divkou vubec nefungovala, Kdyby tam nebyly digitriky, ktery uz jsou povinne uveritelne a ne jako v predslych dilech, kde proste lital naprosto blbe v prostoru vudci okolnim stavbam, tak by to bylo totalne zbytecny. I kdyz takhle to taky bylo zbytecny. Slaba popcornovka. ()

Blazis34

The Amazing Spider-Man vyšel trochu v pozadí lepších filmů a tak mi i přišel výsledek. Od začátku jsem se těšil až se převleče do své masky a bude úřadovat v městkých uličkách a zákoutích. Avšak zpětně musím říct, že první polovina byla zrežírována velice dobře a musím pochválit, jak scénáristé utvořili příběh Petera Parkera. Druhá akčnější polovina byla také zajímavá, ale vesměs očekávaná. Chválím i efekty a sci-fi scény, které byly natočené velice důvěryhodně. Právě různé přeskoky, přelety a ostatní efekty Spider-mana patřily pro mě k tomu nejlepšímu, co tento díl nabídl. Přesto jsem čekal trochu více a hodnotím na 65%, což jsou u mě tři hvězdičky. ()

DonBraso

Tohle byla síť pořádná co předvedl "Spajdr".Podle mě lepší než všechny ostatní filmy.Adrew Garfield mnohem lepší než přehrávající Tobey,vidět to naopak,tak tenhle film je na bodě nula.Dlouhá stopáž naprosto perfektně vyvážená a hlavně je to do háje komiksová pohádka,tak to snad člověk musí rovnou i tak brát.Je to víceméně Batman se sítí a tím celým dežavů.Triky se rozparádí po půlce filmu pěkně a když si pamatuju matně jednu gamesu,hnedka jsem se cítil jako doma.Co mě trochu nafouklo,když už tedy patrám po panu tajemným,který ma mít na ruce znamínko a nedokončim tuto velkou práci,je to špatně,taková věc,jakoby to rejža hodil do odpadu,přitom to mělo jednu velkou souvislost s jeho strejdou.Jinak perferktní práce. ()

maniacxl

Čerstvý,lepší,trikově zdařilejší.Ano,takový je překvapivě Amazing Spider-Man.Nové dějové věci vnesly do příběhu větší přehled a logiku.Andrew Garfield byla výborná volba.Zhostil se role na jedničku.Chci od tohodle týmu další díl.Nic proti Samu Raimimu,ale tohle zpracování se mi líbilo víc.A hudba Jamese Hornera úžasná!!85%Tak hurá do toho!!! ()

Mart2n

Příjemný film, který zůstal na půl cesty mezi romantickou konzervou a velkolepým akčním nářezem. Tak jako je Spidermanův mobil Xperia Mini neplnohodnotnou Xperií, není ani nový Spiderman plnohodnotným Spidermanem, kterého známe z minulých filmů nebo komiksů. Změny oproti původní trilogii nejsou výrazné a nejednou jsou k horšímu (např. strýček Ben je docela trubka, Peter se chová jako třináctiletý fracek...), fanouškovi pak nezbývá než nostalgicky vzpomínat. Výrazné postavy Spidermanova univerza nebyly nahrazeny adekvátními individualitami, Lizard vypadá příšerně (i Godzilla byla hezčí ještěrka), Spidermanovo plachtění městem také nepůsobí příliš pohodově. Divák se sice baví, ale z minula ví, že to jde lépe (technicky - střih, gradace - méně jeřábů). {7/10} P.S.: Kraťoučká scéna z knihovny je parádní. ()

Vavra77

Jak je možné, že ve 121 minutách Spider-mana je všechno přehledné, rozvinuté a tak nějak vše má svůj řád a ve 137 minutách The Amazing Spider-mana je to zamotané, místy OPRAVDU trapné a vůbec tak nějak divné. Změna herců mi ani nevadila, ale "jeřábníci" mě dostali. ()

Cannonball

Spider-man bez nápadu, originality a vtipu. Nie je tam jedna línia, ktorá by bola dotiahnutá do konca. Neviem koľko podobný nepodarkov treba natočiť na to aby producenti pochopili, že na prekonanie historických kasových trhákov treba mat aj PRÍBEH. ()

Shark0561

Mno, jsem celkem rozčarovaný. Až na výjímky trapné hlášky, nekonzistentní a nepřehledný "děj", místy děsný střih, tuctový soundtrack, pěkná akrobacie, nic moc záporák. Chjo. 40% SPOILALERT: Taky se mi zdá dost stupidní způsob, kterým se lizard dozví o pravé identitě spidermana ()

rasto87

Mám pravdu povedať trošku som sa aj bál, čo to zas bude, či čistá kópia alebo zas niečo nové? Spiderman Amazing je v prvých 40 minútach takmer na 100% rovnaký ako Spiderman 1 s T. Maguirem, až na vynález strieľania pavučiny, ale potom sa začal naozaj perfektný koncert a ja som si to nesmierne užíval. Musím povedať, že sú tu naozaj lepšie efekty, vizualizácia a taktiež omnoho lepšie prepracované postavy či už P. Parkera alebo Gwen. V tejto časti sa toľko nerieši otázka cítenia za smrť svojho starého otca a to filmu prospieva. Proste nový Peter Parker je omnoho lepší a vtipnejší. ()

Vasyl

Podle hodnocení je nás takových málo, ale tenhle novej mi přijde o dost lepší jak ten starej spíďa. Hlavní hrdina konečně nevypadá jako retardovanej homosexuál, holka je taky o parník krásnější a ještěrky jsem měl vždycky radši než zelený mužíčky, chobotnice a pískomily. A kdybych nebyl línej a šel do kina, možná bych dal i plnej počet. ()

dzules

No je to méně naivní a mravokárné než předchozí díly, tetička je taková divoženka místo babičky s drdůlkem jak vystřižené z reklamy na sirup, Peter je spíš podivín než nesnesitelný šprt, chybí MJ..celkově je to takový rádoby drsnější verze spidermana. Velké mínus za hlavního hrdinu - není to vůbec fešák, určitě by se lépe koukalo na hezčí obličejíček..závěr: není to špatné, ale kdyby to nikdo nentačili, určitě bych neplakala ()

Lastsurvivor

Nemůžu se ubránit dojmu, že ten kdo hodnotí tenhle film negativně, nečetl komiks. Garfieldovi se dá mnohem lépe uvěřit role středoškoláckého intoše, než tomu bylo u Tobyho. A hlavně. Spiderman konečně nezavře hubu když s někým bojuje, a pořád něco mele, což je přesně to, díky čemu je to jeden z mých nejoblíbenějších komiksů, a jeden z nejcharakterističtějších rysů Spidermana, který jsem v předchozích adaptacíxh dost postrádal. ()

Envy55

Toto nie.Takto zhovadiť môjho obľúbeného komiksového hrdinu...Film sa chová skôr ako nejaká teenegerská blbosť ako poriadny komiksový trhák. Marc Webb pokazil čo sa dalo a predošlému spider-manovi sa to ani zdaľeka nevyrovná. O nesympatickom hlavnom hrdinovi ani nevravím. Proste celé zle. Dve hviezdičky sú len za efekty a za to ze je to spidey.. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)