Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Listyx odpad!

Měl jsem tendenci porovnávat s jedničkou předchozí série a tohle mě prostě nebavilo. Hlavně mě příšerně iritoval ten s prominutím lempl, který hrál Parkera. I ostatní postavy jako když vypadly talentem z nějaké mexické telenovely. Nemám nic proti pokusu jinak to pojmout. Dal jsem tomu šanci. Ale bylo to ještě horší, než jsem čekal. Tuny nagelovaných účesů na vás chrlí svoje moudra, přičemž samotný Parker naprosto pozbyl schopnost hláškovat. Akce působí jako když někdo vlastně ani moc nechtěl aby tam byla a když už tam je tak ať vypadá co nejméně přirozeně. Záhadné veletoče v jednání postav jsou zřejmě důsledkem tří scénáristů. Absence některých esenciálních propriet spidermana je již jen dalším hřebíčkem do rakve tohoto smutného pokusu o COSI. Má-li být toto budoucnost filmového spidermana, budu raději, když žádná nebude. ()

Bbronx

Konečně někdo natočil Spider-Mana od srdce a dle komiksu. Co si budem nalhávat původní spider-man byl nudný a vyloženě pro děti. Toto je už dospělejší a s vtipem stejně jako v komiksu. Konečně má Spajdý hezkou přítelkyni. A tu musí mít přece každej hrdina. Sečteno podtrženo. Webb má talent. ()

Armin82

Slůvko ,,Amazing,, v názvu filmu je v tomto případě tak zcestné, jako bychom chtěli po prezidentu Zemanovi, aby se vzdal alkoholu. Jestli Samu Raimiovi za trojku kritici pořádně umyli hlavu, tak režiséra tohohle snímku museli vykoupat rovnou celýho. Marc Webb je sice ještě mladý režisér, ale obávám se, že nějak závratně slibná budoucnost ho nečeká. Film postrádá tempo, děj je chabý, herecké výkony jsou chladné, nevýrazné a hlavní hrdina mi připomíná spíše ,,emo,, pornstar z laciného gay porna. Zbytek herců taky žádná hitparáda. Za zmínku stojí snad jen Martin Sheen, který se ale díky své roli ve filmu příliš neohřál. Přerostlá vytuněná ještěrka byla taky do nebe volající. Jako plusy bych viděl slušně natočené scény se Spidermanem, jeho pohyby byly efektní a docela pěkná hudba... nicméně tim bych asi skončil. Filmy se Spidermanem mám rád, ale tohle si asi MARVEL za rámeček nedá --->40% ()

Parm1

Komixovky mám opravdu rád, ale Spider-man mi připadá jako krok špatným směrem. Zvlášťě po tom, že tomu není ani 5 let, co skončila předchozi trilogie. A to se ještě můžeme "těšit" na další 3 díly. Už bych uvítal něco nového. ()

Demonic189

Priblbla nelogicka mrdka, ktoru som dopozeral len s obrovskou namahou. Najzbytočnejši reštart v historií kinematografie je vzdy o dva triedy slabši ako vo vsetkych smeroch dotiahnutý predchodca od Raimiho. Zaporak je slaby ako čaj, film občas vobec nedava zmysel, objavovanie schopnosti je totalne odflaknuté a ten záver zo žeriavnikmi...OMG! Chcem rychlo zabudnút, ze som to videl! ()

007.

Upřímně řečeno, měl jsem trochu obavy, jak tento restart už po deseti letech dopadne, ale povedl se a podle mě i překonal původního Spidermana. Tento mi přijde reálnější, lidštější a zábavnější ( scéna v metru). Některé scény jsou podobné jako v první verzi, ale oceňuji, jak se tvůrcům povedlo i tyto scény přetvořit tak, že jsou pořád zajímavé a mají co nabídnout. Garfield je můj oblíbenec a tato role, stejně jako třeba v Ten kluk, mu sedla a rozhodně se těším na další pokračování. Hudba je taktéž velmi povedená. 92% ()

vincchuppo

Už mě fakt nebaví remaky, které se remakují znovu a znovu každý rok. A navíc ne nijak excelentně. Chápu, že se udělá remake nějakého filmu z 60. let, ale proč proboha remakovat Spider-Mana hned po skvělé trilogii Sama Raimiho? World's getting mad! Or I don't know... ()

amim

"Peter, don't make promises you can't keep." Po celou dobu sledování jsem si pohrával s myšlenkou, že když trochu přivřu oči, na 2* by to mohlo stačit. Nicméně když přišla scéna, kdy Spidemu hrdinní Američani udělají "cestu" z jeřábů, aby se na místo určení dostal vlastně stejně rychle jako policajti autem, šel jsem do kolen. Na restartu série jako takové není nic špatného, dokonce i kvituji snahu udělat sem tam něco jinak. Nicméně když to "jinak" znamená utopit diváka v klišé, je něco hodně špatně. Postavy říkají naprosto doslova, co očekáváte, hudba se neúspěšně snaží vsugerovat, že to, co vidíte, je vskutku epické, a příběh je tak průhledný jako Spideho snaha zakrýt svoji pravou totožnost. Nejsmutnější na tom je, že se tomu ani nedá smát, zbývá jen pláč. 1* za Stana Leeho a pěkně zpracovaného Lizarda. ()

Honzeechec

Tady všichni dělaj jako kdyby Raimiho Spider-Man byl buhví jakej zázrak. Leda hovno... Obecně - Marvelový komixáci jsou proti těm chytrejm (Watchman, Batman, 300, Sin CIty...) zvláštní škola, takže si nemá cenu hrát na něco víc. Takže si Webb nehraje - blondsku po boku, ještěrku do ringu a vono to nák dopadne. A taky že jo! Garfield je sympatičtější než šprťák Maguire a navíc větší frajer - nemá problém bejt před holkou co miluje upřímnej. Na další díly du do kina! ()

Kenty

Pompézní nic. Rozpočet 230 000 000 a přitom se tam většinu filmu ten týpek ,,objevuje´´. To tolik stál ten ještěr? Slabý, slabý, slabý. ()

Trixinka

Na starší verzi to nemá. Je to jiné - méně vtipné, více temné. Nové pojetí se co do příběhu dá zkousnout, co mi ale vadilo nejvíc - pavouk a nemá vlastní pavučinu? Musí si kupovat umělou? To je snad až moc, proto šly * dolů. ()

Durgas

Amazingly boring Spider-man. V prvom rade nerozumiem, prečo musel byť tento pavúkovec reštartovaný tak skoro. A nová fimová adaptácia je rozhodne ešte horšia, než tá predchádzajúca. Všeobecnú nudu strieda trápnosť niektorých scén, pri ktorých máte chuť si zakrývať oči. Áno, je tu viacero snáh spracovať tému originálne a "novátorsky". Bohužiaľ tieto ostávajú iba pri pokusoch, prretože jednoducho nefungujú, nie sú uveriteľne podané. A preto nám ako klad ostáva čo? No, možno akurát tak sympatickejší predstaviteľ hlavného hrdinu (čo, povedzme si pravdu, nebolo ťažké splniť). Ešte aj jašterica by bola fajn, keby aj do tváre vyzerala ako jašterica, a nie ako pacient s harlekýnskou ichtiózou. ()

ZnalecH

Když jsem o tom poprvé uslyšel, tak jsem si řekl: "Další zlatokopové, kteří se snaží na Spidem vyrejžovat velký peníze". Ale ono to je pravda jenom zpoloviny. Amazing Spider-man je remake, který se nesnaží původní film nijak kopírovat, či vylepšovat, ale tak nějak se drží obsahu originálu až na to, že si tvoří svůj vlastní. Hlavní, v čem se tento remake od originálu liší, je to, že je vtipnější, drzejší a není už zaměřený na děj, jako se to dělávalo dříve, ale je zaměřený hlavně na efekty. Musím ovšem podotknout, že když jsem uviděl drzého Andrew Garfielda a ty efekty, tak jsem nedokázal odolat a těšil se na druhý díl. ()

GTS_PUNK

The Amazing Spider-Man ako re-make pôvodnej trilógie, ktorej prvý diel sa objavil na začiatku storočia, nesklamal. Dovolím si poznamenať, že dokonca predčil moje očakávania. Ale poďme postupne. Snímok, na ktorý som sa chystal dobrých niekoľko rokov, som si púšťal si tým, že už aj podľa hodnotenia som vedel, že nebude taký dobrý, ako bola "klasika" s Tobeym Maguireom. Ten Spidermana preslávil po celom svete, ale Andrew Garfield sa tejto úlohy ujal takisto veľmi dobre, pričom už na začiatku filmu viacerými vtipnými poznámkami s miernym nádychom sarkazmu dostane diváka a prinúti ho skúmať viac jeho postavu, zatiaľ čo čaká, kým ho pohryzie pavúk a on sa začne meniť na hrdinu ochraňujúceho New Yorku. Akonáhle k tomu dôjde a pavúk vykoná svoje dielo, začne Peter Parker lov na zločinca, ktorý zastrelil jeho strýka Bena (dej zmenene kopíruje prvý "pôvodný" film a komixové predlohy, ved ako inak) a človek sa až nestačí čudovať, koľko je v Big Apple blonďatých zločincov s mierne dlhšími vlasmi bez tetovania hviezdy na ľavom zápästí. Od toho však musí ísť ustúpiť, keď sa na scénu dostane hlavný záporák tohto dielu - zaujímavo a pekne počítačovo spracovaný Lizard aka Dr. Connors, túžiaci zmeniť obyvateľstvo New Yorku na jašterov. Dejovú líniu si sami zrejme viete domyslieť, aj keď ste tento film ešte nevideli, takže sa nemusím veľmi rozpisovať a postačí dodať už iba nejaké to záverečné slovo. The Amazing Spider-Man je aj napriek veľkému množstvu amerických filmových klišé, napr. že padá jedine silný hustý dážď, typická metamorfóza postáv (Gwenin otec policajt) atď., filmom pozerateľným. Aj keď sa vám bude zrejme zdať, že hlavná postava nie je zrovna intelektuál ako to dokázal v "pôvodnom" filme Tobey Maguire, rovnako sa vám nebude zdať množstvo ďalších vecí, ale budete stále s chuťou pozerať na to, že Marc Webb dokázal vytvoriť kvalitného Spider-Mana v novom šate (doslova) a že ako x-tý režisér sa pokúsil evakuovať New York. Priemer, ale oddychový a dobrý. ()

Kritik.

Ach jaj, zase len priemer ktorý diváka (minimálne od polovice určite) nudí. Sto Spidermanov sa natočí, sto z nich bude slabota. ()

Navaran

Spokojenost. Děj drží pohromadě a šlape, hlavní představitel je sympaťák, záporná ještěrka se povedla také a Gwen je poměrně fešná. Tenhle pavouk rozhodně předčil moje očekávání. ()

samkko

Garfield je ten nejlepší herec spidermana ať už jako film či seriál. Na to že je to mervelovka, tak to má opravdu všechno. Slušný příběh, flow, postavy a hlavně skvěle procítěné emoční momenty. Spiderman jako postava je zde (dnes už ze všech tří) nejvtipnější a nejprocítěnější. Soundtrack, vizuál, kamera a akční scény jsou taky pecka. Hodnocení: UNDERRATED, 7,5/10 ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)