Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Myrreczech

Tak ten Amazing Spider-Man nebyl až tak amazing jak by se dalo očekávat z názvu. Změna z nevýrazného šprta Tobeyho na nagelovanýho frajírka Andrewa je naprosto chybnou volbou. To, že se jedná o na první pohled dražší film než ty předchozí neznamená, že bude kvalitnější, některé efekty vypadají dost lacině a například soundtrack neoplývá jediným výraznějším prvkem. Digitální zpracování záporáka a jeho představitel jsou asi to nejlepší co lze na snímku vidět, ale jeho postava jako taková je opravdu špatná a pitomá. K tomu jak se z Petera stal pavoučí muž se ani vyjadřovat snad nebudu, to byla vážně kravina. Ocenil jsem ale další detaily věrnější komixu, jako například pavoučí alarm (který funguje jen v první polovině filmu, pak se prostě ztratí) a vlastní výrobu pavučin. V celkovém součtu by všechen materiál, který se snažili scénáristé vměstnat do filmu potřeboval alespoň tři a půl hodiny na to, aby se dostatečně vysvětlil. Každopádně horší než kterýkoli díl z Raimiho trilogie. ()

svobik

Solidní maglajz, ve kterém se toho víc nakousne než vysvětlí. Spousta motivů nedořečená, triky maximálně průměrné, akce ucházející. Dramatická poloha je ovšem ve Webbově podání bezchybná a může se opřít o vynikající herce, kteří Raimiho ústřední dvojku strkají do kapsy mrknutím oka (ačkoliv to, že jsou na střední, jim nevěří asi nikdo). Pokud se příště nebude tolik stříhat/zapracuje se pořádně na scénáři a producenti víc zainvestují, klidně půjdu mnohem, mnohem výš. Takhle 6/10 za solidní blockbuster. ()

Dreadd

V něčem lepší, v něčem horší, ve výsledku stejně průměrný jako jeho deset let starý předchůdce. Navrch má rozhodně ve výběru hlavních představitelů, jelikož Andrew Garfield mi přijde mnohem více sympatický než Maguire a Emma Stone, to je sázka na jistotu i v peroxidové verzi. Ovšem s žádnou velkou invencí Webb, jehož kvalifikace spočívala zřejmě pouze v jeho příjmení, nepřichází. Pouze se spíše než na světoochranitelské poslání pavoučího muže soustředí na vztah dvou mladých lidí, možná proto, že mu už letecké záběry a vystřelování sítě přišlo příliš ohrané. Ani to vypořádávání se s novými schopnostmi a jejich rádoby novátorské pojetí mě nezaujalo, ale to koneckonců mohu říct o celé postavě Spider-Mana jako takové. A nakonec se mu podařilo vyrejžovat mnohem více chechtáků, než jsem po oznámení nečekaně brzkého restartu čekal. Snad to nezpůsobí nějakou novou vlnu zbytečných 3D předělávek čehokoliv. ()

L_A_D_A_S

2* a to jen kvůli tomu že Spiderman je můj nejoblíbenější superhrdina. Film jsem musel dokoukávat na dvakrát, protože půl hodiny před koncem jsem byl poprvé už tak unuděn že jsem ho vypnul. Jsem zvědavý s čím přijdou do druhého dílu.. Ale dej bože prosím ať je to trochu zábavnější, tohle si Spiderman nezaslouží.. ()

V.Silver

Tak teda nevím. Bylo tam tolik logických děr, až jsem si říkal, jaký retard vůbec mohl psát ten scénář - a zřejmě tento dojem zcela přehlušil všechny ostatní pozitivní prvky, které film má. Jenže chvílemi to prostě opravdu nedávalo smysl... 40%. Btw. triky a efekty taky nebyly bůhvíjak super. ()

MI-380

První polovina: svižná, vtipná, zábavná. Druhá polovina: technicky brilantní, ale scénáristicky průměrný souboj s příšerou. 70% (11229 hodnotících přede mnou vygenerovalo průměr 67%). ()

vyfuk

Raimi je král. Raimiho trilogie v porovnání s tímto dílem byla jako malá bezvýznamná tečka, nicméně se Marvel hold rozhold udělat Spider-Mana přímo podle komiksové podoby a do jistých měr se tomu Raimimu docela podobal. Sheena mi bylo fakt líto, když ho zabili! Já si tak v podstatě myslím, že i když byl scénář trochu děraví, tak můj superhrdina z mládí se pro mne opravdu docela vybarvil. Byl jsem docela spokojen s některými prvky filmu a hlavně mě potěšilo to, co Spidey také umí - vtipkovat. Scéna se zlodějem aut mě do teď dostává. V Raimiho trilogii to bylo také, zde byl také problém, že to vtipkování zde bylo pouze jednou, možná o trochu víc. Emma mě připadala v oné roli trochu v jinačím světle než v niných filmech. Také by se děj trochu zaplnil s Mary a Harrym. A hudba mě dostávala Horner onen král magie hudby si se mnou opět pohrával. Dalo by se říci, že mě nový Spider-Man nezklamal, ale už to nikdy nebude jako dřív. ()

Bagr_007

Dle očekávání zbytečné. Je skoro až humorné sledovat, jak zde byla snaha o nějaké reálnější pojetí, jako u Nolanových Batmanů, a zároveň tu běhá obří béčkový ještěr. Už méně humorné je sledovat, jak se po deseti letech znovu opakují scény, které byly v Raimiho podání o třídu výš. No a pak je tu taková vychytávka, že v trailerech se lákalo na něco (ne, že by to někoho zajímalo), co bylo nakonec ustřiženo. Webb měl zůstat u toho, v čem byl skvělej. ()

Autogram

Vyťažiť z témy, čo to dá, tak mi pripadá opakovanie spidermana. Stále tam niekto zomiera, to mi k superhrdinovi nejde. Celé je to nejako nasilu, aj tínedžersky úvod, aj vážne akčná druhá polovica. ()

Kosmik 1

Moc nechápu princip toho, proč musel být nutně natočen další spiderman, ale to je jedno. Raimiho verze je stokrát lepší, svižnější, akčnější, koukatelnější. Tu mi toho moc nesedělo. Hlavní postava Spidermana absolutně nevyhovující, nevýrazná a prostě a jednoduše mi tam ten týpek nesedl. Záporák docela ušel, ale ty triky, když se objevil Lizard na scéně, už se mi zase tolik nelíbily. Pak mi to místy přišlo tak zvláštně nudné a čím víc se blížil závěr, tak mi bylo čím dál tím víc jedno, jak to vlastně dopadne. O tom, že je film zbytečně natahován, se není třeba více rozepisovat. No a jak už tu bylo párkrát zmíněno jinými uživateli - Webb by mohl Raimimu čistit boty, protože jeho pokus o to, překonat původního Spidermana totálně nevyšel. 45% ()

Guzo

Na tomhle restartu oceňuji hlavně obsazení hlavního hrdiny, protože Tobey mi do role Spider-mana vůbec neseděl. Zlepšení se dočkaly taky efekty, kdy žádné scény nevypadají jako ze špatné počítačové hry (ale samozřejmě si uvědomuji rozdíl deseti let od začátku původní trilogie). Se záporákem jsem neměl žádný problém, možná to jen chtělo více vtipných momentů při zjišťování nových Spider-manových schopností. 75 % ()

Jaro.Krafcik

Spiderman, tento rok už druhý čo pozerám a bohužiaľ aj neporovnateľný. Prva hodina absolútne oničom a najradšej by som to vypol. Po hodine uz prichádza Spiderman v obleku. A čo ďalej? Prišli nevtipné hlášky ale aj lepšia atmosféra. Hlavný herec nevyšiel aspon ten jašteričí záporak ako tak stál za to. ale po tomto filme nemám ani chuť pozrieť další "Amazing" diel. Toto nevyšlo. 2* ()

Andrew78

Prý zbytečné. Po naprosto katastrofální trojce, která pokazila celou trilogii, jsem rozhodně rád za jiný úhel pohledu, než za pokračování Raimiho trilogie. To by bylo zbytečné! Marc Webb natočil úžasný film, jenž si zakládá spíše na emocích, které fungují. Šťastnou ruku měl s výběrem Garfielda i Stone, kteří jsou ve svých rolích dokonalí a i Hornerova hudba do filmu zapadá výtečně. Tohle je Spider-Man jako z komiksu - hlášky, nadhled, akce, emoce. Já říkám ÚŽASNÉ. ()

latvar

3D efekty!? No kdeže, největší chyba celého filmu. Novodobý spiderman nepřekonal mé vysoké očekávání, ale také nezklamal, a tím si udržel důstojnou kvalitu. Hlavní hrdina už není taková ikona jako byl Tobey Maguire u předešlé trilogie a tím fiilm trošku ztrácí na intenzitě. Jinak nemám co bych vytknul. Fajn podívaná, slabší 4hvězdy. 70% ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)