Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

valkil

Stejné jak u knihy, reálné situace dobré, ty fantastické tristní. Už u knížky jsem na to nadávala. Jak se rodina srovnává se zmizením (a skoro stoprocentně smrtí) své dcery, je v knize skvěle napsáno (u filmu mi akorát Wahlberg neseděl do role odplatu hledajícího tatínka). To, že to z nebe nebo odkud sleduje sama mrtvá, je divně kýčovité a nesedí to tam. Jako by bylo psané jen kvůli efektu. Jackson s tím moc nadělat nemohl, předlohy se držel poctivě - což je možná škoda. Jedině mu budiž přičteno k dobru, že vcelku prosekal jednu scénu ke konci, která je v knize na několika stranách a která mě definitivně utvrdila v tom, že se mi příběh nelíbí. ()

han.ci

Více bych ocenila, kdyby se film držel reálna a zabýval se třeba pátráním po zločinci, sice by to nebylo originální, ale předpokládám, že by mě to bavilo víc, než tahle dvouhodinová podívaná, ve které mě zaujal začátek, ale jakési surrealistické obrazy ze života mezi nebem a zemí zůstaly mnou nepochopeny. Příjezd babičky je vyloženě trapas, který bych čekala v béčkové komedii. Herci byli bez výjimky nesympatičtí. ()

miki68cz

Imaginace ve stylu Pána prstenů ale s trochu jiným scénářem. Povedené drama jako by podle skutečné události. Námět však čerpá z knižní předlohy a myslím, že ani sama autorka netušila, jak zručný snílek a vypravěč se její filmové podoby ujme. Ve fantasy scénách z jiného světa jsem mnohokrát vzpomněl na Fontánu Darrena Aronofsky, že by inspirace ????? Krásná muzika a velmi dobré herecké výkony všech zúčastněných. ()

Dinsberg

Řemeslná práce je u tohohle námětu málo. Jackson zde použil triky jako z Pána prstenů a tím filmu dost ublížil. Míň počítače a víc citu. Stanley Tucci v roli padoucha působí jako pěst na oko. Jeho roli mě převzít někdo méně nápadný. Jediné plus vidím v Marku Wahlbergovi, který poprvé nemá jen kamenný obličej a jeho roli zdrceného otce mu skutečně věřím. ()

MyrnaAlec

P. Jackson opět překvapil. Že po Pánu prstenů natočí komorní rodinné drama, to asi čekal málokdo. Příběh dívky Susie, kterou zavraždí její soused, je moc pěkně natočený - atmosféra, kamera. Dobré obsazení , zvláště babička v podání Susan Sarandon. Ovšem pokud jde o ztvárnění mezisvětí a Nebe - mno - obočí se mi samovolně zvedlo. Takový cukrkandl, snové krajiny jeko z brožury Strážná věž ??? Selankovité setkání zavražděných dětí ve slunečním svitu ? Tolik kýče asi neunesu... ()

Borecz

Není snadné najít odpovídající hodnocení pro tento film. Rozjezd je poměrně slušný a vzbudil ve mě zájem a zvědavost, který přetrvával až do doby, kdy nastoupily scény z "in between". Část odehrávající se v realitě má i nadále poměrně solidní atmosféru a nejednou ve mě dokázala vyvolat nebetyčnou nenávist k hlavnímu záporákovi, ovšem tento dojem krapet kazí rádoby fantaskní a poetické "snové" pasáže, které místy působí zmateně, nesrozumitelně a případně i nudně. Závěr mě ani maličko nepřekvapil, ba naopak, a k lepšímu hodnocení tedy nijak nepřispívá. Rozohodně se nejedná o špatný film, ale ani o nečekaně dobrý. ()

Burrows

Podobně jako u Dr. Parnasse, vizuální stránka je perfektní, představa "světa mezi Nebem a Zemí" je rozmanitá, barevná a vytříbená, ale je jí zoufale MOC. Jackson se nechal pohltit vizuální stránkou a na tu obsahovou jako by nezbyl čas. Jak si pak vysvětlit konec bez napětí, který vyprchá naprosto do prázdna a který se i snad divákovi vysmívá svou neohrabaností? Z toho se dalo vytěžit podstatně více. Jednoduchý, až triviální příběh, který se odehrává ve dvou rovinách - v perfektním, posmrtném, snovém světě tam "in between" a pozemském posmutnělém - není schopen vyplnit na tento film megalomanskou stopáž. Jackson jednoduše přestřelil i tím, že se film nese v mnoha scénách na vlnách přehnaného sentimentu, kterého je i vzhledem ke ztrátě milované dcery přehnaně moc. Raději preferuji pár emocionálně vypjatých scén než více, které se diváka dotknou zřídka. Z hlediska kvantity Lovely Bones vede i v počtu až kýčovitých dialogů typu: "He was my dead and I was his doughter. He loved me as much he could." Tím moje uši trpěly. Chci se připojit k otázce ostatních uživatelů: "Co tím chtěl autor povědět?" Z Lovely Bones mohl být skvělý kraťas ... ()

krydy

Konec, kdy se odhaluje, kolik dívek psychopat zabil, ve mě probudil emoce, Příběh měl i docela spád, ale nebe podle mě bylo nic moc a počítačový animace byly taky docela odfláknutý (trezor padající do jámy...) Parádní oddechovka na večer s partnerem, který má ráda Thrillery. Když se budete oblizovat, uniklý příběh si rychle domyslíte. ()

blacktomas

Opět jeden kontroverzní film od jednoho geniálního režiséra. Pokud se týče mě, tak jsem zas tak zklamán nebyl, jako asi většina fandů páně Jacksona. Co mě tak trochu zklamalo a hlavně překvapilo, bylo množství snových a mnohdy zbytečných scén. Jakoby se někdo snažil zaplátat díry ve scénáři. Odlehčení surové reality tímto způsobem, je ale něco nového s čím jsem se dosud nesetkal. Takže nakonec to mohl být i záměr a je zase jen na divákovi, jak tento fantasy thriller přijme. Mě osobně zaujali herci. Především Saoirse Ronan, která v šestnácti letech předvádí úctyhodný výkon a přehrává M. Wahlberga i R. Weisz, které to mimochodem zase sekne. To, že je Stanley Tucci dobrý herec, netřeba zdůrazňovat a i tady je jeho projev naprosto uvěřitelný. A Susan Sarandon? To je klasika. Vůbec role, kterou hraje, vyvolává řadu otázek, jak svým vyzněním zapadá do tragického příběhu. Opět odlehčení nebo jen záplata? Každopádně překvapení. Jackson zraje každým svým filmem a je dobře, že nezůstává na místě. Ano, trhák kin to nebude určitě, ale že by tímto filmem šlápl vedle? Nemyslím. ()

Cortesz

Rozhodně jde o kvalitní snímek, co se týká vizuální stránky ( Jackson se nezapře, je to pan hračička), ale to je tak asi vše. Pevné pouto je totiž, dle mého názoru film, u kterého těžce zvítězila forma nad obsahem, protože, co se týče děje, tak ten je dost chabej a místy, díky dlouhé stopáži, nudil. Řekl bych, že v případě Pevného Pouta jde o první Jacksnovo šlápnutí vedle, což je velké zklamání, a to nejen pro mě, ale i pro ostatní fandy jeho tvorby, mezi které se rozhodně řadím. Pravdou ovšem je, že je to skvěle zahráno ze strany herců. ()

Marťulka

Po přečtení pár komentářů jsem si řekla, že nebudu číst dál, protože by mě to 100% odradilo od projekce :-) A dobře jsem udělala. Naprosto mě to uchvátilo. Vtáhlo do děje a pustilo, až po doběhnutí titulků. Film nabitý emocemi, smutkem a napětím, až dokonce. ()

Kaszos

Tu niet o čom diskutovať, mňa tento film dostal. Nepamätám si ani jeden pri ktorom by som mal počas celého filmu slzy v očiach, bol celý čas v napätí a snáď žiadnemu som tak neprial pozitívny koniec ako tu. Očaril ma krásnymi farbami toho akéhosi druhého sveta. A Susie ma dojímala počas celého filmu a jej vrah sa mi hnusil a od začiatku. A nakoniec keď sa zlámal na tom útese som si vydýchol úľavou. Neviem čím to bolo, že som sa do toho až tak vžil ale v každom prípade ohromný zážitok. (100%) ()

Creony

Tak nevím. Mám z toho dost rozporuplné pocity. Ale spíš se přikláním k negativním. Jednak je to vzhledem k obsahu hrozně dlouhé. V poslední době mi taky trochu vadí podobné sentimentální filmy, které mají diváka jen rozbrečet a zanechat v něm pocit, že v něm film něco zanechal. Dál Nebe. Jasně, Jackson si pohrál s kamerou, krásné barvy, triky...a všichni teď víme, že se tam budem mít krásně. Doufám, že se někdy dočkám trochu realističtějšího pohledu na toto období "života". A shrnula bych to tím, že celkově mě film neuvěřitelně nudil. ()

curfew77

Zaděláno bylo na pět hvězdiček a sto procent, protože příběh má křehkost ledového rampouchu a naléhavost řevu motorové pily. Bohužel (asi trochu nečekaně, byť nejsem jeho velkým fandou) tady ale selhal režisér. Jackson totiž THE LOVELY BONES zbytečně přeplácal digitálním balastem, který na plátně - možná na rozdíl od daných pasáží knihy - působí jako písek v motoru. Dokud se film drží chvilku syrové a jindy zas něžné životní reality, šlape všechno jako na drátkách a místy nedýcháte. Jakmile se ale nevinná dítka začnou prohánět po oranžových lánech obilí pod nepřirozeně modrým nebem, získával jsem okamžitě pocit nepatřičnosti - je totiž něco jiného popsat mezistupeň mezi životem a smrtí na stránkách knihy, anebo ho ukázat divákům v celé své kráse... a taky kýčovité vyumělkovanosti. Jako uměřený melancholický krimi thriller, trochu vyladěný a la Fincherův ZODIAC, by to byla absolutní špička - i díky bezchybnému hereckému obsazení (Wahlberg, Weisz, Tucci, všichni na podtrženou jedničku!) korunovaném nadpozemskou, opakuji nadpozemskou Saoirse Ronan, v mých očích už od ATONEMENTU široko daleko největším talentem dnešního Hollywoodu. Kapitolou samou o sobě je pak Susan Sarandon, samozřejmě opět skvělá, leč s komediálně laděnou rolí babičky naneštěstí dost násilně zapíchnutá doprostřed filmu, naprosto mimo veškeré vyznění a příběhovou "mísu". I celkově jsou pak bohužel silné a mrazivé momenty naředěné do sloganů, pitomých frází o životě po životě a efektních digitálních krajinek jako z reklam mobilního operátora. Škoda, přesto tenhle snímek určitě stojí za vidění - když pro nic jiného, tak kvůli úžasnému výkonu mladičké Saoirse. Tuhle holku bude za pár let znát celý svět, na to vsadím svůj zdejší účet! :) 70 %. PS: Nepřehlédněte v zajímavostech informaci, že postavu Susanina otce málem hrál Ryan Gossling - jak mám Wahlberga hodně rád, tohle přeobsazení na poslední chvíli mě zpětně maličko i zamrzelo! ()

ondey

Očekávání naprosto nenaplněno. Chtěl jsem víc, než dívku pobíhající sem a tam v haluzním světě. Žádný kontakt s truchlícím otcem (až na odraz svíčky v okně), žádné hledání spravedlnosti? Nevím, ale není to typ filmu, u kterýho bych překousl to, že nikdy nenajdou vraha a nikdy nenajdou ani tělo. A poslední věta filmu: "Bylo mi 14, když jsem byla zavražděna. Přeji vám dlouhý a šťastný život." ...větší klišé snad ani vymyslet nešlo. ()

jafuska

na tenhle film jsem se docela těšila, první půlka je hodně dobrá, druhá už není v tak svižném tempu, je to trochu kýčovité, ale ta hudba ta mě dostala, proto dávám tak vysoké ohodnocení, hlavní hrdinka hodně sympatická, jen si myslím, některé filmy by opravdu neměly být tak dlouhé, kdyby se tady udělalo víc materiálu na prokreslení postavy,a děje, než to co se odehrává v tzv nebi, bylo by to ještě víc poutavější, ale režisér Peter Jackson je pan režisér a umí filmy dobře natočit, sice tady chyby byli, ale jak jsem se už zmínila hudba to smaže, ta je dost poutavá. Přesto se mě to líbilo ()

epoh

Silný film. A těch několik slabších míst ke konci, až příliš hollywoodsky slzy dojících, ten zbytek bohatě vynahradí. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)