Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

kacudzde

Film o nejstrašnější noční můře každého rodiče. Výborná Saoirse Ronan, překvapivě slizký Stanley Tucci a krásně kýčovitý obraz Mezisvěta. ()

joslin246

Tahle tématika pedofil/násilník versus dítě, je velice těžké na zpracování. Může se lehce sklouznout do roviny nevkusu. Byla jsem překvapena, jak se toho zhostil Peter Jackson. Všechno to zapadalo do sebe jako ozubená kolečka. Rodina, smutek, smrt dítěte. Stanley Tucci byl právem nominován na Oskara za vedlejší roli vraha odvedle. Jeho ztvárnění dodalo snímku hrůzu a znechucení zároveň. Svět, ve kterém uvízla mladá Susan, byl právem poetický, ale dalo by se to natočit i jinak a pak mě trošku zklamal závěr, čekala jsem větší gradaci. ()

karnát

Tenhle film je TAKHLE blízko od toho být totální sračkou. Ale Jackson to urve silou. Pere tam emoce, pere tam vizuální onanii, dohromady to lepí slušný scénářem, a ono to drží. Těsně, ale drží. ()

fikee

Splatter pankeři neodpustí Jacksonovi minimum krve, Tolkienisti nulový počet elfů, intelektuálové (ty si Jackson koupil Nebeskými stvořeními) neodpustí těžkou kanonádu kýčovitého cgi. Takže pro koho ten film vlastně je ? Pro mně třebas. Peter Jackson je hodně dobrý režisér a několikrát mne při sledování filmu až zamrazilo, s jakou elegencí poskládal záběry a prostřihy, ale o to tu myslím nejde. Nejde ani o výborného Tucciho, z kterého jde strach a kupodivu nejde ani o Saoirse Ronan, která je velký talent a kterou je těžké si nezamilovat. Jde o vyrovnání se s tím co bylo, jde o první polibek a první lásku, které se nevratí a přesto (a nebo právě proto) vzpomínka na ně zahřeje i bodne. Jde o vaše mrtvé, o to že pokud jejich smrt nepohřbí i vás, pak stále žijí. Pevné pouto je možná nejoptimističtější film o vraždě, který jsem kdy viděl. A prosím nezaměňovat optimismus s vtipem či zábavností. ()

keepsmile

Film bych rozdělil na dvě poloviny - první půlka je opravdu úžasná a byl jsem nadšen s tím, že je zde další perfektní 4hvězdičkový film navíc s tak originálním scénařem... kolik filmů máme vůbec o posmrtném životě a duchařině? Bohužel od druhé půle se to zvrhne v jeden velký barevný trip vrcholící megakýčovitým multinárodním setkáním v barevném nebi kde se režie snaží tlačit na emoce jak to jde ale místo toho se lidé v kině spíše smějí, kroutí hlavou a padají hlášky "to je moc". Celkově tedy tak napůl, body navíc si zaslouží hlavní představitelka, vtipné výstupy paní babičky či hudební ikona mého mládí Marky Mark - zde ve velmi vážné roli :-) ()

kpt.Marťas

V jednotlivostech bezchybné. Film obsahuje spoustu geniálních scén, prvků, maličkostí. Výborné postavy, občas mystika, jindy psycho, jindy vtip, na konci hezké očistění a v epilogu vtipná smrt. I to nebe je skvělé. Ale nedrží to pohromadě. Jediné, co mě dokázalo zaujmout byla babička a pevné pouto mezi otcem a suzie. Jinak mi to bylo upřímně jedno. Dle mého to chtělo odvážněji škrtat a doplňovat předlohu, která drží pohromadě ještě míň než film. Tři hvězdy za průměrný film, ve výsledku ale značné zklamání. ()

Fufak

Tento film by sa oplatilo pozrieť už len kvôli zopár scénam, ktoré sa odohrávajú medzi nebom a zemou, ale mňa osobne zaujal aj ako celok. Nenudil som sa ani sekundu, réžia bola dosť svižná na to, aby udržala moju pozornosť. Dokonca ma prekvapil aj Wahlberg ako otec mŕtvej Susie a Tucci bol doslova geniálny. Každopádne tento film odporúčam. ()

Latec

Pekný film a takmer nič viac. Už dávno som nevidel niečo, čo by tak neuveriteľne a drzo hralo na city. Namiesto plaču som sa v kine sťažoval na bolesť hlavy z úžasne umelého piánka, ktoré hralo takmer v jednom kuse. Ale. Vôbec to nie je zlý film. Je fakt super natočený, aj úžasne zahraný a s atmosférou i vplývaním na city sa tu pracuje až uhrančivo. Fajn. Lenže je to tak uhrančivo naťahované a vyumelkované, že som nemohol nebyť nad vecou a mierne znechutený z dalšej špinavej hry v pozadí. ()

Tomx112

Začátek a určitý pasáže bych neváhal hodnotit 5* ale rádoby nebe či co to vlastně mělo být a takový nějaký nijaký konec film hrozně moc sráží... ()

zurivymlok

Tento snímek je jeden z případů, kdy mi pouze pětibodová (šestibodová, pokud započítáme odpad) je příliš hrubá na odstupňování a spravedlivé ohodnocení filmu tak, jak to cítím. Tento film je přesně na 3,5 hvězdičky. /// Pokud film hodnotím jako celek, tak mám dojem, že „něco není ono“. Prostě film mohl mít mnohem větší emocionální náboj. Ten se bohužel někde s postupující stopáží vytratil a já fakt nevím, co je příčinou. /// V jednotlivostech považuji za zdařilou celkem režii, i když zdaleka nedosahuje kvality Pána prstenů. Hudba není nikterak výrazná a emoce podtrhuje pouze ve scéně s čapkou (mimochodem mi tam ta hudba něco připomínala, mám dojem, že Kick-ass, kdy se chystali v přímém přenosu Kick Asse a Big Daddyho upálit, ale fakt si nejsem jistý – konec konců toto je starší film). Ve scéně, kdy se v nebi objevují zavražděné děti, mi dokonce hudba připadala naprosto nevhodná. /// Pomezí nebe a země, kde se zavražděná dívka nachází, a vlastně i nebe, kam nakoukla, mi připadaly hrozně prázdné, pusté, osamělé a bezútěšné. Krásné obrázky nejsou vše, co lidská duše potřebuje. Nebe (či jeho pomezí) mi připadají prosty jakýchkoliv emocí. /// Vzhledem k tematice se nemohu ubránit srovnání s o deset let starším snímkem „Jak přicházejí sny“. Ten mi připadal mnohem emocionálnější a lépe zpracovaný. /// Z režie bych určitě vytknul to, že některé scény byly zbytečně dlouhé a příliš patetické. Mluvím hlavně o dějové linii týkající se prvního polibku. Zvláště uzavření, kdy se vrátí, aby políbila svého skoro-přítele, mi už připadala za rámcem logiky příběhu a vlastně to byla tato scéna, která zapříčinila mé rozhodnutí srazit hodnocení na tři hvězdičky./// Další důvod pro tři hvězdičky je zmíněné srovnání s "Jak přicházejí sny" (u mě 4 hvězdičky). V tomto snímku je více emocí a pěknější nebe. Navíc Mark Wahlberg prostě nemá na Robina Williamse. ()

Bembeřice

Ani nevim, co si o tomto filmu myslet :-). Budu si to muset pustit jeste jednou. Predlohu neznam, ale napad vyborny. Dobry vyber hercu, onen vrah na me opravdu pusobil jako slizky deviant. Rachel Weisz je krasna a predvadi velmi uveritelny vykon. Film slusne vyvolava zadouci emoce a ma necim pusobivy konec. Nedokazu presne pojmenovat, cim je tak pusobivy, jde o pocit, ktery jsem behem nej mela. Tim ale s chvalama koncim. Je to zbytecne dlouhy, za coz muzou predevsim nicnerikajici zabery z "nebe", ktere je kycovite az hruza a neni absolutne nicim zajimave. "To je nadhera!," pravila hlavni predstavitelka (nebo neco v tom smyslu), ale mne ten lan pole a cervanky zase tak uchvatne a jedinecne opravdu nepripadaly. Skoda. ()

Horácius

Petr Jackson odvedl kvalitní práci a kecy o bezpohlavnosti tohoto filmu jsou samy bezpohlavní. Jak bylo již řečeno, je tu řada velmi silných okamžiků a už jen kvůli tomu nelze jít po 3 hvězdy. Pečlivá práce je vidět na každém kroku a i když bych to možná na těch 80% neviděl, přesto je dám, protože film mě sice přímo nenadchnul, ale pod kůži mi vlezl, aby bylo jasno. ()

schindler

Peter Jackson po megalomanských filmech dokazuje, že umí natočit i poctivý thriller s prvky fantasy. V několika scénách dokáže vybudovat solidní napětí nebo následně dojmout. Z hereckého ansánblu chválím hlavně roztomilou Saoirse Ronan, zákeřně chlípného Stanley Tucci nebo správně praštěnou Susan Sarandon. ()

petrastrela

Já nevím, dobrý námět, začátek super, plný mrazení a napětí, ale nějak jsem nezkousla tu "kýčovitou imaginárnost". Mimochodem Saoirse Ronan to zahrála perfektně, to se musí nechat. Stanleymu Tuccimu se to také zdařilo, odporný byl znamenitě. ()

tOmMo.D

Scény, ktoré občas vyrazia dych, kamera ktorá má cit, osloví aj hudba a herecký výkon Stanleyho Tucciho, vraha 14 ročnej Susie a to je asi tak všetko, čo sa dá vyzdvihnúť na tomto snímku. Film je taký jednoduchý, že som sa v ňom občas strácal a veľa krát mi chýbala nejaká hlbšia zápletka, či nadväznosť na retrospektívne scény a na svet v ktorom „žila“ zosnulá. Vhodné tak na jedno, možno dve pozretia. Čakal som viac. 3 z 5 ()

jony5

Sposob akym Susie (Saoirse Ronan) rozprava svoj pribeh, kde od zaciatku cakate kedy ju zavrazdia, cez trapiacu sa rodinu na ktoru sa pozera, je uzasny. Ako na konci tuzi byt pobozkana pritom jej mrtve telo zamknute v trezore pada do jamy kde mizne v bahne. Vecinou pozeram len tupe akcne filmy ale pri charizmatickej Susie (Saoirse Ronan) na konci clovek skoro rozplakal. ()

camomilla

Co tim chtel reziser rict? Zpracovani dvou rovin svetu mi pripadalo doslova spatne naroubovane a az budu chtit videt Marka Wahlberga, pustim si radeji Loupez po italsku. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)