Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

VenDulin85

Při brouzdání po čsfd jsem narazila na tento seriálek, dnes je to již trochu historická záležitost :-), a já nevím jak vy, ale viděla jsem tehdy okolo deseti dílů bez újmy na zdraví a upřímně jsem se bavila. Jasně, chyby, nedostatky, díry, připomínky, všechno chápu, ale něco mě drželo, abych se dívala. A neříkejte, že to je závislost na filmech, seriálech, potažmo televizi vůbec, tomu neuvěřím! :-D ()

Ilicka

K počátku seriálu(Season 1+2): Neuvěřitelná blbost s nulovou historickou věrohodností, frackovitými postavami bez kouska racionálního uvažování, napěchovaná do pochybného balení "Sherwoodský zbojník k vašim službám". Guilty Pleasure momenty není třeba hledat, ony samy kříčí: "Všimni si, jak jsem blbý!!!" Stále jsem to snášela v očekávání, že musí přijít něco Něco. Nakonec jsem zlomila hůl a okázale ignorovala veškeré zmínky o nové sérii. Avšak musím říci, že jsem dobře udělala, když jsem se nechala nalákat do pekelně zábavné třetí sezóny, která poskočila o několik kvalitativních úrovní vpřed oproti starším bratříčkům. Zůstaly některé WTF momenty, ale jsou bohatě přebity postavami, které konečně vypadají, že do seriálu patří. Prudký rozjezd způsobil, že tuhle středověkou partu opět vyhledávám. Palec nahoru. Beze srandy... EDIT(28.6.2009): Tak jsem se zase jednou zmýlila... Počínaje 9. dílem si Robin vybral cestu pekla ďábelštějšího než skotačení po Svaté zemi na konci minulé série... Tehdy zesnula pouze Hoodova dívka, tu lze nahradit. Tentokrát byl vyvražděn takřka celý původní herecký ansábl a to smrtí, kterou si nezasloužili, zavaleni neuvěřitelným patosem a snahou o vykrádačky slavných filmových okamžiků. Zuřím kvůli Guyovi, který v rukou schopnějšího scénáristy mohl být tahounem, zuřím kvůli... já ani nevím proč. Ale režisér a scénáristé by si měli hlídat záda, aby je náhodou nezabil šíp vystřelený ze zálohy! ()

Pepy

Já nevím, co je na tomhle seriálu horší, jestli ti herci nebo režisér. Opravdu filmový propadák jak má být. Nepáčí se mi tu, ale vůbec nic, děj pomalu žádný... Ale pokud mi chce někdo tvrdit, že je to další dobrý seriál, tak je to jenom další výplod ironie. Zklamání je tu a velké!!! ()

NeutrinoX odpad!

Výstižněji: Nejblbější verze jedné z nejslavnějších legend. Je to trapné, místy blbé a celkově strašné. Kde jsou ty časy, co se vyholení plyšáci proháněli sherwoodskými lesy... ()

EastWicka

Rozverný seriálek, který si velmi, VELMI volně pohrává s legendou - na dost ujetém herním plánu. Jen se to, proboha, nesmí brát vážně ;). Hrozně mě bavilo kličkování mezi parodií a sentimentálními výlevy i extrémně černěhumorný a zlomyslný šerif a jeho Guy (jakkoli padouchem mého srdce zůstává Alan Rickman z Krále zbojníků!). Zdejší Gisbourne je tedy podstatně charismatičtější než Robin, ale to vlastně ani neva... Hodně se tu řeší aktuální muslimská otázka a mír mezi etniky (rozkošná je epizoda se smrtícím komandem ze Svaté země), což je na 12. století pekelně pokrokové! A Mariána má na šatech moderní průstřihy a pilně cvičí asijská bojová umění... No, já si ten maglajz nemohla nezamilovat :D. ()

Greg

Svižný a celkem slušně natočený seriál, který se dívá na legendu zase trochu jinak... Největším kladem seriálu jsou herecké výkony a vtipné dialogy. ()

Raketka29

Neni to klasický Robin Hood. Kterej je mimochodem opravdu nesympatický a ačkoli vždy mám slabost pro záporáky tak tentokrát jsem Guye naprosto milovala :D A popravdě řečeno jsem ráda jak to nakonec schytala i Mariana! ()

Violeta odpad!

Ach jo. To je strašný. Proč to dávají? Navíc to nosí smůlu - když na to omylem narazím, vím, že ten večer dávají všude úplný hovno. ()

Stanley

Slaboučké zpracování slavné legendy trpící snad všemi typickými seriálovými nešvary nemajícími příliš daleko za plytkostí televizního Hercula či Xeny. Charaktery a chování většiny hlavních postav jsou nevěrohodné a nebudí žádný respekt. Robin je bačkora, který si nejvíce zakládá na tom, aby nikdy nikomu vážně neublížil a zbraně mu slouží zpravidla jen jako závaží do ruky k odrážení neobratných útoků šerifových vojáků. Šerif jako správný zloduch sice umí potrápit, ale jedná v nejrůznějších situacích prapochybně jen za cenu toho, aby byl co nejvíc zlý a divák ho neměl rád. Guy Gisborne sice posbíral trochu charismatu, jenže jeho postava s tím neumí nakládat; po celých 13 dílů křečovitě nepoužije jediný mimický sval a stejně prkenně kamenná a rádoby neprůhledná je celá jeho osobnost. Lady Marian je kapitola sama o sobě, z nesmyslně tupé hrdosti by se za Gisborna málem provdala jen proto, aby Robinovi ukázala, že je velká holka, která si nenechá mluvit do života. Ani celé prostředí, ve kterých se seriál odehrává, nebudí hodnověrný dojem. Komické oděvy a výstroj šerifových vojáků spíše než cokoli historického připomínají nepovedenou cirkusovou show. Čisté tvářičky a vyžehlené obleky Robinovy tlupy žijící v lese mají daleko k nevyhnutelné všudypřítomné středověké špíně. S akcí je to taktéž slabé, trochu skutečného dramatu se strhne až v samém závěru seriálu, no ale stejně je předem jasné, jak se vše potáhne, a skutečně k žádnému překvapení nedojde. Ve zkratce řečeno, od produkce BBC bych rozhodně čekal trochu lepší úroveň. Nostalgickou slzu v oku při tom zatlačíte při vzpomínce na starého dobrého Robina Hooda s Michaelem Praedem. ()

cariada

Nové zpracování slavného hrdiny. Mě se to líbí je to i místy humorné. Robin není žádný namachrovanec ,ale obyčejný mladík. Nemůžu si pomoc ,ale tenhle seriál zraje jako víno. Musím změnit hodnocení na plný počet. Nej postava je šerif něco tak bezpáteřního a zákeřnějšího se smyslem pro černý humor jsem ještě neviděl.Spoiller!!! Seriál končí poněkud jinak než je člověk zvyklí a to smrtí Mariany (škoda jí) A vlastně to skončilo bez konce ,tak že by se dalo pokračovat dál... ()

Elyssea

Já vím, já vím. Kostýmy jsou děsné, příběh taky a je to prznění Hooda. Ale Guy Gisborn má takové charisma, že mě u té obrazovky zkrátka udrží. ()

C0r0ner

Když mi bylo patnáct, tak jsem příliš velký filmový kritik nebyl (na rozdíl od současnosti), takže se mi to celkem líbilo. Pak jsem za několik let viděl jeden díl téhle srandy a už to tak skvělé nebylo. To hromadné hodnocení podle mého perfektně odpovídá kvalitě seriálu, který pochybuji, že autoři mysleli stoprocentně vážně. 45% ()

Wormboy

Tazka hovadina, z ktorej som zvladol len dva uvodne diely. Robin je absolutne nesympaticky a vlastne vsetci zucastneni su neuveritelne otravni...ble...viac netreba pisat. Ruky prec. ()