Chemikál

(študentský film)
  • angličtina The Chemist (festivalový názov)
všetky plagáty

Šílený a nadčasový chemik dr. Toler (Milan Šteindler) se pokouší o výrobu zlata za pomocí Rtuti (Jana Kušiaková), toužící po „sloučení“ s jiným prvkem. Jedná se o další pestrý film divadla SKLEP. (Bakllazaan)

MarekT

Dnešní hodinou chemie vás provází divadlo Sklep. Vědní obor jako romantický muzikál se shakespearovským nádechem? Výborný nápad! Zcela vážně doporučuji i jako učební pomůcku do škol. Ještě by se mi hodilo v podobném duchu zpracovat také biologii. :-) "Myslím, že bychom vytvořili pěkný iontový pár..." ()

CSSML

Rtuť touží vytvořit stabilní rodinný amalgám. Helium je narcis, tantal náboženský fanatik, uhlík ochmelka, chlor revolucionář a praseodym agent. Myslíte, že jsem požil zakázané látky? Ale ne, to jen studentům FAMU se dostala do ruky učebnice chemie a natočili Chemikál. – „To je těžká voda, základ stability, točí se při deseti, dvanácti a někdy taky čtrnácti stupních.“ ()

angel74

Tento vědátorský skvost budiž důkazem, že Tomáš Vorel měl v dobách dávno minulých daleko víc pod čepicí než dnes. Kdyby nám něco podobného pouštěli ve škole na hodinách chemie, tak bych si možná i nějaké vědomosti natrvalo uchovala v hlavě. (80%) ()

Big Bear

Jako bych byl při sledování tohoto studentského filmu na představení Sklepa. Choreografie, písně a celé ja to zahaleno do bizadního hávu. Kušiaková tančí v temné místnosti nasvětlené odspodu, prakticky do pasu až po prsa jí stoupá kouř a zezhora jí Šteindler do toho prostoru vsypává Vávru, Tučka, Hanáka ad coby jednotlivé prvky s nimiž se rtuť má spojit a udělat zlato. Ti vše jednotlivě, v závěru pak společně tančí s Kušiakovou v dýmu z nějž jim vykukují hlavy. Každý z prvků jí pro spojení nabízí něco jiného tu elktron tu volný radikál. Chemii jsem měl 5 let, ale pamatovat si z ní vše asi bych se bavil ještě více .-). Nakonec samozřejmě dojde k reakci ....a ... :-)))))))))) Dávám tři ionty. * * * ()

javlapippi

"Ach, promiňte vzácný pane, zadržte svou sublimaci!" Šialený vedec Šteindler v zatuchlom labáku v hlbokom Sklepe sa po vzore stredovekých alchymistov pokúša vyrobiť zlato. Do varnej banky s väzbychtivou ortuťou Kušiakovou postupne pridáva éterické hélium Vávru, viere oddaný tantal Tučeka, stabilne popíjajúci uhlík Zavřela, revolučne naladený chlór Hanáka a eštébácky prazeodým Marušku. "Slučuji se s úplne cizím a zase bez lásky!" Reakcia s každým z nich je vždy iná, vždy vtipná a niekedy dokonca piesňou oplývajúca. Na študentský film veľmi podarené, nápadovo, vizuálne, hudobne, herecky a keby som počas školských rokov neflákal chémiu, užil by som si ešte viac všetky narážky. Odmeňujem aspoň svojou najčastejšou známkou z tohto predmetu. "A kdyby mě nekdo sháněl, jsem v digestoři a měřím si svůj poločas rozpadu." ()