Keď sa vojenskými postami ovenčený vojnový hrdina seržant Brandon King (Ryan Phillippe) po rokoch strávených na misii v Iraku konečne vráti živý a zdravý domov do malebného texaského malomesta, všetci ho nadšene vítajú – no len ťažko by ste našlo šťastnejšieho človeka ako je Brandon sám, pretože preňho vytúžený koniec služby v irackom pekle prišiel doslova v hodine dvanástej. Pokúša sa nadviazať na svoj „starý život“, ktorý viedol pred prežitými hrôzami na bojisku, ktoré sa výrazne podpísali nielen na ňom, ale i na jeho najlepších priateľoch Steveom Shriverom (Channing Tatum) a Tommym Burgessom (Joseph Gordon-Levitt), ktorí s ním slúžili v Iraku, no to, pochopiteľne, vôbec nie je jednoduché... Nuž a potom sa stane čosi nepredstaviteľné – armáda totiž Brandona proti jeho vôli a nad rámec pôvodnej zmluvy opäť povolá do služby! A jeho krehký svet sa v tej chvíli obráti hore nohami... každou sekundou v ňom rastie a mocnie vnútorný konflikt, ktorý osudovo preverí silu vzťahov s jeho rodinou, vernosť jeho kamarátov, hranice lásky jeho dlhoročnej priateľky Michelle (Abbie Cornish) a skutočnú cenu cti... (oficiálny text distribútora)

VanTom

Vyšinutí a rozčarování ze zažitých hrůz konfliktu v Iráku se hlavní hrdina snaží nechat za sebou, jenže armáda mu bez odůvodnění pozastaví odchod do civilu. A protože on se za žádnou cenu nechce vrátit do boje, stává se z něj dezertér, čili hledaná osoba mimo zákon. Původně se zdálo, že toto (po)válečné drama o návratu domů a začleňování se zpět se tzv. přizpůsobuje MTV generaci, ale takhle povrchní naštěstí není. Naopak své pravdy podává poměrně pádně, i když na konci sklapne a otočí. Ale jak také jinak? Lepší 3*. ()

BMAJTZ

Napad a pribeh nebyl spatny. Dokonce ani reziser to uplne nepodelal a herecke vykony na film tohoto razeni se taky snest daly. Ale vazne nesnasim filmy kde je americka vlajka na kazdem 3. metru to opravdu nesnasim a tady to je snad jeste o trochu horsi. Nicmene budiz prumer. ()

ZkuKol

Nepříliš pozitivní film o mladých US vojácích, US Army a jejich problémy (vzájemné, soukromé apod.). Musím zdůraznit, že film je moc hezky natočený, Ryan je fakt dobrý herec a příběh je zajímavý. To vše překvapí hlavně proto, že asi po minutě zjistíte, že je to snímek z produkce MTV a to nebývá zárukou kvality (spíš naopak). Moc fajn je hudba i kamera, které společně dotvářejí atosféru na pomezí povinosti, bezmoci a zoufalství jednotlivých hrdinů (vojáků). Jen se snad občas mohlo trochu víc střihnout, míň kecat a Channing by měl méně hrát:-) Válka je kurva a armáda svině, politikům se nedá věřit a návrat domů není vždy tak idylický, jak jsme si ho vysnili, to vše nám nabízí film Kimberly Pierce... 75% ()

chmíří

No skoro bych to viděl na 4*, ale přece jenom to není taková bomba. Začátek je vcelku sympatický a navozuje zajímavou atmosféru a i přesun do USA není špatný, přece jenom asi něco bude na tom, že není jednoduché se vrátit z války. Ale po "stop-loss" se z filmu stane něco jako road-movie a postupně upadá jak atmosféra tak celý film...No a ten závěr si snad zaplatila samotná armáda, ale jinak je to koukatelný snímek...65% ()

rozbris

Drsný film o chlapech v americké armádě. Slouží, umírají v akcích v Iráku, nakonec chcou konečně skončit s armádou a jít domů a žít normální život, ale jejich odchod je pozastaven, a nic s tím nenadělají..... ()

Tjaden

Film zachycuje věrohodně trauma vojáků, kteří se vrátí z akce domů a mají problém zapojit se do civilního života. Úvod v iráckých uličkách byl povedený a připomínal slavného Černého jestřába. Bohužel zbytek měl příliš pomalé tempo a připadal mi trochu delší než bylo potřeba. Myslím si, že toto téma by divákům mnohem více přiblížilo zfilmování Remarqueovy Cesty zpátky. ()

1860

Další doklad toho, jak to amící projížděj na vojenským poli, kde technika neznamená vše.. a když to přežiješ a vrátíš se, dají ti bezcenný odznak, kterýho si váží jen prázdní "vlastenečtí" američani, a pošlou tě zpět.. toto je můj scénář příběhu, kdyby tenhle film dopadl dobře, mohl to být zajímavý příběh a i když mi to je odporné, musím přiznat, že to bylo uboze natočené, herci hráli hovno a prakticky to vyznělo tak, že to bylo o ničem.. Pokud by šlo dvd zmačkat a vyhodit do koše s recyklovatelným materiálem, napíšu, abyste to udělali.. ()

cab

Zase jeden valecny snimek s vojaky, kteri se vraceji z Iraku a nedokazi se vyporadat s normalnim zivotem a zpetnym navratem do spolecnosti. Preslapovani na miste a prkenne herectvi nedodavaji snimku na kvalite a nebyt dobreho akcnejsiho zacatku a slusneho konce, sel bych s hodnocenim jeste niz. 55% ()

Greg25

Přesně vím, co se mi filmu Ve službách války nezamlouvá. Je to trochu moc po povrchu a snad ani ne tak v emocích jako spíš v tom, co chce tenhle film vlastně sdělit. Nemluvě o tom, že závěrečnou pointu si tak trochu sráží sám, myslím si, že otevřený konec ve chvíli, kdy hlavní hrdina stojí před životním rozhodnutím by filmu dodal podstatně větší grácii. Takhle hlavního hrdinu jste sice také ochotni pochopit, ale nemůžete se zbavit toho pocitu, že je to konec pro Američany. Přes veškeré výtky se mi tenhle snímek, ale v mnoha ohledech líbil, mohl jít více na dřeň, ale takhle je aspoň slušným náhledem na to, že armáda dost často není fér a navíc se vám dostane i pár opravdu dobrých scén - ta s návštěvou zraněného kamaráda, ta u bazénu a prakticky všechny scény s Levittem. Chápu, co tím autorka chtěla říct, říká to sice ne úplně vydařeným způsobem, ale aspoň víte, co tím chtěla říci. Což se o spoustě podobných snímků říci nedá. Berte to jako poctu válečným veteránům s varováním, že armáda není vždy to pravé ořechové pro psychiku a už vůbec ne pro osobní svobodu. 70% ()

mala_kea

Zajímvaý pohled na válku v Iráku, z trošku jiného pohledu. Čekal jsem teda víc, když jsem viděl prvních 5 minut, bylo to něco úžasného, čekal jsem, že tam bude víc boje. Každopádně jsem se ale bavil a dalo mi to i motivaci se trochu zaořemýšlet nad problémem, proč to tak vlastně je ?...jediné mínus, které mi vadilo bylo-> ten konec..přišlo mi to až zbytečně chaotické a takovéhle rozvršení až na poslední minutu není moc zábavné, nic méně to ani nenudilo ()

Faila

Spousta zajímavých linií, které kdyby se více rozvedly, mohlo to být dost slušné drama. Takhle z toho vyšel docela obyčejný snímek, jehož atraktivnost nezvyšuje ani fakt, že hlavní hrdina je voják nasazený v Iráku - vzhledem ke spoustě kvalitních filmů s touhle tématikou (obecně vzato). ()

MickeyStuma

Psychologické drama o tom, jak moc člověka ovlivní válka. Jak se k věci staví společnost a jak se s takovým problémem popere ten, kterého se to nejvíce týká. Na takovéto téma už tu bylo vícero snímků. Horších i lepších. Tento mezi ně výborně zapadne. Úvodní válečná vřava divákovi hned ukáže , čím si vojáci každodenně musejí projít. Nebezpečí a smrt číhá na každém kroku. Vždy chlapci musejí být ve střehu a neudělat jedinou sebemenší chybičku. Ono napětí se na delší dobu stane součástí jejich života. A najednou se dostanou domů. Ono náhlé uvolnění a bezpečí přijde až šokovaně. Mnozí se s tím ale mají velkou potíž vyrovnat. Ano, září s toho typický americký patriotismus, ale to je rozhodně úmyslem. Ti kluci prostě pro vlast prochází peklem, jsou konfrontováni s neskutečnou hrůzou a duševní následky si nesou sebou už po zbytek života. Kdo tam však nebyl, nikdy takové věci nepochopí. A k tomu mají takové snímky napomoci. Není to špatný film. Své poslání k porozumění a úctu plní na výbornou. A nemusí to být zrovna velkofilm. ()

Olík

Sorry chlapci (a chlapy :D), nevěřím vám vaše traumata, nevěřím vám vaše pohnutky a nevěřím, že vůbec jste vojáci (V prvé řadě, jako ostatně vždy, musím jmenovat J. Gordona-Levitta - je tady snad někdo, kdo mu sežral, že je voják bojující v Iráku, který se při vycházkách pere na zábavách). Možná nadějný úvod, se postupem času začne propadat do klasické patriotické klišovitosti a nezáživnosti některých postav s výsledkem "pokusili jsme se o jakési poselství, ale bohužel nám došli síly, tak jdeme na panáka"..........ještě jednou se omlouvám, sorry, ale já zůstanu u starého dobrého Olivera Stonea. ()

Lucas87

Začátek vypadal slibně, nejsem příznivce těchto filmů ze zbytečné války v Iráku, kde trpí jak vojáci tak i civilisté a to pro ropu. Jako vojáci v Tikritu zaujmou, později se po návratu z nich stávají jenom prasata, co chlastají a dělají bordel, do toho jim každý tvrdí jací nejsou hrdinové. Ale na jednu stranu musí to být velký šok, když Vám zamítnou odejít do civilu a po osobním zkratu se z vás stane dezertér. Má to své i stinné (třeba postřelení zlodějíčků) i světlé okamžiky (uvědomění si skutečné situace v Iráku) jinak je to prostě takové průměrné americké kliše ! Někdy si říkám, že Amerika útočí na středním východě, jen aby to mohli propagovat jako velké dobrodružství v těch svých filmech, samozřejmě tento film také ukazuje i to jak se nevyplatí jít proti americké vládní mašinerii a také ukazuje i zmrzačené vojáky. U mě takových slabších 55-60 % ()

Tatum jako zpívající pilot

Tatum jako zpívající pilot

07.02.2016

Channing Tatum a Joseph Gordon-Levitt se před pár lety sešli v dramatu Ve službách války. A očividně je to na place bavilo, protože plánují další spolupráci. Tentokrát se ale nechystají na nějaké… (viac)