Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

ppetrnosek

Tohle je zkrátka výborně zahrané drama (především pak DiCaprio a jeho hrané přetvářky). Na Americkou krásu to nemá ani omylem, ale to společné téma obou filmů podává Revolutionary Road zase trochu jinak, z jiné doby, která zde taky hraje určitou roli, a problémem je pár samotný (eventuelně přetvářka páru), kdežto Mendesovy prvotina se zabývá absurdní přetvářkou života obecně. Film doporučuji, motiv iluze tzv. Amerického snu je velmi zajímavé pokoukání. ()

bono22vox

Vynikající!! Romantická dvojice z Titanicu se vrací! Tentokrát ovšem v dramatu temnějším než mrazivá noc v Atlantiku. Vynikající Kate a Leo vám prozradí všechno, co jste kdy nechtěli vědět o manželství. Dál není potřeba nic psát, to se musí vidět... ()

Dave Lister

Již od Americké krásy mám pro Sama Mendese slabost. Toto spíš rodinné drama, má malinko jinou atmosféru. Je značně civilní a poměrně realistický. Jakoby ze sousedství. Obyčejní lidé a jejich neobyčejné životy. ()

pirulka

Tento film možno nie je pre každého, myslím, že nie každý je schopný a ochotný, nájsť v ňom to posolstvo...Pre mňa je jedným z mojích top..Kate si ma tu absolútne získala.....jej nadpozemskosť, éterickocť, tá snaha a túžba niečo zmeniť..vynoriť sa z vody, kde sa dusí..a kto iný by mal byť jej manželom ak nie Leo. Všetko som im uverila, najmä ku koncu filmu ich vzťah naberá na obrátkach a vy so zatajeným dychom sledujete, či nájdu vyslobodenie, či nájdu "núdzový východ".. ()

Dzvandzi

Hořkost,hádky,láska,sex,nevěra=vynikající drama.Opravdu,romantické drama se vším všudy!Výborní herci,hudba,kamera,to domácí prostředí.Všechno do sebe tak dobře zapadalo,nemám k tomu asi víc co napsat.Tohle mi sedlo opravdu po všech stránkách! ()

mira.l

Teda kde tohle zase sesbíralo 77%?? Protože to natočil režisér, který natáčí "dobré" filmy?? Vždyť jsou to dvě hodiny uřvané nudy vlastně o ničem. Leo se s Kate hádá, jestli pojedou do Paříže nebo nepojedou, pak zase jestli si nechá nebo nenechá dítě a nakonec se to vyřeší japonským způsobem. Samoseto. Vlatně všechno. A konečně je klid. Jedna * za Kate, i když mi lezla na nervy. ()

Lichty

Gratuluji a děkuji Mendesovi, emoce a těžké mrazení v zádech se mi letos zatím vyhýbaly. V Revolutionary Road totiž jako by nic nebylo umělé a DiCaprio s Winslet, kteří rozhodně mají co hrát, podávají výkony hodné skutečně jen těch nejlepších současných herců. Nechce se mi rozepisovat více, takto by totiž mělo vypadat silné drama. Tak a ne jinak. ()

Tanner

Sam Mendes zkrátka umí. Celou dobu jakoby film tak nějak balancoval mezi lyrikou a epikou a bylo zajímavé to napětí, kam ve svém vyznění nakonec vlastně sklouzne. Mně osobně by nevadilo, kdyby klidně skončil o nějakou tu minutku dříve, když Frank odjel po oné snídani. Ale i takto to bylo působivé zpracování tématu společného soužití lidí, kteří se ve svých rolích, které nikdy nechtěli hrát, ocitli, ani nevěděli jak. Bohužel jsem měl ale občas dojem, že je ve filmu pár zbytečných slepých uliček, které jsou téměř k ničemu, protože jejich dopad na ústřední motiv je minimální. Jiné věci, naopak dosti důležité, jsou pojaty poněkud zkratkovitě a ne dost do hloubky, aby člověk mohl dostatečně docenit a procítit jejich příčinný vztah k dějovým událostem. Jinak ovšem fajn, žádné vydírání, patos, nic takového. Leo i Kate výteční, stejně tak hudba. Citlivý film o tom, že kdo se s životem, který mu nevyhovuje, smíří, musí občas ztišit naslouchátko..- "Plenty of people are on to the emptiness, but it takes real guts to see the hopelessness." ()

prochy10

tenhle příběh mě teda moc nezaujal, protože se tam kromě ztřeštěné ženské v podobě Kate Winslet téměř nic nedělo, byly to pro mě dvě hodiny nudy....až v závěrečné čtvrť hodině se teprve něco událo....a nebýt celkem solidního výkonu L. DiCapria dal bych ještě méně....pro mě je to tak průměr=3*** ()

šimák

Nevim proč, ale ústřední melodie my celou dobu strašně připomínala Pyramid Song od Radiohead. Film celkově vyzněl, jako epochální drama-klip k týhle éterický skladbě. ()

TSZ

Zřejmě díky trošku afektovanému herectví hlavních představitelů jsem měl chvílemi pocit, že sleduji spíše záznam divadelní hry nějakého současného dramatika než hollywoodský film.Nic to však nemění na faktu, že mi občas téměř běhal mráz po zádech, jak moc jsem hlavním hrdinům nezávidel jejich život. Srovnávat tohle s Americkou krásou je dost zcestné, kromě jména režiséra nemají oba filmy společného prakticky nic a kdybych to měl k něčemu přirovat, tak spíše k Válce Roseových (ale bez humoru a Dannyho DeVita). ()

Albyx

Je to vic nez 80%, ale na 5* to neni. Kate, ale zahrala skvele. Vystizne je spojeni "instatntni neustala deprese". A ten zaver filmu je "nejlepsi". Pripomelo mi to Hodiny (J.Moore), Americkou krasu a Na Dotek. Zamilovanym (ne)doporucuji (zalezi z jakeho uhlu se na to divate). ()

merlik

Krásný příklad toho, jak je ten šťastný a spokojený život někdy těžký k žití, když jeho účastníci mají rozdílné představy o šťastném a spokojeném životě. Drama, jenž jde do hloubky, s nádherně procítěnými hereckými výkony hlavních představitelů. Tenhle Titanic se jim nepotopil. ()

mirak2

Preco sa to vola v preklade Nouzovy vychod?!? cakal som vyborny mamkin gulas a dostal som rozvarenu kantynovu polievku, ktora sa ani neda identifikovat, co chcela byt. 60% z milosti vdaka vykonu Dicapria a roztomilej tvaricke Zoe Kazan. PS: max. suhlas s Rocky88 a papinak ()

s_c_o_r_p

Jedna velká hádka, spousta vykouřených cigaret....čekala jsem trošku něco jiného, na druhou stranu Nouzový východ nezklamal. On mě dokonale usadil. Drama jak má být. Navíc, ruku na srdce, ve spoustě věcí chvilková realita každého z nás. Chystám se k přečtení knížky a docela se těším, zda něčím ještě překvapí. Za zmínku stojí určitě i hudba, která mě sice na chvilku myšlenkově odtáhla k Těžké váze, ale určitě nevytýkám. Thomas Newman se poslouchá dobře. Žalostně málo bylo vidět děti manželského páru, což je škoda, protože pro příběh byly dost důležité. No a to nejlepší nakonec. Smekám před Kate Winslet (myslím si, že zatím nejlepší výkon, který jsem u ní viděla), už při první hádce zaryla drápky a zcela zastínila di Capria. ()

sigi2

Skutočne ťažký film, ktorý človeka núti rozmýšľať nad vlastnou existenciou. Dopadnem takisto? Dokážem dať svojmu životu zmysel? Budem mať prečo žiť? Alebo sa časom budem utápať v prázdnote a stereotype, robiť prácu, ktorá ma nebaví a navonok sa tváriť, že napriek všetkej tejto dezilúzii som na tom lepšie ako ostatní? Kate Winslet je neskutočná, dokazuje to zas a znova každým svojím filmom a mám zato, že vo svojej generácii nemá konkurenciu. Leonardo sa snaží, ako vždy, ale ako vždy je na ňom vidieť, že svoju postavu hrá, a nie že ňou skutočne JE. A pán režisér? Opäť dokázal svoj talent a dúfam, že nastavenú latku kvality svojich filmov tak skoro nepodlezie. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)