Když Mo Folchart čte příběh, postavy přímo vystupují ze stránek. Doslova. A to je problém. Mo musí využít svých zvláštních schopností, aby vetřelce nějak vrátil zpátky do jejich světa... a zachránil ten náš. Což se ovšem snadněji řekne, než udělá. Mo a jeho dcera Meggie se s pomocí skutečných i fiktivních přátel vydávají na vzrušující výpravu, během níž budou čelit ďábelským zloduchům, fantastickým potvorám a všudypřítomnému nebezpečí. Brendan Fraser ( Serie Mumie, Cesta do středu Země) vede hvězdné obsazení (včetně oscarových® Helen Mirren a Jima Broadbenta) skvělého, rodinného filmu podle bestselleru Cornelie Funke. Mo a Meggie skutečně prožijí dobrodružství, o jakých doposud pouze četli! (oficiálny text distribútora)

MartinezZ

Poměrně oddechový, zvláštní druhý díl něčeho, co první díl nemělo. Efekty, na kterých se šetřilo, schlamstly poměrně velkou část rozpočtu, což je na filmu vidět. Stardustu to ale konkurovat nemůže ani v nejmenším, což je škoda. Takový druhý Zlatý kompas - není to vyloženě děsné, ale vnoučatům o tom vyprávět nebudu. ()

Tommassi3

"Ty ubohý sobecký slabochu !!" - "To si vyřiď s ním !! On mě napsal.." ;) Nikdy bych si nepomyslel, že může být čtení knih tak nebezpečné.. Mimo tedy čtení těch špatných..;) Těžko hádat, zda mezi takové patří i předloha Cornelie Funke, nicméně tenhle Softleyho biják mě ji číst rozhodně nepřiměje.. ()

Radyo

Asi jsem divný, že v záplavě dvojek a trojek dávám čtyřku, ale mně se to líbilo. Zajímavý námět, poměrně dobře zpracovaný, samozřejmě že chybičky by se najít daly, ale na celkový dojem aspoň u mě vliv neměly. Brendan Fraser byl sice jen průměrný, ale bohatě jej zastoupili Paul Bettany a zejména "milášek" Andy Serkis. Není to sice na čistých 80%, ale 'u mě dobrý'. ;-) ()

kingik

Mortimer (Brendan Fraser) kromě toho, že je restaurátor knih, je obdařen nadpřirozenou schopností spočívající v tom, že z každé knihy, kterou čte nahlas, přenese její postavy a věci z ní do reálného světa. A jednou pří čtení vzácné knihy s názvem Inkoustové srdce mu zmizí jeho milovaná žena a on zůstane se svou malou dcerou (i ona zdědila tuto schopnost) sám a celé roky po ní bezvýsledně pátrá. Až jednou při svém putování zjistí, že jeho ženu vězní na svém hradě zlý Kozoroh (Andy Serkis) se svou bandou. A je to právě hlavní postava z knihy Inkoustové srdce, které se v našem reálném světě zalíbilo natolik, že si zde vybudovala vlastní impérium. Mortimer bude muset spojit síly s pratetičkou Eleonorou (Hellen Mirren), trochu sobeckým Prašprstem (Paul Bettany) a samotným spisovatelem knihy (Jim Broadbent), aby porazil vládu Kozoroha a zachránil svou ženu z jeho spárů. Nedělalo mně problém ve společnosti sympatického Brendana Frasera ocitnout se ve fantazijním světě, ale děj je zahuštěn takovým množstvím postav, že právě ta jeho je paradoxně ze všech nejméně zajímavá. Daleko větší životností své postavy obdařili úžasná Helen Mirren, sympatický Paul Bettany, milý Jim Broadbent nebo nebezpečně svůdná Jennifer Connelly v miniroličce Roxany. Nepochybně se o kladný zážitek postarala i vizuální a triková stránka filmu, která se svými létajícími opicemi, jednorožcem a dalšími podivnými stvořeními diváka do děje vtáhne. Naopak scénář neměl v sobě sílu a prolínání literárních postav v reálném světě často nefunguje tak, jak by mělo, a určité logické nedotaženosti v ději se rozhodně najdou. A tak zde narazíme na množství úchvatných scén, které se poctivě střídají s těmi nudnými. A zdaleka ne zcela byl naplněn potenciál, který v sobě tahle hravá fantasy podívaná měla. ()

ScarPoul

Ono tu už bolo všetko napísané. Takže viacej rozťahovať, alebo rozoberať je úplne zbytočné. Jednoducho tu máme krásny príklad ako slušný príbeh bez hútnejšej atmosféry pôsobí ako šlapka na krížnej. Neefektívne, silene a nechutne. Čo je celkom škoda. Fraser aj Bettany vedia hrať. Čo tu robila Helen Mirren a nie len ona, ale aj jej postava si neviem dostačujúco vysvetliť, ale som nezasvätený knihou, takže možno v tom bude problém. Inu nekoná sa nič prevratné. Dokonca sa to až topí v pátose priemerných záberov a scénáristických klišé. Raz a stačilo a verím, že zajtra si ten film ani pamätať nebudem. ()

• Cornelia Funke, autorka předlohy, několikrát navštívila natáčení. Dokonce se kvůli filmu i s rodinou přestěhovala z Hamburku do Los Angeles. (Petr23)
  • Keď Kozoroh donúti Meggie (Eliza Bennett) čítať knihy, v jednom zábere môžeme vidieť hrob Ebenezera Crooka z knihy "Drakológia". (Ronan)
  • V čase 01:07:56 môžeme vidieť hrob Ebenezera Crooka z knihy "Drakológia". (Ronan)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (viac)