Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

corpsy

Starý dobrý béčkar Larry Cohen ma opäť potešil a nesklamal. Potešil ma odľahčenou hororovou zábavou s dobrým gore a ´´kvalitnými ´´ trikmi. Viac som si ani neprial. ()

Astaroth12

Tak toto bola strašná haluška a i keď haluze mám niekedy rád, tak zabijacký jogurt do toho rozhodne nepatrí. Je tu strašne malo gore efektov, povedal by som, že je to veľmi nízko rozpočtová zaležitosť, lebo toho tu moc ukázaného nieje. Len ako sa pohybuje pena , ale nič viac, čakal som niečo ako sliz, ale márne. Jedine čo tu bolo, sú vybuchujúce hlavy a i to nebolo až tak zaujímave ako v iných filmoch. Viac ako 2*, dať nemôžem. ()

fcreading

Dosť srandovný horor ktorý som mal možnosť vidieť dnes. Tento horor doporučujem len v krajnom prípade, keď sa budete už velmi nudiť ako já dnes. Larry Cohen vie istotne natočiť aj lepší horor otom není pochyby, u tohoto som sa vždy bavil keď na začiatku šerif objavil tu penu a ochutnal ju, musel som si ísť po jogurt pretože velmi mi to pripomenulo. Samotné brutálne scénky tu nenájdete je tu ale asi jedna keď černochovi z úst vylezie von pena a celý praskne. ()

Freemind

Myslím, že hodně lidí nechápe, že je to vlastně parodie na horrory - až směšně nezkušení herci jsou promícháni se zkušenými vlky, je z toho cítit silná inspirace Cronenbergem a béčkem 50tých a 60tých let. Já jsem u toho dobře pobavil :) p.s. Samozřejmě, že když jsem to viděl poprvé v dětství, tak se mi vlasy ježily hrůzou :) ()

Vampireman

Haléé! Každý občas potřebuje sníst krém na holení. Říkejte mi Moe a moje vlastnost je taková, že když mi něco dáte, tak chci víc. To tam žereš sníh? Ne, pojď se podívat, je to vopravdu dobrý, to budeme prodávat a vyděláme balík! Nesahejte na mě, moje ruce jsou registrovaný na policejní stanici v Matenu jako smrtelný zbraně a bělochy si dávám k snídani. Je to fakt, já jsem toho už dost zažil. A teď žerte, komunistický hajzlové. Byl jsem největší, nejsilnější, nejchytřejší a nejkrásnější, vy prodáváte ty sračky, prodejte taky mě! Omlouvám se, trochu jsem vám to tady pozvracel. ()

honajz2

Že je to parodie na echt brakové horory je podle mě jasné snad z každé scény, jak to vypadá strašně lacině a jak blbý to má scénář. Potíž je ale v tom, že kromě cca 4 skvělých scén (z nichž pro mě pořád stejně dominuje ta úvodní) to ve své blbosti není dostatečně kreativní a hlavně to taky časem začne být celkem nuda. S tím to u mě bohužel dost upadá, protože záměrných braků už jsem viděl hromady a spousta z nich mě víc pobavila a taky měla víc absurdních nápadů než tohle. Pěna zabiják je taková, no... ne úplně mdlá, nějaké klady má, ale je to prostě částečně meh. Lepší 2* ()

cariada

Velice dobrá polovina filmu, pak se z toho stává spíš komedie což sice na škodu není, ale ani k prospěchu. Krásný příklad toho jak nás ovladá reklama a velký korporace, který nám prostě vnutí to co potřebují. Jenže tady to dopadlo poněkud hůř, pěna je sama sebou a jede si svojí lajnu. ()

Hans.

Nevim co k tomu dodat.Takovou blbost už jsem dlouho neviděl...Ani nevim za co dávám tu jednu hvězdičku,možná za pár vtipných scén,jinak je to pořádná nuda,herci mě rozčilovali svýmy dialogy,ty byly opravdu příšerný.Myslim,že bych se u toho filmu nebál ani kdybych byl retardovanej... ()

Sabrewulf

Vždycky jsem si říkal, jakto že o tom filmu není moc slyšet a proč je tak nízko hodnocen, vždyť přece osmdesátkové horory patří k nejlepším a budou tam i (mé oblíbené) poctivé osmdesátkové masky, tak kde je zakopaný pes? Tak po shlédnutí už to vím. Ne, opravdu to není tím, že prostě vraždí pěna, protože i to by mohlo být v dobrých rukou povedené a hlavně děsivé viz Blob. Je to jednoduše tím, že je to neuvěřitelně hloupý film. Pozor, ne hloupé ve smyslu nelogických lapsů, ale ve smyslu dětského, infantilního uvažování. Za všechno hovoří hned začáteční uvedení do děje ve stylu, že někde u opuštěné továrny jen tak vytéká ze zěmě, nějaká pěna. Šerif to vidí a pěnu ochutná (WTF?!!): "Hmm co to je, je to dobré, sladké" a druhému chlapovi povídá: "Tahle dobrota vytéká jen tak ze země, mohli by jsme to prodávat". Ano, přesně takhle, nedělám si srandu. Myšlenkové pochody tu jsou vůbec zvláštní - malý kluk vidí v lednici na pár sekund, jak se pěna hýbe a na úkor toho začne doma vyvádět, že "všechny nás zabije!" a v obchodě začne rozhazovat a ničit celé regály s pěnou. Uff... Tak aspoň jedna za ty masky teda. ()

TO

Krémová lahůdka, která dělá z lidí bestie (a ze psů taky). Rodiče chtějí zabít svého syna, protože odmítá pěnu jíst a ten pak chudák musí žrát pěnu na holení. To si z toho filmu pamatuji nejvíce. Nebylo to úplně špatné, celkem zábava, ale podobný Sliz je přeci jen lepší. ()

oveckaoa odpad!

Je pěkný že ten film vykrádá Sliz a Body Snatchers ale aspoň to mohlo byt o něčem. Takže do obchodů se dostává pěna značky Pěna :-) (asi to mělo byt vtipné ale je to trapné) a všichni si ji kupují jen jednom malému čurákovi (Pojem dítě vynechám protože takové děcko mět tak už něžije a navíc ze sebe dělá nehorázného machra jak všechno ví a jak tomu rozumí) nechutná a o tom je celý film. Dočkáme se několika vražd (vcelku o ničem) několika zombíků (nebo co to bylo) v otřesném provedení čeho se naopak nedočkáme jsou herecké výkony (nejlepší výkon podal ten pes bohužel za to oskara nedostane) a nějaký smysluplný děj. Když už ta pěna chtěla vraždit proč nevraždila? Od Lary Cohena jsem kdysi ještě viděl horor Ambulance a to byla podobná sračka. ()

Danny F.

Toto je podobné stylu sliz z roku 88' avšak kvalitou se tomuto nemůže rovnat. Masky jsou zde nápadně gumové, děj je divoký i co se střihu týče a je docela naivní v napětí. 55% ()

KASUGI odpad!

Precizní ukázka filmového braku toho nejhrubšího zrna. Všechno špatně. Režie, scénář, dramaturgie, hudba i výběr herců. Ten kluk je opravdu hrozný, na něho ani nepotřebují masky, aby lidi strašil. Strašná neumětelina a neuvěřitelně blbá. Jasně, s přibývající minutáží je zřejmé, že se má asi jednat o hororovou komedii, ale je to prostě špatně pojaté. Přemýšlíte, kteráže to scéna měla být vtipná a která je pouze špatná, protože se to úplně ztratí v té mizerné režii, podobně jako u Spookies. Dabing to doráží. Vetchý a spol. jako by ani neviděli film, ale pouze ve studiu přečetli z papíru dialogy, aniž by viděli, jak se u toho herci tváří a co při tom zrovna dělají. Chtěl jsem dát hvězdičku alespoň za masky, ale ty jsou u osmdesátkových amerických hororů samozřejmostí, je to jako dát u současného blockbusteru hvězdu za pěkný vizuál. ()

Anticque

Tohle byl upřímně můj druhý horror v životě, který jsem viděl. Nemohl jsem tu noc spát, ale když se na tom podívám teď, tak se musím jen a jen usmívat. Efekty a atmosféra je směšná, pro malé děti, doporučuji pro malé děti těsně před spaním!!! ()

Wilston odpad!

Lidi taky sní všechno...to není možný. Pan režisér to moc dobře ví, tak natočil tenhle blaf...ještě, že to utnul v tom nejlepším a nedočkali jsme se dvojky, to by teprve pak byla pěkná polízanice... ()

folklorman

Velice zábavný horor s netradičním záporákem v podobě chutné pěny. Děj už je zmíněný výše, tudíž přejdu rovnou k hodnocení. Průměrný scénář, kamera, hudba a opět tupé dialogy. Situace, kdy pěna pronásleduje hlavní postavy, vás určitě dostane do kolen. The Stuff je průměrná záležitost vykrádající lepší a hororovější – The Blob. Od Larryho Cohena doporučuju jiné filmy např: Ambulance nebo trilogii o zmutovaných dětech. ()