Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

rysafi

NE NE NE! toto ne! Musel jsem změnit hodnocení po tom, co mně nějací Rusové na jednom vídeňském nádraží označili jako supertrampa :D Jack London - býlý den (a zřejmě i další romány) : děkuji za potvrzení, že je tento film sračka. Dědo Simpsne, ty mi rozumíš Radko to vystihl a jakoby mi z huby vzal ()

Jedifilm

Tento film mi mluví přímo z duše. Sice v extrémním podání, ale v hlavním hrdinovi jsem se viděl. Je skvěle ztvárněný a jelikož je podle skutečného příběhu může být i inspirací. ()

Eywa11

Into the wild je môjmu srdcu veľmi blízky filmársky počin, je to jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Bavil ma už ako malú šušňu a baví ma aj teraz, keď som dospelá. Možno preto, že presne taký "Útek do divočiny" aký zažil Chris ma dosť láka, ale aj ak by ste nemali dobrodružného ducha, tak tento film proste treba vidieť. Má veľmi silný príbeh, je nádherne natočený a skvele zahraný, plus ta nekonečná rada zjavných ale aj skytých myšlienok........proste paráda! :) ()

dzules

asi nejsem pro tento film dobrý divák..netrpím existenční krizí, nejsem čtenářem gogola a nejsem ani filozof...s jednáním hlavní postavy se nemůžu ztotožnit..dokonce mi v první půlce filmu přišla dost nesympatická..mladý kluk, co si myslí, že objevil smysl života a jen on sám jediný všechno ví a vše zná, chodí si po světě a poučuje ostatní lidi.. ()

fimler

Momentálně je to moje třetí shlédnutí tohoto filmu a musím říct, že ve mě zanechá pokaždé více emocí než předtím. Tento film je pro mě hrozně inspirativní a osvobozující. Je to čistá svoboda, plná hlubokých myšlenek a svérázných činnů. Neminula mě ani chvíle přemýšlení po filmu a na zážitek nikdy nezapomenu. ()

Lucia.T

Když jsem prvně viděla tento film, nevěděla jsem zcela nic o člověku jež se jmenuje Christopher McCandless. Po shlédnutí? Chtělo se mi křičet, brečet... Upřímně si troufám tvrdit, že je to jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. ()

DePompon

Krása! Tento inšpirujúci životný príbeh si zaslúžil pútavé spracovanie a Sean Penn to dokázal. Súlad charizmatického hlasu Eddieho Veddera a krásy divočiny v každom zábere si vás jednoducho podmaní. Jediné, čo vám bude pulzovať v spánkoch, bude myšlienka na to, kedy si zbalíte batoh a vyrazíte kamsi do neznáma, za pocitom šťastia, slobody a naplnenia. "Kariéra je vynález 20-teho storočia a ja ju nechcem." Klobúk dolu, Chris. ()

vodkasesemte

"Christopherovo tělo nalezl místní lovec ve spacáku uvnitř autobusu 6. září 1992. Ch. McCandless byl mrtvý již více než dva týdny a vážil odhadem 30 kg. Oficiální a nespornou příčinou smrti bylo hladovění." Ted nám Reese Whiterlžička prošla očistcem... Co se nám Hellywood snaží naznačit!? ()

Uroboros

Nádherná věc. Shlédnutí filmu mě dokonce donutilo sehnat knížku pana Krakauera a přečíst si jí. Velký palec nahoru pro Seana Penna, Emile Hirsche...a samozřejmě nelze opomenout Eddie Veddera za vynikající hudbu! ()

Anetkajez

,,Štěstí je skutečné jen je-li sdílené." Neco tak pravdivého jsem dlouho ve filmu nevidela. Fenomenální zakončení filmu, ktere bych nikdy necekala. Na tenhke film se budu moct koukat znova a znova. Za me plny pocet! ()

stafino

Neskutočná hudba. V prvých dvoch minútach som vedel, že sa mi to bude páčiť. Ešte jeden moment kedy som pochyboval, bolo keď som zazrel Vinca Vaughna, ale aj ten to zvládol bravúrne. 90% ()

44adamko44

Môj najobľúbenejší film. Chalan sa vykašľal na pohodlný stereotypný život nalinajkovaný rodičmi. Pravá roadmovie!!! Nič lepšie som zatiaľ nikdy nevidel, čo sa roadmovie týka. Hlavne vysokoškolským študentom zamýšľajúcim sa nad svojou budúcnosťou môže tento film naozaj zahýbať nad tým pre čo tu sú, čo chcú od života dosiahnuť a či to čo robia naozaj robia lebo ich to baví alebo lebo z určitého dôvodu sú nútení dobou a spoločnosťou. Hlavný hrdina putuje množstvom krajín, zažíva neskutočné situácie, stretáva širokú škálu ľudi a je zodpovedný len sám za seba, čo sa mu koniec-koncov stane aj osudným. A s citatom, že: "Zážitky sme schopní si užiť len ak ich môžme s niekým zdieľať", sa úplne stotožňujem. Tento film by som odporúčal vidieť naozaj každému. Hodnotil som jednoznačne 5/5 a videl som už neraz. Neoľutujete! ()

Dejf4

Velmi silný snímek. Emile Hirsch podal životní výkon, který jen tak nepřekoná. Do toho výborná hudba a velmi jasná a pevně uchopená režie. Atmosféra, krása, ale zároveň děsivost divočiny (přírody) je ze snímku cítit přes obrazovku jasně a čistě. Celé ukončení příběhu je silné a atmosferické. Jen škoda, že první polovina filmu je trošku kostrbatá a nesedí tak jako dokonalá druhá polovina. 8/10 ()

PTomA

Cíl hlavní postavy, samotná myšlenka, mi přišel naprosto naivní, proto se mi hrozně zprotivila hlavní postava. Vizuál krásnej a hudba okouzlující, ale tohle vše nepotlačilo tu nudu, co jsem v některých pasážích zažíval. 5.5/10 ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook