Bolest

• Thajsko Colic: dek hen pee (viac)
všetky plagáty
Horor / Mysteriózny
Thajsko, 2006, 90 min

Poté co se Pear-Ploy a Pongpop přestěhovali na venkov, představovali si, že to bude nejšťastnější období jejich života. Chtěli mít klid pro sebe a hlavně pro výchovu svého ještě nenarozeného potomka. Novorozeně ale bez přestání křičí a místní lékař určí chlapcovu diagnózu jako dětskou koliku. Matka má však silné tušení, že je to něco mnohem děsivějšího. Zlé síly se vydaly na pochod a ona se obává, že její syn je v jejich moci. Měsíce plynou a chlapcův křik stále neustává. Navíc se v jeho blízkosti pořád častěji vykytují různé náhodné a nevysvětlitelné nehody. Pear-Ploy a její nejlepší přítelkyně Jean se rozhodují, že je čas přijít záhadě na kloub a začínají hledat příčiny těchto událostí. Pátrání je dovede až k hrůznému zjištění a také k tragickému konci jejich krátkých životů... (oficiálny text distribútora)

kaylin

Snímek „Bolest“ tak rozhodně ukazuje, že thajská kinematografie má co nabídnout, pouze je potřeba jí dát prostor a možnost se prezentovat. Některé zážitky z thajských filmů pak rozhodně stojí za to a vy máte skutečně většinu času pocit, že sledujete horor a nikoli něco, co si na něj hraje. Deprese na vás padá od začátku až do konce, což je jedna věc, která se mi na thajských hororech velmi líbí. ()

L_O_U_S

Další z východoasijských strašáren, tentokrát vhodnější i pro méně otrlé jedince. Žádné vyložené lekačky (kromě jedné samoúčelné, kde se spíš vylekáte zvukové exploze) se zde nenacházejí, ale i tak vám při několika scénách přeběhne mráz po zádech. Pokud ale chcete opravdu pokoušet srdeční svalovinu, pusťte si raději OKO. Po herecké stránce je BOLEST obstojná; největší slabinou je pak rozuzlení, které mi silně připomíná jednoduché příběhy z VĚŘTE - NEVĚŘTE. A jak píše Jossie, film není vůbec tak krvavý, jak avizují distributoři na obalu. Na tři hvězdy je to tak akorát. (462.) ()

ilemas odpad!

MIDO film je odpad sám o sobě. Nikdy jsem tomuhle thajskému horroru nevěřil, ale po dlouhé době odmítání jsem neodolal a film si koupil. Lákavý obal dvd je dost zavádějící a smrdí to podvodem. Nápis "jeden z nejkrvavějších hororů posledních let" vůbec není pravda, téměř tam nebylo vůbec nic.Vše co je na obalu napsáno jako "vydavatel doporučuje zákaz prodeje nastávajícím matkám" a "utrpení si ještě nikdy nevybralo tak nevinnou oběť" by se hodilo k hororu UVNITŘ. Dále česky 5.1 není pravda, je to jen stereo, anglicky 2.0 také ne, je tam thajština. Film je hodně zdlouhavý a nudný, přesto věřím, že tomu kdo má rád duchařiny, by se to mohlo líbit, v tom případě až 3*, protože na thajce jde docela o slušnou filmařinu. Filmy od MIDO už nikdy!!! ()

kagemush

Škoda že hlavní role v tomhle filmu neobsadili šicím strojem,ventilátorem,benzínem,hřebíky,ocelovými rourami,mixérem, plynovými bombami,nebo naštvanými dveřmi(ale i výrazné vedlejší role se počítají).Herci byli totiž (opravdu )šílení! Zdlouhavý tempo mi moc u (převážně) asijských filmů nevadí,jen když se občas sem tam něčeho dočkám.Tenhle film by byl asi aspirantem na odpad,nebo 20%ní suterén,naštěstí castingem prošel (fakt depresívní) permanentní dětský pláč a nádherně odporný zvuky a muzika,takže 50%. --(není to poprvý co se nějaký distributor snaží zaujmout nesmysly na obalu,-obdobně jako tenhle dopadl obal Chuti melounů,-jenže já jsem rád,že semtam vůbec někdo vydá ,,jiný" asijský film,než je běžná(ubohá)distribuce,-co nadělám,hlavně ať zas něco někdo zajímavýho(divnýho) vydá) ()

BitlDjus

Skvělý obal. A to jsem u konce s tím "dobrým". Film v skutku o hovně, který doprovází fajn nuda, dětský řev a pár hezkých záběrů na venkovní prostředí. ()

cariada

Opět jsem se nechal nachytat na lakavý obal ,ale skutek byl na hony vzdálen tomu co slibovali. Co na tom bylo nejkrvavější opravdu nechápu. Až trochu na konci ,ale jinak i tak to byla další typická asijská produkce duchařských hororů velký nic. Vše se zase točí jen kolem nadpřirozena. Mladé rodině se předčasně narodí syn a ten neustále řve a at se snaží sebevíc tak řve stále dál. Až jim dojde ,že asi za tím bude něco víc než náká choroba. Na můj vkus moc velká nuda ,přiliš moc hluchého místa než se začně něco dít. ()

destroy83

Lehce nadprůměrný zástupce thajské hororové produkce ve kterém sledujeme mladý manželský pár, jejichž novorozenec neustále pláče a křičí. Novomanželé hledají pomoc u odborníků i místních mnichů, vše ale nasvědčuje tomu, že za nevysvětlitelným pláčem stojí něco mohem děsivějšího, něž čekali. Snímek se snaží budovat duchařskou atmosféru, která bohužel nějak nepůsobí. A i když se dočkáme několika silných scén, celkový koncept působí umrle a místy dost nezáživně. Za zmínku stojí poslední sekvence dílka, které jsou vskutku masakrózní a nabité krví, což je u duchařiny příjemné zpestření. U mě za tři hvězdy. ()

kosta73

Český distributor to zcela jistě potřebuje prodat a tak se sklouzl na současné módní drsné vlně a vytvořil ( jak už píše Jossie ) obal naprosto nekorespondující s obsahem filmu. Já mám všeobecně ( až na pár vyjímek ) s asijskou kinematografií problém ( ani nevím proč ) a tak je moje hodnocení asi neobjektivní. Faktem je, že v tomto odvětví hororu v současné době asiaté hrají ještě pořád prim, žehož důkazem je i toto dílko. ()

tom88

Tak ako mnohých, aj mňa zlákal plagát a nádej, že to bude krvavý nepríjemný horor. Samozrejme je to úplne vedľa. Zažil som aj väčšiu filmovú nudu, ale Bolesť je takisto nuda, ktorá by potrebovala prestrihať a skrátiť aspoň o 20 minút. Veľmi chabé technické spracovanie a priam odpudivý vizuál. Jediné plusy sú snáď ako-taká dostačujúca zápletka a miestami dobrá atmosféra. Na Thajsko je to celkom slušný pokus. 30% ()

Josefin odpad!

Zabalit první polovinu toho filmu raději do tmy a světla je tam jen co by se za nehet vešlo, aby to zakrylo, že se tam nic neděje je vrcholem trapnosti, přes mou velkou snahu dostat se dál a zhlédnout to jsem se na 2 pokusy nedostala a zatím to neplánuji. ()

sedm.1

Hodně dobré 2*!Konečně po hodně dlouhé době lepší duchařina z Asie.Už jsem na ně chtěl skutečně zanevřít.Tedy né že by to byla zas taková bomba,ale je srozumytelnější(myslím tím,že se vyhýbá pro evropana nepochopitelným symbolikám),je i docela chvílemi napínavý a atmosférický a má i zdařilejší pointu,která není úplně hloupoučká a doslova vycucaná z prstu.Trochu mi v Bolesti chybí větší spád a sympatičtější herečka v hlavní roli,ale skutečně v porovnání s ostatním exportem z východu v rámci "duchů" patří Bolest k tomu lepšímu. ()

Matros

V tomto případě jsem se nechal nachytat na velice efektivní plakát. Nezajímavé, nudné a téměř pořád v takové tmě, že není prakticky nic vidět. Duchařiny obecně jsou poslední dobou dost slabé. ()

Všežrout

Zmlsán lepšími thajskými kousky jsem Bolesti příliš na chuť nepřišel. V celém filmu není ani jedna scéna, která by mi výrazněji uvízla v paměti a nějaké citelnější mrazení v zádech se také nedostavilo. A než si zvyknete na hlavní hrdinku, budete se možná ptát jako já, zda jí nehraje nějaký transvestita. ()

Kolssteyn odpad!

Za popisky na obal dostal někdo řádně zaplaceno, škoda že také ne za shlédnutí filmu. Ale jelikož především obal prodává, tak i ke mě se dostal zajíc v pytli. Komu se to líbilo, naštěstí nesdíli se mnou stejnou místnost; víc takových filmů (byť jsem k horrorům téměř nekritický) by mě od sledování tohoto žánru nejspíš odradilo. ()

Olík

U lavice dítě stálo, 90 minut křičelo! Nuda, thajec, řev, thajec, nuda, řev, řev………………………………řev, nuda, nuda. ps: snímek je nevhodný pro děti a kojící matky! ()

MickeyStuma

Poltergeist na thajský způsob. Narodí se chlapec. A ten řve. Pořád řve. Nikdo neví proč. Léčitelé se na to snaží přijít, ale marně. A kolem se začínají dít věci. Asijský způsob vyprávění je zcela odlišný, než na jaký jsme zvyklí a nejinak je to i v tomto snímku. Atmosféra je budována velmi pomalu a hlavním cílem je diváka především pořádně vyděsit. Jestli se jim to podařilo záleží na vkusu. Jako rodiče onoho dítka i já už měl dost toho věčného řvaní a měl chuť tento film jednou provždy vypnout. Ale zvědavost, jak to všechno dopadne, mě v tom nakonec zabránila. Jisté nedostatky a nelogičnosti tu zajisté jsou, ale nějak jsem je začal přehlížet. Vnímal jsem jen to, kdo to dítě konečně umlčí. Ano, jistou hrůzu tento snímek ve mě vyvolal. Mít doma dítě, které není k utišení. ()