Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, ktorého život sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Naviac mu s jeho kamarátom ušla priateľka a on nemá ani štipku odvahy na to, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájomných vrahov, ktorá odnepamäti udržuje na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: "Zabi jedného, zachrániš tisíce". Podľa krásnej Fox (Angelina Jolie), ktorá týmto rozhovorom Wesleymu zásadne naruší životnú perspektívu, jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme rodinnú firmu. Ako sám Wesley na vlastné zdesenie neskôr zistí, talent mu rozhodne nechýba. (TV Markíza)

IronRocky odpad!

Začátek filmu vypadal celkem slibně a usoudil jsem, že to bude celkem asi dobrý film, ale šeredně jsem se zmylil. V okamžiku kdy se ve filmu objevila A. Jolie začíná nehorázně pitomá akce, která je ke všemu strašně odfláknutá. Honička dodávka vs Viper a střílejicí Jolie s auta je nehorázně směšná až jsem se musel smát a triky jsou na mizerný úrovni. A v tomhle duchu film pokračuje až do finále. Záverečná přestřelka je snad nejhorší co jsem zatim viděl a bonus k tomu krysy s výbušninou. To už Seagalovo novodobé filmy jsou mnohem lepší než tohle. Pro mě by tento film byl adept na nejhorší film roku + nejhorší herci. Vyhnout se tomuhle filmu obloukem. ()

alldo.raine

Velmi zajímavý film, který asi neudělá moc velkou rádost příznivcům fyzikálních zákonů:) Určitě mnohem lépe provedeno než obě hlídky. Úžasná akce, film má tempo až do konce. Autor komiksu bude z této zfilmované verze určitě nadšený. ()

M4rkl4r

Od dob, kdy Neo pravil: já umim kung-fu, už pár let ubylo, avšak semtam se objeví film, který se Matrixem inspiruje. Stejné je to i zde. A jak to dopadlo? Tento film kung-fu rozhodně neumí. Největší problém mám s charaktery. Jak to jen říct... Jsou to imbecilové. Postrádají osobnost. Jejich chování je čistě programované scénářem, jsou jako ovce, kterým, když se otevře ohrádka, tak jen tupě zírají a nevědí co dělat a nakonec raději zpáchají sebevraždu. Jistě je v pořádku, nechat vjezd do zdmi obehnaného komplexu naprosto nehlídaný, jedno kukátko a černoch bude stačit a když náhodou půjde do tuhého, tak jen zahvízdá a všichni se seběhnou. Jisté je také, že když vidíte popelářské vozidlo a v něm nepřítele, tak vaše očekávaná reakce je střílet do toho kovového, protože jak víme, sklo je nezničitelné. No a pročpak mají ty krysy na sobě budík? Aha, to je pro nás, abysme měli přehled o tom, kdy vyletíme do vzduchu, jak ohleduplné... Celý děj je jasná výplň rádoby cool efektům, které nemají fyzikální ani jiné vysvětlení, prostě tam jsou. Tečka. To bych ještě zkousnul, ale ono to tančícíma nábojema nekončí, tyto fyzikální bugy jsou vyhnané do absurdit a přitom tomu chybí nadhled. Ten film prostě neví co chce a jediné o co se snaží je honba za stylovostí, až to působí jako parodie. A místy celkem dobrá. ()

Petus

I kdyby trojice McAvoy, Freeman, Jolie hrála ve večerníčku pro děti, stejně bych si donesla popcorn a napjatě čekala, jak to dopadne. Ovšem když si na režisérskou sesli sedl Bekmanbetov, je z toho najednou naspeedovaná jízda, během které nevíte, kde je nahoře, kde dole, kde je vpravo nebo vlevo, a hlavně - je vám to úplně jedno. Až do momentu, kdy to skončí, vy si oprašujete z klína zbytky popcornu, zjišťujete míru vlhkosti ošacení a sakra nadáváte proč už je konec. ()

Lofrod

Velmi velka hlupost, scenar priehladny, triky no povedzme si to na rovinu lietajuce gulky dnes vie spravit kazdy (aj ja), film mi ukradol, 2 hodiny zo zivota... ()

Ashnobe

Shlédnutí Wanted jsem pořád oddaloval. Možná jsem ještě chvíli měl. Možná je špatný herec, možná mi prostě vadí jeho vzhled nebo výraz - James McAvoy. Nemůžu si pomoct, ale štval mě, kromě X-Menů, ve všech filmech, ve kterých hrál. Dokud je film ještě v části, kdy má působit jako "vošoust", tak je všechno v normě. Pak se ale tvůrci snaží navodit dojem, že se z něj stane velkej "badass" a to mi prostě příšerně nesedělo. Příběh je docela o ničem a zvraty víceméně nezajímavé. Akce je super, to se Wanted upřít nedá, ale jakmile člověk přestane s otevřenou pusou zírat na "zatočené" kulky, tak už film nemá moc co nabídnout. ()

Hisnuklusi

Absolutní jízda. Za prvý musím především vyzdvihnout pana Timura, protože to co ten umí natočit všechny klobouky dolů (nevztahuje se na Lincolna). Ale bavme se o tomto filmu. Originální akční jízda. Perfektně sestříháno. Vizualní stránka je naprostá pohádka. Pro mě osobně určitě film v top 20. Hlavně ten spád, kde prostě nejde o to vyplnit 120 minut nehoráznou akcí, protože ono té akce stejně jako v Hlídkách nebylo zase tak úplně moc, ale diváka právě baví i všechny ty scény, kde akce není a to se málokomu povede. Protože každá neakční scéna v sobě tajně skrývá pozvánku k té akční. A to je prostě naprostá bomba. Obdivuji tady toho řežiséra, měl jsem ho rád už za dob Hlídek a tímto filmem mi naprosto vyrazil dech. Ale ono jasně, chcete pořádný akční film bez obalu? najděte si Timura. Protože tam kde Amíci v akčních scénách zaostávají a posléze končí, Timur teprve začíná a to je právě ta magie. Jen by se ještě mohli slitovat na nebesích a najít sponzora na třetí Hlídku.. na kterou já x let netrpělivě čekám a ono se pořád zdá, že ten epos bude nedokončen, i když teda vůbec nechápu proč. Co se ale týká Wanted. Lahůdka ! ()

Oudee33

Nevim na co jsem čekal, nějak jsem se totiž k tomuto počinu nemohl dokopat... Ve finále zjištění, že jsem se okrádal o nabitou nápaditou akci s vymazlenými přehlednými triky která rozhodně nenudila. Občas to bylo přitažené za vlasy, ale když na to člověk nekouká skrz prsty a bere snímek s nadhledem tak není problém.. Plus za efekty a výběr hlavního hrdiny. 75% ()

sethi

Vlastně celkem blbina :) Ale hodně efektní blbina. Je to tvůj táta, není to tvůj táta, já sem tvůj táta....Jé, tak tenhle týpek je můj táta, no tak chci bejt jako von!! McAvoy se mi líbí víc v romantické poloze, ale hraje to výborně. Konec. ()

Wolfinas

James slintá, blije, prská, bledne, rudne a vedle Angeliny je tak živoucí, jak ona je umělohmotná. McAvoy 5 hvězd a barbína minus 2 hvězdy to se rovná 3. Mimochodem Morgan Freeman mě začíná pěkně srát!!! ()

Miksa

Škoda, že mě nepřesvědčil scénář o moravsko-rozenném Bratrstvu zabijáků, protože by to mohl být můj oblíbený film. Jenže není a může za to vystavění příběhu, které neví zda má být více mysteriózní nebo více akčňák a nějak nešikovně ty dva jinak dobře slučitelné žánry pomotá. ()

TaNya_

McAvoy jako drsnej asasin? Proč ne, šťávu to má, akce a vizuální stránka taky prvotřídní, jen kdyby jako "sexy" zabijáckou polovičku nevybrali Angelinu Jolie, tak by to mohlo být ještě lepší. Už podle hodnocení jsem měla trochu strach, že půjde o průměrnej akčňák, ale dostalo se mi příjemnýho překvapení - někdo zapomněl do popisku napsat, že tady půjde trochu o supersílu. Na plný hodnocení to asi úplně není, ale něco mě na snímku pořád láká k dalšímu sledování. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (viac)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)