Zahrada je nezapomenutelný loutkový film o zahradě, partě kluků a zlém kocourovi, od tvůrců úspěšných animovaných příběhů o dvou medvědech, kteří se potkali u Kolína nazvaném Pojďte pane, budeme si hrát. Svou zvláštní imaginativností a tajemností připomíná v jistém smyslu dětský horror. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa mortak k tomuto seriálu (5)

Zahrada (1974)

Je Zahrada určena dětem? Nikoliv, je určena dospělým, kteří potřebují na chvílí utéci z racionalozovaného a odkouzleného světa do krásné zahrady, kterou stráží kocour - specialista na nadávání, kde jsou anděly strážnými sloni a slůňata, kde trpaslík mluví do snů...; utéci do fantazie, protože mimo ní nás stráží čas a my musíme poslouchat jeho příkazy - v osm ve škole, v poledne na oběd...; naše dospělácká klukovská fantazie není ta dětská "fantazie" - tu totiž vyjadřují filmy typu Scary Movie (tělesnost a sexualita). ()

Milovník zvířat (1974) (E01)

Může se dnes vůbec před dvaadvacátou hodinou pouštět v TV příběh, ve kterém hlavní postava neustále otravuje vzduch okolo sebe doutníkovým dýmem? Hej, kde jste strážci mravnosti, politické korektnosti a dětských duší? I velryba určitě trpí pasivním kouřením. ()

O té velké mlze (1975) (E02)

Jak bych potřeboval své vlastní strážné slůně při cestě do práce. Sním, sním, cestuji fantazií...a najednou začátek pracovní doby. ()

Jak ulovit tygra (1976) (E03)

Kdo má doma takového kocoura, mohl by mi prosím zapůjčit? Tak teple lidsky nadávat, to je balzám na duši. ()

Velryba - Abyrlev (1977) (E04)

Co by velryba odebírala dnes? Jak by ji vzdělávaly rozhovory s celebritami a poradny pro první krůčky v sexu? ()