Zahrada je nezapomenutelný loutkový film o zahradě, partě kluků a zlém kocourovi, od tvůrců úspěšných animovaných příběhů o dvou medvědech, kteří se potkali u Kolína nazvaném Pojďte pane, budeme si hrát. Svou zvláštní imaginativností a tajemností připomíná v jistém smyslu dětský horror. (oficiálny text distribútora)

Iggy

Trnkova předloha nemá chybu, ale Pojarovo animované zpracování mi tak úplně nesedlo. Honičky kluků s kocourem a celá zahrada jsou podařené, stejně tak sloni a velryba. Ale první pouze kreslený díl je poněkud didaktický, dalším zas chybí větší spád, víc humoru a pointy, takže vyznívají hrozně doztracena. ()

Romadoor

Absolutní krása. Reálné dětství je samozřejmě drsnější a číhají v něm daleko horší nebezpečí než je samolibý, ale v podstatě dobrák kocour (myslím třeba autonehody, drogy, psychopaty, sociální separaci, alkoholismus rodičů....apod.), ale stejně mi přišlo, že je to obraz dětství. Každopádně bych tuhle zahradu chtěl někdy najít, o tom že stále existuje vůbec nepochybuju...když tam mohli sloni lítat. ()

PlayEasy

Milovník zvířat - 75%. Milé, hravé a roztomilé. Pěkný úvod do této krásné zahrady. O té velké mlze - 80%. I když jsme čekali vzhledem k nevídanému úspěchu jasných 5 hvězd, nakonec to tak nebylo. Ale pokrok oproti jedničce to je. Parta kluků nás zaujala! Jak ulovit tygra - 80%. Možná nejlepší díl z celé série! Velký podíl má na tom kocour (Filipovský). Velryba - Abyrlev - 75%. I když se to rozvíjí slibně, nakonec se to přehoupne/propadne v nevtipnou a utaženou... stejná úroveň jako jednička. O myších ve staniolu - 80%. Je zajímavé, že jsme tento díl viděli nejpozději a přitom si ho pamatujeme nejhůře. Toť asi tím, že už nás nemohl ničím překvapit... vlastně mohl, ale nečekali jsme to a nestalo se tak. Jinak úctihodné ukončení celé minisérie, která je sic hezká, ale bohužel chvílemi zarostlá stejně jako naše milá zahrádka :-) - Dohromady jasné 4 hvězdy a jestli 80% či 75%.... na to ještě musíme počkat... ()

vinducha

Moje dětství , nádhera , ten kocour to byl  hajzlík , takovej ten vyčůranej kriplík jako větší z medvědů , co se potkali u Kolína. Jinak bravo dabing , 4 naše tehdejší hojně obsazované a známé herečky zrychleně přes nějakou mašinku a vypadnou z toho hlásky těch záškoláků , úžasná zábava pro každou věkovou kategorii. ()

offlineman

Geniální!!! Jen škoda, že toho bylo tak málo dílů. Kocour s hlasem Františka Filipovského, to byla jedna z nejúžasnějších pohádkových postaviček. To, jak vždycky skočil do okýnka nad bránkou a začal nadávat....., jak vytáhl zub z tlamy, zamával s ním klukům před očima a nandal ho zpátky......, jak se nechal tahat na pekáči a ocasem střílel......... ()

• Ve mnoha epizodách je klika na dveřích do zahrady ze záběru z dálky vlevo, ale při bližším záběru je vpravo. (willda)
  • V seriálu byly použity čtyři animační postupy: papírková animace (celý první díl), loutková animace, poloplastická (styl, jakým byl natočen seriál Pojďte, pane, budeme si hrát (od r. 1965)) a nakonec kreslená ve snových bublinách. (Landauer)