Poslední kanibalové

• Taliansko Ultimo mondo cannibale (viac)

V tomto děsivém snímku jde o boj o přežití v nehostinné džungli, do které přilétá na výpravu čtyřčlenná skupina. Nastanou ale nečekané komplikace, a aby toho nebylo málo, přijdou na scénu běsnící kanibalové. Fyzický a psychický teror nabírá na obrátkách. Pitva živého krokodýla, vražda právě narozeného dítěte a hrubé násilí páchané na ženách, to jsou bestiální záběry, při kterých vám za doprovodu podivné hudby běhá mráz po zádech. (Levné knihy)

kkarx

Viděl jsem to už asi přede dvěma lety a dodnes mi to zůstalo skoro celé v hlavě. Režisérsky zvládnuto na jedna, infarktová amtmosféra, opravdový strach z neznáma, Rassimovovi jsem přál ať se z toho pekla dostane vcelku. Ale pozor je to dost drsný snímek, brutalita není podána samoúčelně (má tu své silné opodstatnění), je velmi inteligentně dávkována a o to víc je působivá a uvěřitelná. Za 5* ()

Knor

Další průměrná kanibalárna, která nabízí klasicky asi všechno co kanibalsý film může nabídnout. Určitě jsou i lepší kanibalský filmy, ale i horší. Popravdě se mi moc nelíbí to zabíjení zvířat, v tomto případě to schytal krokodýl a opravdu hodně hustě...brrrr, takže prosím nechte ty zvířata bejt páni filmaři. Další lahůdkou je sežrání zrádkyně kmene, které je opravdu detailní a nedokážu si představit jak by takovou přípravu hostiny komentoval třeba Babica.......to by mohlo bejt vtipný :-). Takže celkově slušný i když to není žádnej zázrak a neuvidíte tu nic, co by už v jinech kanibalsých filmech nebylo. ()

masekjc

Zajímavý a podle všeho pravdivý příběh o přežití nebo nepřežití mezi kanibaly. Mě osobně se to líbilo hodně ale do nějakého super hororu to má dost daleko. Zabití pravého krokodýla a pár rozříznutých břich bylo asi to nejděsivější a nejkrvavější. Hvězda navíc za krásnou Me Me Lai :) ()

GameboyNES

miloučkej film, hlavně ta scénka krmení krokodýla, čerstvě vrhnutým fakanem :) šikovná maminka zřejmě vycítila že by stejně bylo blbý :D Ale dokonalá je finální tradiční zabíjačka, včetně holení, vykuchání. Pak následuje recept na vypečenou indiánku a následná žranice za doprovodu příjemně uklidňující hudby, jako z nějakýho romantickýho slaďáku :D Prostě geniální zábava.93% ()

G04T

Tak tohle byla PECKA!!! Vůbec jsem nečekal, že mě Deodato takhle potěší! Poslední kanibalové jsou mnohem lepší než všema opěvovaná sračka Kanibalové (1980). Narozdíl od Kanibalů je v tomhle filmu doopravdy hororová atmosféra. I krokodýlí chuťovka mi nevadila, ba naopak! Ta scéna se mi moc líbila. Hlavně pro to, že ho nezabil jen tak ale pak ho i snědli. Aspoň to není jen zbytečné masakrování jenom pro efekt, jako u několikrát zmíněných Kanibalů. Výbornej gore, hudba a hlavně kamera. Některý scény byly silný i na mě, což je jedině dobře, kurva! Tý jo, já jsem fakt nadšenej z tohodle filmu. Možná už dokonce přicházím těm "cannibal" filmům na chuť. Kdo ví. Těch kanibalskejch filmů jsem viděl fakt jen pár a tenhle zatím vede. Nemůžu jinak než pěti. ()

Pitryx

Jo, přesně tohle já miluju. Deset minut ve tmě, takže jen sem tam šmouha a pak na pár sekund přesvětlený záběr. A oči trpí. Dvacet mínus. Dějově je to nuda. Dalších dvacet mínus. Je až příliš znát, že spousta záběrů je z jiných filmů, snad i dokumentů o zvířatech. Dvacet dolů. Kanibalové jsou ve filmu stěží deset minut, dvacet dolů. A je to. Asi Deodatova příprava na druhý film se stejným tématem. Toto však byla kapitální konina. Zbyla dvacítka za zhruba dvě minuty filmu. ()

honzic

Je to málo realistické a dost nuda, indiáni jsou dost nevěrohodí, škoda. Proti tomu je další film o kanibalech opravdu mnohem autentičtější. Hodnocení: 40 % ()

Nikolas__

Tohle mi fakt nesedlo. Deodato se maximálně posunul ve své hororové tvorbě a pořádnej film nám nadělil až o tři roky později. Tragické postavy, tragický příběh, hrozní herci, příšerný film. 2/10 ()

Carnosaurus

Snímek je spíše dobrodružný survival horor, který se rozhodně neopírá jen o prvoplánové brutální násilí, ale daří se mu navodit atmosféru a co do působivosti je to podle mě "nejlepší kanibalský horor všech dob". Samozřejmě Cannibal Holocaust je geniální, ale v úplně jiném smyslu. I když se zde nabízí srovnání, podle mě jsou tyto dva filmy od sebe hodně vzdáleny a to nejen přístupem k vyprávění, ale i celkovým vyzněním. Mě rozhodně víc sedl tento dobrodružnější přístup k věci, který není sice tak inovativní, ale je to sakra nářez. ()

Tomasson93

Jednoduchý, celkově ani ne tolik brutální jak jsem očekával, dobrodružný film s hororovými prvky popisující skutečný příběh. Hrůzu vám nebude nahánět nějaká děsivá atmosféra, jako spíš místy brutální a nechutné kanibalské praktiky. Škoda té prostřední části, která byla dost hluchá a nudná. ()

clint123

Tento naturalistický snímok : kanibalo horror od Deadata je jedným z tých klasickéjších zástupcov, tohto podžánru. Klasický príbeh, dvaja muži uviaznú v džugli plnej kanibalov a jedené o čo im ide je prežiť! Scény sú doslova "do tetailu" brutálne či už kanibalské hody, alebo porcovanie zvierat. snímok je ale klasikou žánru, čiže určite z tohoto hľadiska je to parádna podívaná !!! ()

Salvator

Poslední kanibalové jsou praotcem žánru. V době vzniku tak byl film nepochybně šokujícím dílem s řadou naturalisticky ztvárněných scén. A přestože v dnešním pohledu je sotva průměrným snímkem, potěší, že z něho není cítit prvoplánová snaha zaujmout brutalitou. ()

Majoslav11

"Tohle jsou poslední kanibalové...teda okrem tých v Amazonii a na Nové Guinei !" Nemám problém prideliť dobré hodnotenie aj snímkom, ktoré sú šokujúce alebo over the top, musia si to ale zaslúžiť. V tomto prípade je to ale celkom nuda. Celé je to nejako divne zostrihané a smiešne. Deodato zabije celkovo vo filme 4 zvieratá. Je síce pravda, že je to jeden z prvých kanibalských filmov a ostatné ho len vykrádajú, ale nejako ma to neoslovilo. Za jednu. ()

Rugero

Po mém absolutním nadšení s filmem cannibal holocaust,jsem se rozhodl urychleně pro sehnání dalšího titulu s caibalskou temátikou,boužel jsem měl tu ¨¨čest¨¨ a narazil jsem na filmy jako Cannibal Ferox,Zombi Holocaust atd.. moje nadšení pro tento žánr začalo nepatrně opadávat.Avšak narazil jsem naštestí na flm Poslední kanibalové(Junge Holocaust) a od režiséra nejslavnějšího a nejlepšího filmu v tomto žánru Rugera Deodata (C.H.) Ten kdo by od tohoto filmu čekal styl vyprávění Kanibalů bude zřejmě trochu sklamán.Děj je vypávěn filmovým spůsobem čily jak jsem psal kdo se těší že ve filmu budou podobně laděné scény jako v C.H. bude mírně sklamán.Avšak některé scény mohou být pro některé jedince opět na hranici únosnosti (ulovení následné zabití krokodýla se opravdu vyrovná často diskutované scéně masakr želvy ) Kdybich měl klady a zápory tohoto filmu oběktivně zhodnotit tak není to film který Cannibal Holocaust předčí, avšak je to film který se řadí přesně za něj a i to je sakra dost.Obzlášt uvážíme kvalitu snímků jako Cannibal Ferox. Rugero Deodato opět nesklamal a jde vydět že ví jak natočit kvalitní film. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)