Ďáblova cesta

• Veľká Británia The Devil's Chair

Nick zaveze svou dívku Sammy do opuštěného psychiatrického ústavu. V jedné místnosti v budově najdou staré křeslo, na které si Sammy sedne. Ukáže se ale, že křeslo není pouhou veteší, naopak má tajemnou moc, která dívku zabije. Za vraždu dívky je obviněn její kluk… (LIVINGDEAD)

cariada

Tohle teda byla zase síla, začíná jako výpověd jednoho maníka ,která je hodně jadrná a i celkem vtipná. Jde s dívkou do opuštěného ústavu si vrznout, jenže tam najdou křeslo, co tam zbylo a dívak na něj sedne a křeslo jí spoutá a zmasakruje. Mladík je obviněn a zavřen do blázince, po letech ho na příkaz jakého si profesora pustí, ale ten má podmínku onen maldík s ním musí jít na místo činu. Vezme si ktomu tři studenty. A jatka začínají, plno zvratů. Fim od záčátku nasadí drsnou sarkastickou latku, pak to zkouzne k nudě, ale konec to zas pěkně nastartuje. Do toho máme možnost slyšet myšlenky toho maníka, které jsou víc než zajímavé a trefné. Určitě solidní horor. ()

Rodriguez odpad!

Obviněn by zde měl být autor projektu, že něco takového dokázal zplodit na světlo boží?! Nápad sice dobrej, ale to amatérský zpracování šílený... Mno co dodat, asi že to stálo za starou bačkoru, hi. 0% ()

Dannysek4U

O tom, že je tehle film jinej než většina jinejch hororu, neni moc pochyb. Kor kdyz to vlastne ani uplne neni horor, ale to by v tomhle pripade ani moc nevadilo. Spis naopak. Otazka zni, jestli nadprumerna jinakost tvori i nadprumernost jako takovou. Kupodivu, u me asi jo. Tohle je proste zajimavy videt (a vzhledem k vyznamnosti hudebni slozky i slyset). A britsky pojeti hruzy je vazne fajn. Mimochodem tak skvelyho uchyla, jako je Andrew Howard, by fakt jeden pohledal. Jen skoda toho mozna trochu prilis natahovanyho konce, trochu to kazi finalni efekt. Kazdopadne za malo penez necekane hodne muziky. ()

kosta73

Velkohubé Masonovo chvástání, že stvoří něco mezi Vetřelcem a Hellraiserem vyšlo naprosto vniveč. Mason, který se zatím nejvíc zviditelnil řezničinou BROKEN, není totiž Barker a už vůbec ne Scott a tak stvořil neoriginální slátaninu se superklišovitou zápletkou v superklišovitém prostředí, tunou umělé krve a řemeslně docela slušně zvládnutým monstrem ( vetřelci dal místo hlavy lebku z krávy, nebo z čeho ), což je asi jediné pozitivum filmu . Není to úplně o ničem, ale na originalitu a genialitu výše uvedených filmů to nemá ani náhodou ( více se to atmosférou blíží k Hellraiserovi ). Možná je moje hodnocení podstřelené, ale moc jsem se těšil a neuvěřitelně mě začíná vadit, jak se tvůrci nových hororů snaží svoji vlastní tvůrčí impotenci zakrýt brutalitou, rádobytvrďáckými pózami a drsnou mluvou ( všeho je v ĎÁBLOVĚ CESTĚ víc než dostatek ) . Zklamání. ()

Raven0

Průpovídky hlavního hrdiny jsou fajn, masakry taky, ale celá konstrukce příběhu je fakt na hlavu. Tady někdo točil dva odlišný filmy, nevyzbili mu prachy a tak oba nedokončený namíchal do jednoho. Nebo nevim. Ale ta příšera z černejch igeliťáků a klacků byla docela príma :-) ()

drackula

Film nám zo začiatku ponúka originálny spôsob prezentácie deja, najmä vďaka svojskému slovníku hlavného hrdinu - rozprávača. Prostredie je správne anglicky chladné a špinavé, zápletka zaujímavá a ponúkajúca množstvo otáznikov. V momente keď sa film rozbieha v duchu Hellraisera a dostáva sa do roviny béčkového scifi z rokov 80tich, Adam Mason strhne ručnú brzdu a hodí nás do masakru, ktorí som skrz doteraz predvedené dianie vôbec neočakával. Krvavé orgie, ktoré pripomínajú novodobý francúzsky horror /sú tu isté podobnosti s Ajovým Haute Tension/ definitívne získali pre UK ďalšie dobré hodnotenie. 80% ()

ArdathBay

Trapná hloupost s nulovými hereckými výkony s mizerným dějem. Žádná atmosféra, pouze úsměvná příšera (vetřelec mixlý s Věcí) a mnoho krve. Tohle za horror nepovažuji, maximálně za to, to dokoukat. Jediné co pobaví, jsou hlášky hlavního "hrdiny" - "Gandalf a děvka" (nutno, na vlastní nebezpečí, vidět.) ()

herr_carter odpad!

Co to do prdele zase bylo za slátaninu??!!?? Monstrum, pokus o ukradeného slintajícího vetřelce, co na něj lítají mouchy?Asi dost smrděl/smrdělo................moje hodnocení = 0 z 10. ()

HonzysKISS

Fakt to nerad říkám, ale další nudná blbost od Adama Masona. Začátek byl úplně šukézně výborný, ale pak se to mrknutím oka celé zesere. Když u filmu vydržíte první polovinu, kde se téměř jenom kecá, tak vás to možná bude i bavit. Mohlo by to být docela dobré. Jde trochu i vidět, že se Mason snažil udělat dobrý film. Ta celá pointa je v tom sice totálně nezajímavá, ale vyrejžovat to někdo jiný, tak by to mohlo být lepší. Při té další půlce to začne být aspoň trochu víc zvrácenější a brutálnější. To bylo docela fajn, ale jinak ani ne. I to vyprávění mi přišlo docela dementní. Hlavně to zasekávání obrazu, jak nějaký špatný edit. To mi bylo strašně nepříjemné. ()

TERRORDROME

Nič moc som nečakal, ale rozbeh to celkom slušne nakopol. Hlavný "hrdina" prežil nejakú strašnú haluz pri ktorej exla jeho priateľka a jemu z toho prdlo v kotrbe. Po pár rokoch v ústave už sa zdá že to ako-tak prekonal a akceptoval že to čo videl nebolo skutočné, ale potom sa ako tsunami dovalí bláznivý profesor "Gandalf"a opäť ho núti vrátiť sa na miesto činu v rámci jeho výskumov. Že bude zle je divákovi jasné. Lacný vizuál je kompenzovaný cynickým komentárom hrdinu ktorý síce môže niekoho aj srať, ale jeho jedovaté hlody ozvláštňujú story a dávajú jej istý punc sebauvedomenia, čo takému béčku prospieva. No jasné, nastoliť záhadu je vcelku jednoduché, ale skurviť všetko vyslopaným rozuzlením ešte jednoduchšie! Po príchode do zakliateho sanatória a zvlášť po usadení do diabolského kresla sa mystérium značne rozriedi, keď začnú postavy miznúť niekam do akéhosi hnijúceho Matrixu. Stále to však zachraňuje aspoň parádne ohavné kravské monštrum obklopené rojom múch. Keď však prišlo na lámanie briošiek, teda odhalenie pointy filmu, prepadlo sa to celé do vskutku netušených a impozantných hlbín obrovskej slonej riti. Pri finálnom zvrate som z diaľky počul akýsi slabý, avšak o to diabolskejší chichot doprevádzaný tupým buchotom. To sa pán režisér na druhej strane zemegule hádzal na zem od smiechu, že ako ma parádne ojebal. Celý ten dej, profesorove výskumy, interdimenzionálne kreslo aj tá démonická plesnivá krava v plášti od Batmana, to všetko je v jedinej sekunde popreté a vyfakované do buriny len preto aby urobili miesto jednému z najchujovatejších a najnasieracejších finále v histórii filmu. Všetka námaha na nič, tak zbytočne skurvený film si zaslúži čestné miesto v múzeu skurvených filmov. ()

wampire23

No a máme tu ďalší horor z UK. Horory, ktoré odtiaľ v posledných rokoch vyšli ma zaujali a ani pri jednom z nich som sa vyložene nenudil. Takže som bol dosť optimisticky naladený aj pred týmto novým prírastkom. Začal by som asi obsadením, takže hlavná postava je vcelku sympatická (taký Jason Statham po slabšom náraze kamióna), slečny sú pekné a perlička je postava šéfa z úspešného britského seriálu IT crowd. Ja ako veľký fanúšik explicitného násilia a GORE v každej podobe som bol sklamaný, pretože kamera vždy pri vražedných definitívach decentne ustúpi a my vidíme len zmasakrované telo povaľujúce sa na zemi. No ale prichádza to najhlavnejšie, čo ma na snímku zarazilo. Väčšinou sa nadáva nato, že záver filmov je nelogický a nesúvisí s predchádzajúcim dejom. Tu je to však naopak. Tvorca nám chcel ukázať skvelý dejový twist (ktorý len veľmi chabo kopíruje z filmov typu Identita alebo Haute Tension, kde mi to však až tak nevadilo), ale tento MINDFUCK mu naozaj nevyšiel. Ako plus hodnotím vnútorné prehovory hlavnej postavy, ktoré vnášajú do filmu istý nadhľad. Takto je to čistý priemer, čiže 50%. ,,Nechtěl sem vidět věci příští. Když nevidíte, co si pro vás přichází, možná to nevidí ani ono vás. ()

lady01

Začátek byl slibnej, ale od poloviny jsem se začala ztrácet a když začali konečné titulky, tak můj pocit z tohodle filmu byl jednoznačný a vystihuje to jedno jediné slovo: ujetý. ()

infected

Jedna hvězda z milosti,typický zoufalý pokus o horror který vás tak akorát okrade o hodinu a půl volného času.Nanicovatá psycho story s antiherci a jednou příšerou kolem níž lítaj mouchy.Interiér alá Silent Hill kde děj označit za blbost je slabé slovo.Origoš dvd má i hodinový film o filmu neboli nic o ničem. ()

mala_kea

Naprosto nezáživný, zmatený a chaotický horor, ve kterém mi sci-fi prvky připadaly jako z nějaké pohádky o Krakonošovi, který ujíždí na vlastním materiálu. Kamera vypadá, jako by jí chvílemi došla baterka, nebo kameraman z nudy usnul. Po pravdě se mu nedivím, já do toho neměl daleko. Adam Mason se zřejmě rád nabaží a uspokojí nad svým vlastním dílem, ovšem mě, ani ty hektolitry krve nepomohly změnit názor a dovolit mi se podívat na film trošku z nadhledem. Poměrně ztráta času. ()

Andronikos

Ak môžem usudzovať z tých niekoľkých komentárov, odpor voči Diablovej ceste (zase raz skvelý preklad pôvodného názvu!) pramení hlavne z očakávania niečoho úplne iného ("Votrelec"), psychického nastavenia na inú pointu či nepochopenia, "o čom to preboha celé bolo". Mne sa však zdá, že film výborne skĺbil nielen realistickosť zápletky či pointy s oblasťou psychedelična, kde "everything is possible", ale zaujímavo ponúkol aj mix rôznych hororových prvkov, od sci-fi, resp. nadprirodzena cez napínanie ("kedy to začne?" je v prvej hodine otázka skutočne neodbytná) až po naozaj odpudzujúcu, ale asi nie prehnanú brutalitu. Hoci uznávam, že práve tento mix do istej miery robí film voči kritike málo imúnnym. Ak sa prenesiem cez miestami prehnane vulgárny a prehnane neformálny a rádoby vtipný komentár hlavného hrdinu, sám za seba nemám potrebu niečo kritizovať a mám podozrenie, že s odstupom času budem mať tendenciu film mytologizovať a hodnotenie ešte stupňovať. Pretože po všetkých tých monotónnych teenagerskych vyvražďovačkách má Devil's Chair šancu stať sa v mojich očiach reprezentantom moderného hororu: zneisťujúceho, post festum však náhle akoby úplne jasného a napokon nečakane, ale zato masívne a mučivo nekonečne brutálneho. ()