Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiálny text distribútora)

Botič

Mrtvá nevěsta Tima Burtona v laciném thrilleru, který nenabízí nic víc, než obnaženou Christinu Ricci a útočí tak na divákovy slabé stránky, kdy čím víc teče z hrdinčina odhaleného hrudníku krve, tím lépe. Ale jelikož jsem kategoricky odmítl odložit svůj mozek do skleničky vedle televize a nechal se primitivně bavit - dostal jsem po právu hloupou rutinní báchorku s nesympatickými a stupidně uvažujícími postavami, které si svůj osud zaslouží. Nemám rád tenhle druh filmu, kdy je hned po prvních deseti minutách jasné, kam se bude děj ubírat. Bez veškerého mystička a momentu překvapení s blížícím se koncem přichází na scénu šokující závěr, aby mohl zamaskovat výslednou plytkost, povrchnost a dějovou prázdnotu. A nebo, což je snad ještě horší - ukazuje hloupost středostavovského Američana dle hesla: jak lvové bijem o mříže. Děsivější, než Christina se srdcem na dlani. Neskutečná ztráta času. ()

Xmilden

Film není tragický, jen se tragicky tváří, tempo nulové, gradace taktéž. Neeson hraje kreaturu ne nepodobnou verzi Normana Batese. Film prakticky mohl skončit jakkoliv. Asi 20 minut před koncem jsem si říkal že mě nemůže překvapit žádný alternativní konec, který si tvůrci určí. Těch cestiček, kterými se linul příběh bylo prošlapáno hned několik. Pokud ve filmu něco překvapí tak snad Christina Ricci, která rozhodně stydlivostí během natáčení netrpěla :) PS: Nelze opomenout nelogické chování většiny postav. ()

heyda

Hned na začátek se sluší pochválit ústřední dvojku za předvedené herecké výkony: Liam Neeson i odhalená Christina Ricci se do svých rolí parádně vžili. Velká pochvala. K samotnému ději ani nemám nějaké výhrady, docela jsem to všechno pobral i si to nějak logicky poskládal. Co mě ale trochu vadilo bylo tempo, které chvílemi upadalo a potom taky ty sny (vidiny), které nám tvoří jen dějově slepé uličky s cílem zmást diváka. Bacha na ně! :-) ... Celkově však nadprůměrná podívaná, která se sice kvalitativně pohybuje mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale já budu hodný a zaokrouhlím nahoru. :-) ()

Hrabka

Film se zajímavým námětem to je určitě, ale zpracování mě bohužel chvílemi nudilo. Po závěrečném rozuzlení mi to nedá a podívám se na to asi někdy znova, je to určitě zapotřebí. Film je nejen zajímavý nápadem, ale je také velmi tajemný a dobře zahraný. Všechny tři ústřední postavy hrají velmi věrohodně. Závěr to celé docela zamotá a já jako fanda mysteriózních filmů, bych tomu měl tu druhou šanci dát, dostat tak více odpovědí a možná i zvednout hodnocení. Uvidíme. 60% ()

Flego

Musím priznať, že čím som viacej prenikal do atmosféry tohto nenápadného horroru, tak sa mi viacej páčil. Sprvu to vyznelo ako banálna záležitosť a navzdory tomu, že príbeh pracoval v podstate s jediným tajomstvom, malo to správnu komornú atmosféru. A zopár filozofických otázok dodalo potrebné zamyslenie. Prídu si na svoje aj priaznivci nahej Ricci, hoci som nepochopil, prečo musela byť štvrtinu filmu nahá.:) ()

• Pieseň Exit Music od Radiohead, ktorá zaznie v závere filmu, sa objavila aj v snímke Rómeo a Júlia. (Abiosis)

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (viac)