Pomstím tvoju smrť

• Česko Pastýř (viac)
všetky plagáty

Zločinecká skupina zložená z bývalých členov amerických špeciálnych jednotiek sa chystá prepašovať z Mexika do Spojených štátov heroín v hodnote 35 miliónov dolárov. Bráni im v tom jediná vec – strážca hranice Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme), bývalý detektív neworleanského oddelenia vrážd, ktorý sleduje svoje vlastné ciele! Po smrti milovanej dcéry Kassie (Bianca Van Varenberg), ktorú zapríčinili práve pašované drogy, je totiž Jack rozhodnutý poriadne pozametať s každým, kto má s týmto špinavým kšeftom niečo spoločné – aj so samovražednými útočníkmi, sadistickými mučiteľmi a skorumpovanými úradníkmi na oboch stranách hranice. Nepozná zľutovanie a nepoľaví, kým nedostane všetkých členov gangu a a nezbaví svet čo i len matnej spomienky na nenásytný kartel prinášajúci „bielu smrť“... (TV Markíza)

Wardan

Nudný, nezajímavý videofilm, který nemá zaprvé drajv, zadruhé koule a zatřetí pořádnou akci. Po Undisputed II je to od Florentine rána pěstí. Undisputed II totiž měl luxusní bitky, velmi příjemné tempo a stylovou režii. The Shepherd nic z toho nemá. JCVD se sice prát pořád umí, ale není to moc vidět. Scott Adkins kope jako z jiné dimenze, ale tady je trestuhodně nevyužit. A finální bitka? Z té mohla být klidně akční událost roku. Není. Bohužel. ()

Matli

Van Damme je továrna na kvantitu, doufám, že už brzo dostane rozum a bude točit kvalitu. U filmu jsem usínal, skoro žádná akce a když už tak bída. Scott Adkins taky nic moc nepředvedl, prostě opět film o ničem. 15% za snahu ()

#47

Vy všichni nepoučitelní idealisti, taky jste zase neodolali a zavítali do půjčovny či na net kvůli novému Van Dammovi? :-)...ano já také, myslím že každý potřebujeme určitou formu braku kterou občas proložíme hodnotná díla či snad je to pro nás něco jako zajít občas na pivo s kamarádem z dětství a zavzpomínat na staré časy...prostě tenhle chlapík je s námi nějak duševně spjatý a jeho béčka sledujeme dál a dál i když dopředu nečekáme zázraky...a ani Pastýř není výjimkou...děj nijak zvláštní, herecké výkony pořád stejné, jenom je třeba zaznamenat návrat k opravdovým hodnotám....ano nemluvím o ničem jiném než o Jeanovo kopání, otočkách, kopání atd., ano toto nám chybělo a ten borec nám to ještě v 48 letech dopřál...tři hvězdičky ať nežeru :-) ()

Hapretor

Film jsem si pustil jen kvůli tomu, že jsem si představoval v duelu Adkins-Van Damme něco pozoruhodného. (viz Adkins ve fimu "Undisputed III." - nehoráznej masterkicker). Stálo to za zlámanou grešli. Takže film i celkově stál za nic. Nuda, klišé, blbost. Prostě standardní stupidní VanDammeovka. Navíc je, bohužel, vidět, že už Van Damme nekope jako kdysi. Adkins je tady leader. Farewell Van Damme. ()

mala_kea

Občas dostávám otázku Saegal nebo Van Damme ?..Rozhodování je opravdu ve vratké poloze, ale po tomto snímku se přikláním spíše k panu Van Dammovi. V jeho letech dokáže pořádně rozproudit krev v žilách, ikdyž se jedná o nejubožejší hovadinu s naprosto jasným výsledkem. Film s ním má prostě grády, akci, napětí, žádná "zbytečná hluchá" místa. Je to jeden z jeho horších filmů, ale buďme rádi, viděli jsme i horší. ()

Heroine

Je pár věcí, které se mi na tomhle děsném filmu líbí. Líbí se mi, jak si Florentine umí vyhrát se střihem a s hudbou, a líbí se mi Adkins... Ale potom je tu i pár věcí, které se mi nejen nelíbí, ale vyloženě mi jdou na nervy. Na prvním místě je to kožená huba JCVD, který opravdu o herectví ani nezavadil. Jeho nesympatický, želví ksicht, boule na čele a unylý výraz- nemám toho chlapa ráda! Navíc je tam ještě otravný záporák, který má fůru keců, aby se mohl nechat zabít, a navíc má protivný hlas, jako by se nadýchal hélia. Příběh je jednoduchý a přitroublý. Sledovat to, to je ztráta času. Takže žán klód vám dám dvě hvězdičky, ale je to za Adkinsovo kopání! ()

helloween93

Z novějších Van Dammovek určitě nadprůměr, příběh ušel, akce nebylo mnoho, to je pravda, ale vše JCVD vynahradil závěrečným soubojem s Adkinsem, který byl fakt super. Adkins je fakt rychlej kopač a JCVD s ním měl co dělat. 3* ()

darkreider

Jednoduchšie akčné béčko, alebo céčko ako chcete. Chcelo by to viac dynamiky a prepracovanej akcie, aby to malo šmrnc. Zrýchlené zábery boja kazia zážitok. Odkaz tvorcom: "Don't do that!". Po zuby(plechy) ozbrojená nepriestrelná karosa -> Hehe, funny shit :) PS: vždy keď sa objaví film s už (bohužiaľ) nie mladým akčný hrdinom, 3/4 ľudí to tu komentuje ako najväčšiu chybu a tragédiu celého filmu. Chodte sa bodnúť! Van Damme je ešte stále v dobrej forme a jeho vek film nekazil. Film kazili iné veci. Takže bobtnajte prosím obsah svojich komentárov niečím zmysluplnejším. Peace ()

Yancl

Ale jo .. Van Damme je prostě Van Damme a snaha o čistokrevnou akci se cení. Dějově se sice opět tahá ze stejného pytle, ale na druhou stranu není 'Pastýř' vyloženě špatný film. Na akční šarvátky se kouká fajn a i když Van Damme znatelně stárne, stále má ten svůj drsný pohled tygra a hra na drsňáka mu pasuje v tomto filmu dobře.[61%] ()

Luisis

Van Damme s králíkem? To už je asi moc ne?Kopat ale umí pořád dobře. Jen ho proboha v důchodu už neobsazujte. Díky AMERICANO - 33% ()

messi@h

Škoda několika věcí. Zaprvé, že film evidentně moc nebavil ani Van Damma. Zadruhé místy ne zrovna logické posloupnosti událostí (jestli za to může střih nebo scénář, tězko říct). Hodnotím lépe, než by si fim zasloužil, ale zase když srovnám s konkureční novodobou tvorbou např. Seagala... 55% ()

Likan7

Ještě před Nájemními zabijáky se Adkins a Van Damme setkali v Pastýřovi. A pokud jsem byl ze zabijáků zklamaný, že film nedokázal využít jejích kopací potenciál, tak tady jsem vyloženě naštvanej. Naprosto podprůměrný film, nikoho nic nebaví, Adkins tu jen občas stojí a kopne, Van Damme občas popoběhne a vystřelí, ale je to prostě zase další průšvih. Stále nechápu, že Jean-Claude, kult našeho dětství, nemá rozum a stále chodí do takových filmů. ()

Acrobat

Enormny babrak starozakonny Izak nezostava dlzny svojej povesti nic dlzny a na pomerne malom priestore sype dvojstranovy dej s westernovym narativom. Nevhodne spomalovacky, nepochopitelny zajac, absencia zlych (sarmantnych), snaha kopirovat Rodriguezov styl. Kopance su ucelove, strielanie z brokovnice v rovine FPS. Snaha o prach a krv, niekolko veci nedefinovatelnej kvality umoznuju ani sa tak nesmiat a dopozerat. ( videne 5.1.2020, filmplus archiv) ()

Nix

Je to fakt v pohodě film. Van Damme a jeho králík jsou dobrá dvojka a záporáci jsou tentokrát celkem výrazní. I když Scott toho moc nenamluví a moc není vidět, závěrečný kopance proběhnou a je to hodně fajn. On Issac umí točit akční scény a jde to vidět. Celkově film je zvládnutý i v kecacích pasáží. Zase další dobrá věc od Jeana a Scotta. Spolu jim to jde prostě. ()

john.h

Viděl jsem to před pár dny a usínal u toho, tak jsem to nechal na další den. Pak jsem to dokoukal. No a teď už ani nevím o čem to bylo. Pamatuju si jen príma rvačku v hospodě, která však netrvala moc dlouho. A králíčka samozřejmě. Jinak to prostě byla nuda. ()