Únos

• USA Lifted
Krátkometrážny / Animovaný / Sci-Fi / Komédia
USA, 2006, 5 min

Když se přehnaně sebejistý mladý mimozemšťan nachomýtne k řízení vesmírné lodi, musí se pod přísným dohledem kritického mentora pokusit unést podřimujícího farmáře. Únosy lidí však vyžadují preciznost a zručnost. Po několika chybných úkonech je nadmíru jasné, proč každoročně nezmizí mnohem více lidí. (HBO Europe)

Marrty3

Jeden z nejlepších "kraťasů" co jsem viděl. Skvělý námět. Perfektní postavičky. A velmi vtipné. Pixar je místo kouzel a tohle je toho ukázkou. Já sem si to fakt užil, mě to bavilo. Zasmál jsem se a o to tady jde. ()

orkadimenza

Musím uznat, že zapojení mimozemšťanů do pixarovského kraťasu se dalo využít poněkud lépe a nápaditěji, i přesto je tato pětiminutová jednohubka vtipná a nabízí konec ve stylu Zákonu schválnosti. ()

Rozjimatel

[2,5*]      Krátka animovaná sci-fi komédia o dvoch mimozemšťanoch a jednej úbohej ľudskej obeti. Ten originálny nápad ohľadom skúšky z unášania pozemšťanov je síce celkom fajn, ale celkovo mi film nepripadá príliš vtipný (humor je takého jednoduchšieho druhu). No a s tým ovládaním vesmírnej lode si teda tvorcovia ťažkú hlavu nerobili. Z môjho pohľadu sa jedná na Pixar slabšie dielko, s pre mňa prekvapivou nomináciou na Oscara (tá konkurencia musela byť vtedy asi dosť slabá). Vydané ako bonus na DVD Ratatouille (2007). ()

Jeržik

Spolu s Boundin' bohužel nejslabší PixarShortFilm. Originální nápad ne úplně přetavený k ryzí Pixarovské dokonalosti. A animace překvapivě taky nic moc(chápejte mě správně, pořád je to o jednu generaci dál něž u ostatních animátorských studií, aneb Pixar si sám na sebe pořídil bič, jak se říká;). 70% ()

sona123

To, co prožíval ten Marťánek, jsme asi sami taky - a nejspíš nejen jednou - zažili. Jaké měl štěstí, že měl nejen přísného, ale i milujícího a laskavého (otce?) učitele/zkoušejícího. Na druhou stranu - v závěru - možná, že příliš tolerance škodí :-) Krásná animace (ale Pixar to jinak neumí) a notná dávka vtipu a humoru. ()

zdenur

Tři vtipné momenty a pěkné zpracování (jako vždy). Moc se mi nelíbilo zpracování mimozemšťanů a celkově mi to nic neřeklo. ()

camper

Podle mě spíš slabší kraťas od Pixaru. Hudba byla dobrá, třeba Final Countdown od Europe mi tam sedl jak prdel na hrnec. Nelíbil se mi použitý humor, to se mám jako smát, když nějaký zelený mužíček mlátí se spícím člověkem? ()

Heroine

Skvělý, vtipný, nápaditý. Na ty dva ksichty těchhle mimozemšťanů si dost často vzpomenu, když vídám podobný druh spolupráce např. u svých rodičů :-) ()