Maraton lásky

• Veľká Británia Run, Fatboy, Run
všetky plagáty

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiálny text distribútora)

GrooveJump

Přátelství v profesionální rovině: Schwimmer plus Pegg se mi začíná hnusit. Simon (I přes kvalitu snímku, odvedl svůj nadprůměrný standard) jednou nebude rád, že vzal tuhle roli v bůhví proč relativně koukatelné slátanině. Každopádně když tenhle film zaregistrujete třeba na palubě Student agency, nasaďte sluchátka a objednejte si čokoládu...... Pořád to výjde líp, než kdyby jste tupě zírali na televizní stanici Óčko, nebo četli časopis Chatař - chalupář. ()

noriaki

Vcelku tuctová romantická komedie s trojkou Simon Pegg, Hank Azaria a Dylan Moran. Obsazení slibovalo skvělou zábavu, bohužel potenciál všech tří je hrubě nevyužitý a až na několik doopravdy skvělých scének je jejich talentem trestuhodně plýtváno. Což je škoda protože zápletka je dostatečně ulítlá, postavy krásně černobílé a co se má stát to se taky stane. V rámci žánru jde spíše o podprůměr, ale britská atmosféra a herecké obsazení zvedají hodnocení o trochu výš. ()

Brandon

Oooops, tak hloupě natočenej film a přesto jsem se nechal od Schwimmera hoďku a půl oblbovat. ExFriend si z nás dělá čurinu. Ale proč ne, no nic, jdu si přeleštit tenisky.... ()

Tereza666

Příjemná romantická komedie. Nevěřila bych že Simon Pegg se do tohohle žánru hodí. Překvapil. I přes nenávist k Schwimmerovi jsem si na tomhle dílku pochutnala. ()

hroubek

Když, Ross z Přátel natočil britskou komedii s jedním největších sympatáku Simonem Peggem.Maraton lásky je docela hloupý název ale budiš.Samotný závod je ve filmu pouze jako zastěrka proto aby na konci filmu mohly proběhnout ty správne emoce a kliše o napraveném a ničím nezlomené vůly dokončit svoji cestu.Obyčejná komedie s Peggem okořeněna o krásnou Thandie Newton.Nepřekvapí a ani nijak výrazně nezklame. ()

blackJag

Simon Pegg má výrazný komediální talent, to je nesporné, určitě ale není na škodu počítat s ním i jako slušným hercem, což v této komedii Davida Schwimmera (Ross z Přátel) spolehlivě dokazuje. Na přebalu k filmu slouží jako doporučení slogan "pro fanoušky filmu Něco na té Mary je", pokud ale tento film něčím připomíná, tak jedinou nechutnou scénkou s praskáním masivního puchýře. Já bych spíš použil přirovnání k filmu Do naha, i když tady je prostředek ke konečnému odlepení se hlavního hrdiny ode dna (tedy dobročinný maraton) přece jen méně nosné a složitěji využitelné (nebo hůře filmařsky zvládlé) než příprava pánského striptýzu. Jako výrazne plus filmu posloužila vedlejší postava Dylana Morana, jehoš herecký styl a dikce je... zábavně specifická :-) 55% ()

Koryntos

Přiznávám, že tuto komedii jsem chtěla vidět jen kvůli Dylanu Moranovi, netušila jsem, že tam bude mít jen malý štěk. Rozhodně mě tento film neurazil, docela dobře pobavil, nejdou na něm moc hledat mouchy, není to totiž film, který by se zrovna diváka snažil něčím oslnit, ani pobavit do té podoby, že by se smíchy svíjel po zemi. Předvídatelný děj o loserovi, který se snaží dokázat okolí a hlavně sám sobě, že není tak velký loser, jak si všichni myslí. Nakonec všechno dobře dopadne. Co taky jiného čekat od komedie, že? Tragický závěr těžko. Jestli tam byl opravdu zadek Morana, is not so perfect. ()

mandlova

Závod želvy a zajíce. Obsazení překvapilo, děj předvídatelný, ale jinak milá komedie, prostředí Londýna tomu rozhodně přidalo. Nejvíc pobavil minivýstup Davida Walliamse (Malá velká Británie) v cukrárně - domáhající se cukrovinek ve tvaru zvířátek...... :) ()

P1tr

David Schwimmer překvapil a dokazuje, že umí i něco jiného, než se jen pitvořit jako Ross před kamerou Přátel. Natočil ničím překvapivou romantickou komedii, jejíž průběh je značně předvídatelný, ovšem díky Simonu Peggovi, Hanku Azariovi a také Dylanu Moranovi budete dělat, že nevíte co se stane dál a budete si užívat to, co zrovna vidíte. ()

Philoun1

Dost dobrá komedie jak už to u Simona Pegga bývá, řáhal sem se pořád, hodně mě potěšil starej známej Bernard:). David Schwimmer mě taky příjemně překvapil, že se dal na režii je dobře snad mu to pude pořád lépe. ()

Specs

Hlášky: Gordon: - "Jo a mám pro tebe ty lístky." Dennis: - "Potřeboval jsem je včera." Gordon: - "Ty už je nechceš?" Dennis: - "K čemu mi budou?" Gordon: - "Tak je prodej na eBay." Dennis: - "Kdo si koupí lístky na něco, co už bylo včera?" Gordon: - "Cestovatelé časem." & Gordon: - "Dobrá, podívej - můj jediný vážný vztah skončil zlomenou klíční kostí a mrtvým pískomilem." & muž v pekařství: - "Stačilo by mi něco ve tvaru ryby." Dennis: - "Tak si zajdi na rybí trh!" muž v pekařství: - "Jsem vegetarián." & Dennis: - "Měl jste vydařený manželství?" pan Goshdashtidar: - "Dalo by se to nazvat jako pocit naplnění. Strávil jsem skoro každej den v náručí milovaný ženy. Proto nejraději vzpomínám na naše šoustání." & Gordon: - "Denisi, jsi můj nejlepší kamarád. Přece nebudu sázet proti tobě." Dennis: - "To teda dík." Gordon: - "Ne při tomhle kurzu." & Gordon: - "Do toho. Běž!" Dennis: - "Počkat. A co nějaká speciální technika?" Gordon: - "Jo, střídáš levou a pravou nohu strašně rychle pořád dokola." & (Po tom, co Gordonovi do obličeje vystříkne Dennisův puchýř.) Gordon: - "To byla druhá nejnechutnější tekutina, jakou jsem kdy měl v oku." & Gordon: - "Libby, mám pro tebe dárek." Libby: - "Jé, děkuju!" Gordon: - "Je to cédéčko. Doufám, že ho nemáš, protože nemám paragon... a nesehnal jsem ho zrovna v obchodě." ()

Soweek

I když Simon Pegg patří k mým nejoblíbenějším hercům, téměř o všechnu komediální složku se zde stará Dylan Moran, kterému role padla jak ulitá (kdo by ho neznal z nepřekonatelného seriálu Black Books). Na Simona tedy zbyla ta romantická část filmu, a že jí není málo. Právě zbytečný nadbytek romantiky dělá tuto komedii průměrnou. Od spolupráce Schwimmer-Pegg jsem pravda čekal film trošku ujetějšího rázu soudě podle jejich poslední spolupráce. Celkově to ovšem není špatný film dávám 3,5* a doporučuji na pozdní noční podívanou. ()

DeLaMorte

Komedie která se zpočátku tváří jako super britská podívaná ovšem v průběhu filmu se zmnění na klasickou rodinnou komedii to ovšem nemění onen fakt že jsem se skvěle pobavil. ()

ethos

Struktura deja, ktoru kazdy dobre pozna a videl uz asi 100 podobnych filmov, ale ked sa to dobre naplni tak to celkom ako taka jednorazovka potesi. Prva polka bola slabsia, ale potom sa tam naslo par obstojnych forov. Bohuzial mam pocit ze pegg a moran trosku mrhaju svojim talentom, obcas tam je citit tu moranovsku ironiu z black books, ale na anglicanov je to moc hollywoodske co je podla mna skoda a ja osobne cakam dalsiu pecku od morana ako black books lebo toto je pod jeho uroven. ()