Tridsaťročný Noah Cooper neprežíva práve najšťastnejšie obdobie. Má krásnu ženu Clare, ktorá však na rozdiel od neho túži po dieťati a dáva to najavo stále razantnejšie. Práve prišiel úplne nečakane o prácu terapeuta a vyhodili ho z kancelárie, kde pracoval mnoho rokov. Keď sa vráti domov, zistí, že sa k nim na neurčito nasťahoval nechutný švagor Myron. A akoby toho ešte nebolo dosť, večer sa vo dverách objaví jeho matka Marilyn aj so svorkou piatich psov a pýta sa, či by mohla na niekoľko dní zostať. Opustila totiž otca, ktorého podozrieva z nevery. Hoci z toho Noah nemá ani najmenšiu radosť a vždy sa snažil držať od matky čo najďalej, nedokáže ju odmietnuť. Jeho životná cesta do pekla sa tým len poriadne zrýchli. Matka je totiž panovačná a neodbytne starostlivá, pravidelne ho budí za úsvitu, má vo zvyku rozprávať úplne cudzím ľuďom trápne historky z jeho života, a navyše obaja získajú prácu v obchode s kobercami, ktorá sa vinou Marilyn zmení nočnú moru pre majiteľov aj zákazníkov. Niet divu, že oboch prepustia, čo je posledná kvapka, ktorou pretečie pohár trpezlivosti naštvanej Clare, takže sa rozhodne manžela dočasne opustiť. Matka sa medzitým pokúša sledovať manžela, a vymámi od neho priznanie, že sa ju naozaj dvakrát pokúsil podviesť. Všetky ťažkosti síce prehluší smutná udalosť, keď zomrie Noahova babička Helen, na pohrebe však dostanú všetci prítomní nečakanú možnosť všetko si vzájomne vydiskutovať, a možno dokonca nájsť riešenie. (TV JOJ)

blackrain

Diane Keaton byla pro mě vždycky vzorem elegance a vkusu, prostě módní ikona, která udávala módní směr. Vím o ní, že i když jde někam jen třeba na procházku, tak je za každou cenu elegantní. Svoje oblečení doladí elegantním kloboučkem nebo jiným příhodným doplňkem. Ale už nevím, podle čeho si tahle herečka vybírá své role. To mi zůstalo utajeno a nedozvím se to zřejmě nikdy. Postava Marilyn je opravdu bláznivá a předvádí šílené kousky. Prakticky nepřestává mluvit a spustí takovou slovní tsunami, že když se člověk nepřestane držet, tak ho spláchne jako domeček z karet. Jako matku bych ji velmi těžko rozdýchávala. V tom dýňovém převleku byla neuvěřitelná. Nemohla bych stát za kamerou a sledovat ji, protože by mě dokonale odbourala a já bych nebyla schopná nic natočit. ()

rt12

Diane Keaton poslední dobou hraje ve vyložených sračkách. Úporně se snaží zachránit co se dá, rve to jak o život, ale vyjde z toho pouze přehrávání.Je to škoda, protož jí mám ráda. Dax Shepard se ani nesnažil (jako vždy) a Liv Tyler neměla o čem hrát. Celkově propadák. ()

Dubro

Silno pochybujem, že užívatelia, ktorí ohodnotili tento film štyrmi či piatimi hviezdami, vôbec túto komédiu videli. Je to totiž podpriemerné divadlo o priemernej malomeštiackej a ešte k tomu americkej rodinke a ich malomeštiackych a ešte k tomu amerických problémoch, ktoré stojí a padá na dialógoch a grimasách hlavných hrdinov. Liv Tyler je studená ako psí čumák a za zmienku stoja jedine rozhovory medzi Shepardom a jeho matkou ( Diane Keaton). Ostatné vyfučí z hlavy ako piatková opica. ()

Beagle

Nehodnotím, tenhle film jsem totiž nedokoukala (asi tak v první třetině to přestalo být k vydržení). Nevím, proč se Diane Keaton propůjčuje k těmhle snímkům, v mých očích tak značně klesá. ()

HappySmile

Ačkoliv mám ráda Liv Tyler i Diane Keaton a Dax Shepard je hezoun, tak mě film moc nenadchl. Scéna s pohřbem byla hodně šáhlá. Zápletka nic moc, humoru poskrovnu, dalo se z toho vytěžit určitě víc. Celkově spíše horší průměr. ()

SallyZen

Život je takový, jaký si ho každý udělá, ale určitě ne stres. Stres jsem měl já při tomto filmu, když jsem pociťoval nutkání vypnout TV. Nakonec jsem to, ale dokoukal a bylo to zbytečné. Hvězdu dávám za Liv Tyler, která byla skvělá a ukázala se i v trochu lehčím oblečení a Dax nebyl špatnej. Ale nejhorší byla napsaná postava Keatonový a ona mi taky nebyla sympatická(ani v jiných filmech). Jednoduše televizní zlo, které může vysílat jedině Nova v hlavním večerním čase. 15% ()

dubinak

Nezáživný uspávácí film, který bylo těžké čímkoliv zlepšit. Celých 92 minut se vlastně nic neděje. Jednu hvězdičku dávám snad jen za skvěle zahranou babičku na vozíčku ()

neoBlast

No všichni tady interně víme, že by Diane Keaton již od konce osmdesátých let neměla strašit ve filmu jakékoliv podoby. Škoda Daxe Sheparda, pro mě sympaťák se slušnou vyřídilkou, ale doplácí na to, že herců podobného typu pobíhají po Hollywoodu desítky. Jinak k Život je stres je tak absolutně (pod)průměrná direct-2-dvd komedie, že je mi vlastně nakonec i líto času stráveného tímto komentářem. 35 % ()

terunka003

Líné, nudné, rádobyvtipné, rodinné. Ač mám Daxe strašně ráda a v jiných filmech vždy věděl co dělat, tady mi přišel naprosto bezradný. Film víceméně o ničem, jenom o rozpadu manželství jeho rodičů, nastěhování jeho matky a bratrance jeho ženy, žena chce toužebně miminko, a nahřívání a jiné deformace jeho orgánu obsahujícího spermie byla asi nejvtipnější stránkou. Film u kterého usnete. "Tvoje máma mi ukradla auto!" ()

Master19

Pustím-li si komedii, nechci, aby se na mě hrnula hromada stresu (ani když to má film v názvu). Pustím-li si film s Diane Keaton, čekám, že její role bude mít nějakou úroveň. Tady je všechno špatně a ani Liv Tyler se mi moc nelíbí... ()

Soweek

Mám takový pocit, že fakt, že jsem tento film shlédnul natřikrát zesiluje mé hodnocení, protože kdybych se na to koukal v kuse, přestalo by mě to rychle bavit a film bych snad ani nedokoukal. ()

uzzi

Diane Keaton hraje svojí roli krávy opravdu věrohodně a každou chvilku jsem ji měl chuť zacpat ústa - nejlépe pěstí. No dost ale siláckých a ubohých řecí, nad protivnou hereckou kreací. Zbytek filmu je tak čistý průměr, že to ani lépe nejde. Samozřejmé kolečko problém-katarze-usmíření-poučení, nejde o žádné umění, nebo originalitu - na což se ani nehraje, ale proč taky. Je víceméně téměř zbytečné tady cintat o takovém filmu - ale když už.... tak 50% ()

Merkin odpad!

Tohle byl první den konce mého života. Vulgární, hloupé, zbytečné a zcela ve stylu amerického způsobu udělat z diváka nesvéprávnou bytost přihlížející naprosto nenormálnímu rodinnému stavu, ačkoliv se někomu může zdát běžným a vtipným. Diana Keaton upadla až na dno(kde bych ji nečekala), Liv Tyler se ani k ničemu jinému nehodí a Dax Shepard sám vypadá jako vypatlaný idiot, takže sem dokonale zapadá. Jedinou smysluplnou větu prohodila babička a naoko dementní, přitom alespoň za svými činy si stojící kamarád spisovatel. Kéž víc takových věcí na plátno nepřijde. ()