Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

horacko

Raketovy uvod filmu. Bolo to plne akcie, presne tak ako ma pravy western vyzerat. Este by som si velmi rad pozrel povodnu verziu z 57´. No treba uznat ze western to bol naozaj kvalitny, a ze sa bolo naozaj naco pozerat. Velmi vydareny remake, ktory vrelo odporucam. ()

blackJag

Neokázalá westernová epizoda, kterou nad rámec obyčejnosti táhnou Bale a Crowe (samozřejmě), nabízí příjemně strávené 2 hodiny u tohoto klasického filmového žánru. Z dále angažovaných musím zmínit Fondu a hlavně Fostra, který se pro podobné role narodil. Konec, i když odhadnutelný, nepravděpodobný a dokonale patetický, je morálně přijatelný a to samo o sobě k žánru pasuje dokonale. 80% ()

JekoRek

A je to tady: konečně nějakej western na kterej v poslední době dá dívat. Atmosféra, herci, kamera a hudba sou jedinečně. 96% ()

homerr

nééééééééé proč???? ze začátku parádní western, skvělé záběry, dobrá atmosféra a pak přijde toto - totálně naivní a strašně špatně vymyšlený konec... škoda. hodnocení - bez konce 80% s koncem 40% ()

Ichabod

Kvalitně zpracovaný western s naprosto nemožně stupidním závěrem, který snad nemá obdoby ani v nejblbějších B filmech. Ale protože drtivou většinu jde o skvělou práci a obsazení je mi velmi sympatické, tak hodnotím nadprůměrně. ()

ganz

až na poslední scénu, kterou si režisér pravděpodobně vypůjčil napůl z komanda a hvězdných válek, to byl film který mě opravdu zaujal. Bale i Crowe září i v posledních dementněji lazených momentech, celý film je příjemný, koukatelný a podle mého názoru kvalitně natočený. Bohužel podruhé bych se již asi neměl chuť podívat. Pokud vypnete film tak 15 minut před koncem a domyslíte si vlastní . Tak to bude vážně výborný film. Takhle je "pouze" dobrý. je to něco mezi 3 a 4. ()

mirec88

Tak mňa tento film úplne pohltil. Ani neviem ako ubehli tie dve hodinky. Russell Crowe a Christian Bale odviedli skvelú prácu, chlapi boli takí akí majú byť a taký koniec by som fakt nikdy nečakal! Možno tam bolo pár nelogických vecí, ale mne je to srdiečkovo jedno, lebo mám nádherný filmový zážitok. Už dlho som nevidel taký dobrý western a pekný film o hrdinstve. A v priebehu filmu som viackrát sympatizoval so "zabijakom", ale asi len preto, že ho hral Russell Crowe. ()

davidek

Russell Crowe patří mezi moje oblíbence a dokazuje to i v tomhle filmu, že je to profesionální herec. Velmi silný příběh. Myslím si, že to tehdy na tom divokém západě takhle chodilo. ()

zigíš

blamáž ...bale skautíkom - starý obehratý song, ty tam sú časy amerického psycha, crowe tradične otravný a pre mňa naprosto necharizmatický ...a tupý scenár nepomáha ani jednomu z nich, hvezdičku pre bena fostera, jedinú zmysluplnú postavu, sic akoby z iného filmu ...filmu s mozkem ()

D28

Trochu rozprávka, ale skôr od Andersena.No a čo? Vcuclo ma to do deja, cválala som so všetkými na stanicu a dokázala chápať pohnútky každého z nich.Česť a "hrdinstvo" sú v dnešnom svete videné práve ako Dan očami Willa na začiatku filmu .Ošúchaný kabát, žiadny rešpekt, žiadna budúcnosť.A ja by som chcela,aby sa ten pohľad rovnako ako v príbehu poopravil.Aby ľudia uverili ako chalan, a dokonca i ten zločinec, že to,čo sa možno zdá trápne a nezmyselné, má cenu.Bojím sa , že i s tou cťou to dopadne ako s krívajúcim farmárom.Kým vznikajú podobné filmy, nádej však stále mám. ()

drackula

V dnešnej dobe sa točí westernov naozaj pramálo. Preto naozaj poteší skutočnosť, že sa na scéne objaví kvalitný western s tou pravou atmosférou. Russell Crowe a Christian Bale vytvorili naozaj skvelú hereckú dvojku, "westernové" prostredie je prakticky dokonalé a keďže mi nevadil ani pre niekoho nezvládnutý záver, hodnotenie je z môjho pohľadu naozaj vysoké. 90 % ()

Warsheek

To, že Bale běhá s jednou nohou stějně dobře jako Bolt a Crowe oplodňuje pohledem, odpouštím, protože jsem to celé zhltnul jedním dechem. Jeden z mála westernů, které u mě projdou. ()

R1CH1E

Westerny nemám rád. Ale miluju dobře natočené filmy. A že to byl JO dobře natočený film. Herci mi skvěle sedli do rolí, (obzvlášt Russel Crowe), příběh odsejpal, scénář skvělý (ty dialogy mezi Balem a Crowem byly údernější než kulky, co tam lítali) ale to, co mě odvařilo nejvíc, byl konec, po kterém jsem nemohl chytit dech stejně jako většina členů Croweovi po zastavení vlaku. ()

Eso_pwned

Skoro tak dobrý jak Hodný, zlý a ošklivý, nicméně je to mnohem novější, takže se to nedá srovnávat. Každopádně dobrej závěr filmu to mělo a Christian Bale a Russell Crowe byli skvělí. ()

MI-380

V tomhle dějově sice nabitém, ale scénáristicky špatném westernu, podává stoprocentně přesvědčivý výkon jen Russell Crowe - jako obvykle. 65%. ()

Ravi

Čím blíže byl konec, tím více mě mrzelo co se vzhledem k stylu vyprávění muselo na závěr stát. No ale když pominu tohle, je to jeden z nejlepších westernů posledních 10-ti let. Potěšující je, když člověk pro změnu vidí, že lze natočit film tak, aby hlavní hvězdy, Bale a Crowe, nebyli jediní frajeři na plátně. Nelibuju si v maličkostech, ale musím podotknout, že i rámcově je příběh historicky celkem věrný. Na plný počet to nevidím, film má mouchy, ale za čtyři to určitě nechám. 85% = 4/5 ()

Myrreczech

Jak jsem na westerny nikdy moc nebyl, tenhle mě opravdu bavil. Výborné obsazení v čele s jako vždy skvělým Russelem a zdatně sekundujícím Christianem, povedený příběh o zločinci gentlemanovi a zoufalém milujícím otci a celkovou kvalitou udělali z 3:10 Yuma něco víc. Ne že bych viděl nějak hodně westernů, spíše naopak, ale tento je rozhodně jeden z těch lepších. ()

Kosmik 1

Bez váhání dávám plný počet. Tenhle western mi dokonale sedl, nehledě na hereckou extratřídu jako je Russell Crowe a Christian Bale. Prostě tento příběh sám o sobě za to stojí a musí se nejen vidět, ale taky prožít. Herecké obsazení je už jen třešnička na dortu a těm dvěma to spolu opravdu jde. Zprvu jsem si Russella nedokázal představit jako nejhledanějšího zločince západu a krvelačného pistolníka, ale téměř okamžitě mě přesvědčil o opaku a opět mi dokázal, že je skvělý herec. 85% ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)