Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Likan7

Dobrej Crowe, dobrej Bale, ale všechno ostatní nudný, nezajímavý, bez tempa a bez atmosféry. Western sice není můj šálek kávy, ale už jsem viděl skvosty, které strhnou. První polovina je ještě dobrá, ale ve druhý to spadne do vyloženě znuděného peklíčka, ze kterého se film už nedostane. ()

Hellknight12

Dnešná prémiéra . Tento remake filmu z roku 1957 je za mňa pekne spravený. Príbeh je v podstate ten istý. Herecké výkony sú kvalitné. Film je o niečo dlhšie ako pôvodná verzia ale ako bolo vidno tak sa s týmto filmom aj trochu pohrali. Čo je najväčšia zmena ? Koniec filmu. Za mňa je tu o niečo lepší koniec ako v pôvodnom snímku. Je síce smutnejší ale to nevadí. Mne osobne tento koniec sedí o niečo viac. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

samkko

Nenadchlo mě to, na druhou stranu jsem od toho ale žádný zázrak nečekal takže vyloženě zklamaný nejsem. Film vám sice má co nabídnou ohledně velmi slušného hereckého obsazení, jenže víc vám jakožto náročnějšímu divákovi nenabídne. Příběh je jak už to u westernů bývá jednoduchý a ke konci předvídatelný. Postavy jsou těžcí a nebojácní frajeři a hudba je na western podprůměrná klasika. Co mi tu ale hodně vadilo tak to byl vizuál, všechny lokace mi byly na pohled "nesympatické", nezajímavé (a tak působil i celý film) a nudné. Kamera a střih také nejsou žádný zázrak. Hodnocení: OVERRATED 4/10 ()

Nix

Western mne nikdy moc nezajímal, ale dycky dokážu ocenit kvalitní námět a popravdě se mi líbí čím dál víc. Ale je to hlavně filmem, je prostě líbivej, stejně tak jako zastoupení herců, to je prostě lahoda se na takové seskupení dívat. A příběh není bůhví co, ale prostě díky své jednoduchosti zaujme a pak už jen stačí sledovat tu akci, která jede a nezastaví. Mangold se vytáhl, ale jasně, i když jsou americké konce prostě trapné, tak proč to teď muselo být jinak? Ten konec to prostě pohřbil, ale tak to prostě je. Ale nemůžu jít do plnýho počtu, ale je to sakra jízda a určitě to zaujme i nefanoušky žánru, aspoň na jedno podívání protože to stojí za to. ()

Lichty

3:10 to Yuma není vyloženě zklamáním, které by Mangolda zahrabalo ke dnu režisérských existencí, ale přesto je mi z pohledu na něj trochu smutno. Nemůže za to skvělý Russel Crowe či slušný Christian Bale a pravděpodobně vinu nemůže nést ani sám režisér. Problémem je totiž scénář, který nedostatečně vysvětluje chování postav, což u westernu s vyhrocenými emocemi je opravdu zarážející chyba. Jak jsem již kdesi řekl, je to jako kdyby z komiksu někdo odstranil horní řádky nad obrázkem a ponechal pouze bubliny. Do příběhu se tak nedá vnořit a celou dvouhodinovou jízdu si řádně užít. V tom je ten zásadní problém 3:10 to Yuma - na nic jiného si totiž nelze stěžovat. Výprava, soundtrack i svižnost je totiž na té nejlepší úrovni. ()

Theplak

Vyborna atmosfera, skvela rezie, stupidni scenar, nejhorsi konec jaky si kdo mohl predstavit. Celkem se divim, ze nevidim zaber, jak Bale sedi doma na zaprazi celej obvazanej, ale zdravej se svoji manzelkou. to by bylo takovy western scifi melodrama. takhle je to jen western s precitlivelym koncem. slabe 4 ()

vince

Neviem, neviem som z tohto filmu dosť rozčarovaný pretože sa tvári až moc vážne na to ako celý skutočne dopadne. A ako tu mnohí popísali vo filme je až moc veľa nereálnych a za vlasy pritiahnutých situácií. Musím priznať že som sklamaný, pretože som očakával niečo veľké na čo sa nezabúda a na toto pravdepodobne zabudnem dosť rýchlo. ()

Nostos

Westerny jsou mým oblíbeným žánrem, to ale neznamená, že by mě to zaslepilo při rozpoznávání kvality. Dobrý western by podle mě měl být víceméně realistický. V reálu většinou farmáři ani bandité neskončili moc dobře, a tak mě potěšilo, že ani v tomto případě se nejedná o "zázračný" happy end. Kromě toho, že film zaujme nejenom zmíněným koncem, ale i zvukem a hudbou není pochyb. Zajímávé je ovšem to, že mně osobně byl sympatičtější Russell Crowe v roli drzého zloducha, než Bale jako zoufalý farmář zachraňující svou rodinu před bídou. ()

crjules

Western sice nepatri mezi me nejoblibenejsi zanry, nicmene par filmu tohoto zanru mam v oblibe. A diky charismaticke dvojce Bale-Crowe , napinavemu deji a spadu, zaradim mezi ty oblibene i tento. Priznam, ze zaver vypadal uz hodne slabe, ale stacilo ono hvizdnuti na kone, aby byl vytazen z debility a dostal chytrou, temer happyendovou tecku. ()

keane

5/10 Po většinu času lehce nadprůměrný western, který na mě působil, jako by ho někdo natočil v době, kdy byl tenhle žánr na vrcholu. Bohužel ho táhne ke dnu NEUVĚŘITELNĚ DEBILNÍ a nelogický konec. Všechny postavy se najednou chovají naprosto bláznivě a strhávají tuhle stylovou podívanou do těžkého průměru. Doporučuji vypnou 15 minut před koncem a uchováte si o moc lepší dojem. ()

xylofonka

Nádherné, relativně poklidné a stylově vybroušené. Ben Foster tu dokazuje, že není jen snadno přehlédnutelným hezounkem s křídly, ale že taky umí hrát a to zatraceně dobře. Perfektní obsazení vedlejších rolí. Celkový obraz, ze kterého člověk nemá dojem, že se mýtu Divokého západu směje pod vousy a říká si, že ho předvede jinak, ale že tvůrci autenticky zachytili z čeho ten mýtus asi tak mohl vzejít. Ne vždycky totiž zákon zvítězí, ne vždycky je zločinec tím, za kterého bychom ho rádi měli...jen škoda, že nemohli zůstat na živu oba, ale i tak jsem ráda, že tvůrci vybrali tu méně happyendovou alternativu. ()

Bartoloměj

pěkná atmosféra, slušná kamera, pěkné reálie. Tradičně dobří dva hlavní představitelé a pro mě příjemné překvapení v podobě drsňáka Bena Fostera. Škoda jen, že herci nemají co hrát, ani co povídat. Upřímně řečeno, za tu nebetyčnou tupost, která se v rádoby příběhu vyskytuje na každém kroku a dokola vás nutí kroutit hlavou a opakovat proč????, bych dával nepodmíněné tresty. Prostě by pan režisér nesměl třeba 5-7 let nic natočit ( scenárista napsat ). Bohužel to není možné a tak se filmům těchto "umělců" budu vyhýbat já. Lituji, že jsem neakceptoval varovné komentáře většiny svých oblíbených hodnotitelů a do kina jsem šel. Pro všechny ostatní tu mám jedno dobře myšlené varování - když čtete, že posledních 15 minut je opravdu hrozných, nevěřte tomu, je to ještě mnohem horší... ()

BigFishPop

Herecké výkony nás celý čas presviedčajú o tom, že film má ambície postaviť sa vedľa najväčších westernových klasík. Crow a Bale hrajú veľmi presvedčivo - ako vždy. Mne sa však najviac páčil Ben Foster, o ktorom ešte určite budeme počuť. Vychutnávame si drsnú scenériu prírody, drsných mužov, drsné rozhovory, drsné prestrelky. A potom príde záver filmu a s ním nepríjemné vytriezvenie... Nevidel som pôvodnú verziu z roku 1957, takže neviem posúdiť, či disponuje rovnako emotívne prehnaným, nereálnym koncom ako tento film. Záver filmu si isto nájde svojich priaznivcov, ale čo sa týka mňa, tak pri druhej projekcii filmu odídem asi 15 minút pred koncom a uchovám si v pamäti skvelý western.. ()

Looka

Poctivá kovbojka, to tu už od Nesmiřitelných dlouho nebyla, jediná logická výtka - proč toho Crowa nezabili hned na začátku a naopak ho ještě zachraňovali ze spárů samozvaných soudců? Protože by to bylo moc krátký a to by byla škoda. ()

playboy_05

Drsné, přímočaré, akční...prostě western...Crowe i Bale si v závěru trochu zahráli na neporazitelné hrdiny, když bylo vystřeleno tolik kulek, ale žádná je nezasáhla...ale celkově to předčilo moje očekávání ()

JohnVodka

Slibně se stupňující se napětí je v polovině filmu postupě zadupáváno do vyschlé arizonské země. Od westernu s obsazením panů Crowe a Bale jsem si sliboval napětí a atmosféru které se bohužel tento film nepříblížil. Dvě hvězdičky za autenticitu a první polovinu filmu, konec je bohužel jakoby vypujčený z nějakého jiného žánru, kde se nejhledanější přesvědčený padouch zachová jako blbec a úplně shodí celou atmosféru naprosto iracionálním činem. Bohužel mě Yuma zklamala... ()

john.h

Hodně fajn road movie z westernového prostředí a skvěle šílený Ben Foster, kterému ty magoři opravdu jdou. Nic jinýho jsem od něj snad neviděl zahrát a on snad ani nic jinýho nemůže, ty jeho šílený oči, hlas a vystupování prostě naháněj hrůzu v dobrým slova smyslu. Každopádně hlavní duo Crowe a Bale to táhnou skvěle. Jen ten konec byl dost překombinovanej a zvrhnul se v opravdu divnej nelogickej spletenec, kterej měl zřejmě šokovat, ale nakonec pouze zkazil celý film. Mělo to dopadnout buď dobře, nebo špatně. Ne něco mezi tim co nemá hlavu ani patu. Dál už nebudu z děje raději nic prozrazovat. Však se podívejte sami. ()

Tiiso

Jak zde vidím tak posledních 15 minut snímku opravdu nedá spousty lidem spát. Abych pravdu řekl jsem na tom podobně. Ale nemohu zatím řící jestli jsem zklamaný, nebo rozladěný a nebo nevím co ještě. Každý má právo na, tak jako Crowe trochu se rozlítnostnit nad svým doposavadním životem, ale je pravda, že takto by to šlo asi dost nelehko. Určitě se dá věřit tomu, jak se během sta minut dokázal sblížit se svým protivníkem. Ale asi těžko by s ním následně běhal po střechách a posléze na závěr postřílel celou svou bývalou bandu. Sice jen stěží můžeme pochopit myšlenky bývalých drsných chlapíků z toho tolikrát opěvovaného divokého západu a to hlavně proto, protože tam nikdo z nás v těch dobách nebyl, ale přeci jen nějaké ty modely chování si dokážeme už dozajista představit. Asi ten rozporuplný konec hodíme tvůrcům nebo raději producentům na krk. Protože film má jinak moc hezkou atmosféru, dobré projevy herců, ucházející kameru, nenásilný soundtrack a hlavně opravdu dobře vyhlížející reálie. Tři až čtyři hvězdy. ()

Failarth

Trošičku něco více než jen obyčejný western a to především díky hercům , postavy Wadea a Evanse rozhodně mají co říct , hlavně Bale - Evans je hodně opravdový s opravdovými problémy s kterými si bohužel neví rady , Crowe- Wade je zase naprosto bezproblémový a nad věcí , ale v duchu tak trochu závidí tomu druhému. Konec filmu mě opravdu mile překvapil holt správnýho chlapa dělají správná rozhodnutí a tihle dva jsou toho důstojným příkladem . Už se těším na jejich další sploupráci v Nottinghamu. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)