Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

Allia

Scénář nic moc, závěr totálně nedotažený, spousta věcí nakousnutých a nedotažených do konce (neustále jsem čekala, co se vyklube z jedničky - jestli teda něco ví, nebo neví, nebo co...). ale přesto jsem byla okouzlená animací, atmosférou apokalyptického světa i jednotlivými postavičkami. a celkově mám z filmu dobrý pocit, zaujal mě, aniž bych byla schopná definovat přesně čím... zvláštní film. ()

DooFooS

Postapokalyptické vize přijímám vždy více, či méně nekriticky a ani tady nedělám výjimku a mohl bych, protože je to zkrátka líbivé i bez toho a neodbytně mi celá ta animace připomíná hru The Neverhood. Zkrátka přímočarý nepřekvapivý děj, sem tam nějaká nelogická scéna, či jednání, ale taky se na to všechno sakra dobře kouká a celé to uteče, než se nadějete… a u mě osobně to pak druhý den celé uteklo ještě jednou, to abych se mohl kochat zpracováním. ()

chrustie

Za celou dobu stopáže si ani jedna z postaviček nedokázala získat mou pozornost a oblibu natolik, aby mi nebylo úplně jedno, jestli někde pojde, nebo ne. V porovnání s animáky, na které sem si za poslední dobu zvykl, je tohle kus velmi pěkné, ale naprosto bezduché animace. Slabé 2*.. ()

Fugito

Nádherné spracovanie, v skvelom steampunkovom prevedení. Super námet, a tak ho pokašlať, udupať a zahodiť, že celý 80 min dej je úplne oničom. Nechápem ako sa to vôbec mohlo stať. Veľká škoda. Týmto dostáva u mňa žial iba chabých 70%. ()

Nahmair

We had such potential... Such promise... But we squandered our gifts... sú prvé slová čo vo filme zaznejú, a taktiež sú to slová, ktoré dokonale vystihujú celý film. Z trailerov na nás útočí úžasný postapokaliptický svet, a človek očakáva fantáziou nabitú jazdu, na ktorú sa len tak nezabúda. Žiaľ dostane ale iba nudný príbeh, nudné postavy, nudné dialógy, a nepostačujúce vysvetlenia. ()

xpaja

Velmi se mi libilo ztvárnění postapokalyptického světa, spolu s některými povedenými postavičkami a monstry. Prostředí jak vystřižené ze zákopů první světové války a řízlé cyberpunkem je fakt nádherné. Hudební doprovod je také velmi povedený. Ale to bohužel nemohlo zachránit prostý a nevýrazný děj. V podstatě jde o souboj víry a rozumu na pozadí zničeného světa, kde racionálně smýšlející Devítka najde duchovní cestu. Pro děti to je asi moc hororové, pro dospělé zas moc jednoduché, moralizující a rozvleklé. Srovnám-li to ale s podobně raženým, i když více dětským, "Wall-E" vyhrává u mě "9" na plné čáře. Za mě ---== 70% ==--- ()

Mr.Keli

Žádné terno to není, rychlý spád od počátku zkombinovaný s nenáročným příběhem a zvláštním nádechem. Animace je krásně tajemná, ale co ta délka?. Viděno 2D, 50% ()

CorvusBlek

Animáky moc nemusim, toto je velká vyjímka, nádherný film, který se dá aplikovat v podstatě na jakoukoli dobu i třeba na ten dnešní marast kolem. Číslo 9 žije! ()

lobo87

Animované postapo som ešte nevidel. Je vidieť, že pre Ackera je deviatka srdcovým projektom. Škoda, že od tohto filmu sme viac od neho nič nevideli. Rozhodne ukázal, že má talent. Výborná atmosféra, krásny vizuál. Čo mi vadilo najviac, bolo príliš veľa rôznych naháňačiek a bojov. Trošku ubrať a film by bol ešte silnejší...70% ()