Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

Indian88

Začíná to zajímavě, ale postupně příběh přejde v nudu, navíc jsem se v průběhu filmu moc nevyznal v postavách. Přemýšlel jsem o hodnocení ***, ale jednu navíc kvůli tomu, že na mě zapůsobilo zpracování v HD kvalitě si to nezaslouží :) ()

Saur.us

Nemastné neslané, ale i přesto dívatelné. Postapokalyptický námět stejný jako v Terminátoru či Matrixu (chce se mi říct snad až ukradený) . Plné těch nejklasičtějších filmových klišé. Ale i přes to 9 nelze totálně odsoudit. Něco na tom je. ()

LordBeeDoO

Docela zajímavý animovaný film, i když s několika hluchými, nebo příliš naivními místy. Pokud člověk nad příběhem nějak moc nepřemýšlí a nechá ho plynout a užívá si provedení postapokalyptického světa a zaměří se na detaily na pozadí, pak mu film připraví dobrou porci zábavy. ()

Vaiollet

Zajímavý nápad, hezky vizuálně udělané, ani ne pro děti. Ale celkem protahované chvílemi docela nudné. Zkrátit o půl hodiny a byl by to velice dobrý animovaný film. ()

TomasKotlant

Postavičky nejsou díky přehnané postprodukci plnohodnotně oživené, scénáristicky docela fajn. *** Ve zkratce: Přijde devítka a vše se ocitá v řízeném chaosu. ()

molcan2

Tim Burton sa spojil s Timúrom Bekmambetovom a Shaneom Ackerom, aby predstavili úžasnú surrealistickú cestu spustošeným postapokalyptickým svetom. Špičková animácia a stabilne plynúci príbeh o prezieravom vedcovi, ktorý umožní deviatim svojim handrovým bábkam ožiť v paralelnom svete k tomu nášmu a spojiť sa v nádeji, že v spustošenej krajine budú hľadať preživších. Každá bábika má individuálne jedinečné schopnosti, ktoré budú potrebné na položenie základov novej a nádejnej budúcnosti. Hviezdne obsadenie, ktoré prepožičiava hlas tomuto znamenitému filmu, zahŕňa: Riley, Jennifer Connelly, Martin Landau, Crispin Glover, Fred Tatasciore, Alan Oppenheimer a Elijah Wood. ()

JakeG

Ačkoliv jsem se těšil, radeji jsem neměl velká očekávání. Znáte to. Film producentsky zajišťovali dvě velká jména a všude se to uvádělo, což často bývá zavádějící. Přesto jsem byl velice mile překvapen. Pravda, nedá se filmu upřít jistá dětinskost, ale to už se obyčejně od animáků očekává. Celkově se jedná o hodně AKČNÍ film s všelimožnými více či méně odpornými příšeráckými roboty a nevyhnutelnou smrtí hadrových hrdinů. Určitě se několikrát polekáte a budete napnutí, apsoń poud se nehcáte strhnout. Snad jen konec byl na můj vkus příliš symbolický a polopatický. ()

kostej_

Škoda, že ve všech směrech hezky rozjetý příběh na konci postrádá nějaký moment překvapení, nebo něco, co by ho posunulo výš a postavilo ho tak před diváka na piedestal. Je sympatické, že se film nesnaží být za každou cenu blockbusterový, a přitom dokáže bavit celou dobu, stejně jako je sympatický pochod proti proudu trendů v nedestruktivnosti vzájemných vztahů mezi hrdiny, která se klade do kontrastu s destrukci v jejich okolí. ()

misakurt

Říkala jsem si, že tento snímek prostě nemohu postavit na stejnou "lajnu" jako ostatní tříhvězdičkové filmy , nakonec si nejsem jistá, zda by si lepší hodnocení zasloužil..Kdyby byly půlky, možná. Ono ne všechno, v čem má prsty Burton a ne všechno, co je animované se musí nutně blížit dokonalosti. Důkazem toho je i devítka. Temný příběh, který se nám pozvolna odkrývá sice dodává napětí a udržuje divákovo oko v pozoru, ale bohužel pasáže, kde jedna destruktivní akce střídá druhou jak na běžíím pásu ono oko spíše ubíjí. Na pohled je to dílko líbivé, na poslech také, ale kdybyste náhodou chtěli nad obsahem tohoto filmu zapřemýšlet, nedočkáte se nijak zvlášť velkého filosofování. Chvílemi mi to přišlo jako hezky zabalená náboženská propaganda a i když to nejspíš nebyl až takový záměr, celý děj se vlastně točí kolem duše a víry.. .Možná je to jen jistý americký způsob smýšlení a možná nám měla devítka povědět mnohem víc, podle mě by však to, co jsem shlédla mohl klidně být pouhý nástin budoucího skvělého díla... ()

zelda82

Rozhodne lepsi nez Vall-i, kde se roboti jen trapne krenili a nakonec podnikli vylet na lod plnou obeznich individui. Pro postapokalypticke pribehy sem mel vzdycky slabost a tenhle svet je zpustoseny presne podle meho gusta. Skoda jen toho, ze hrdinove vypadaji jako brambory sesite z deravych reznych pytlu a Devitka porad krici o tom, jak se musi udelat to a to, protoze se to proste musi udelat. A to spiritualni vysvetleni me jako ateistu taky spis rozesmalo... ()

merigieren

Děj by se dal vtěsnat do dvou minut, zbytek je tvořen 3D orgiemi s technickými udělátky, honičkami a souboji střídanými výbuchy. Hodně rychle mě to omrzelo, pořád to samé. A ani ten příběh bych jim nevěřil, ukážem si masy armád a skončíme s jedním opelichaným ptákem, když pominu to monstrum co probudí. Kam se poděl celý svět, pohnutkami příšer se nikdo nezabýval. Je to prostě jednostranná bitka. Forma zas jednou zvítězila nad příběhem.... Renton to vyjádřil přesně :-) ()

PDcz

2** body Nějakou dobu jsme nic nenapsali, omlouváme se tímto našim oběma věrným čtenářům. [X] Minus 1* bod A co že byla myšlenka toho filmu?? [X] Minus 1* bod Lidi, prosím Vás, vy co jste ten film viděli, o čem to bylo? :-) Trochu vážněji, grafika fajn, ale neuchvátila, ani zpětné pohledy na to co se stalo, chyběl tomu náboj. [[]] Minus 1* bod Pokud bych psal seriozně, pozastavil bych se nad rozložením duše do devíti plátěných postaviček, ale protože nejsme seriozní, tak to byla s prominutím barevná kravina. [X] Jeden klad to mělo, Jíťa viděla nový pojem: SteamPunk ;-) ()

Bohnice05

Do detailu vypiplané, napínavé a chvílemi dokonce strhující. Opravdu to stojí za to. Ale třeba výbuch celé budovy jedním bareleme? To bylo krapet přehnané. Ale celkový nápad i ztvárnění jsou skvělé. ()

Hapretor

Jak může fanda sci-fi, obdivovatel krásně animovaných filmečků a filmu obecně dát tomuto počinu jen dvě hvězdy? Otázka by spíš měla znít: "Co tento dotyčný fanda, tj. JÁ, od animovaného filmu očekává". Vezmeme to v tomto případě dotazníkovou metodou. Těšil jste se na tento film, když jste se o něm poprvé dozvěděl? Ani ne. Než jste film viděl, zjistil jste o čem je? Ano. Měl jste určitou představu o filmu, než jste ho viděl? Ano. Byla Vaše představa poněkud jiná? Zcela. Zklamal Vás tento rozdíl? Ani ne. Líbil se Vám design filmu? Ano. Zaujal Vás příběh? Ani ne. Líbila se Vám atmosféra filmu? Docela jo. Líbilo se Vám ve větší míře něco konkrétního? Ani ne. Přišlo Vám, že tento film je zábavný? Ani ne. Takže jste se ani jednou nezasmál!? Ne. Je pro Vás upřímný smích ta správná reakce na povedený animovaný film? Není podmínkou, ale neměl by chybět i v rádoby vážném pojetí (Tim Burton - Mrtvá nevěsta).Šel byste teď na tento film s Vaším/Vaší synem/dcerou? Ne. Přišla Vám myšlenka rozdělení vědcovy duše do devíti hadrových panáčků málo pochopitelná a trochu snad i ujetá? Ano. Litujete peněz za kino? Ne. Viděl jsem DVD. Děkuji ()