Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

ondrula

Jeden z nejkrásnějších animáků posledních několika let. Technologická nápaditost strojů, kterým čelí hadroví panáčci, je excelentní a skutečnou potěchou pro oko. ()

Hanes88

Zajímavě pojatý animovaný film, který velice mile překvapil. Není to ale filmek, na který bych se hned zrovna díval znova. Takže klasický průměr. ()

VonoXX

Krásný vizuální film, ovšem kam se poděl příběh? Velká škoda, po 30 minutách, kdy jsem byl ještě omámen krásným ztvárněním světa a roztomilostí postav, jsem vystřízlivěl a nudil se. [70%] ()

PetkaW.

Animace pěkná, nápad super, ale provedení za ním značně pokulhává. Alespoň z mého pohledu. Vážně jsem se těšila na animák, který není pro děti a v tomto směru mě film nezklamal. Ale jinak... nějak si mě nezískal ani příběh, ani postavičky, ani prostředí. Chvílemi jsem se nudila a přistihla se, že přemýšlím nad úplně jinými věcmi, místo toho, abych sledovala obrazovku. Postavičky byly roztomilé, ale dialogy mezi nimi hodně prkenné. Čekala jsem něco víc... ()

J*A*M*A*L

Tak na tento film jsem se moc těšil jenomže se mi to po shlédnutí vůbec nelíbilo.Animace je perfektní k tomu není co dodat, ale příběh je takový nevím jak bych to řekl prostě takový jiný a pro děti to zrovna dvakrát tak není.Animované filmy jsou především pro děti takže animák o konci světa?To byste asi své dítě před obrazovky nepustili.Ale to jim nevyčítám nevyčítám jim vůbec nic, ale mě to prostě nesedlo.Příběh byl prostě chcíplej popravdě tam jen chodili po prdelích světa a snažili se najít nějaké debility.Zkrátka jsem z toho neměl moc dobrý pocit a to je asi tak všechno.40% ()

r.deshain

Trailer k tomuto filmu mě úplně pohltil. Viděl jsem ho snad padesátkrát, chvíle čirého štěstí střídala husí kůže, atd. atd. Těšil jsem se opravdu hodně. Po vyzualní stránce jsem byl téměř spokojen (na dnešní možnosti mohli být jen lépe udělaní skuteční lidé - pro těch několik záběrů, ve kterých se objevili), vypadá to opravdu nádherně. Krásně ladné pohyby a elegantní chůze animáků se studiu povedla perfektně. Slabším článkem byl ale děj. Nemohu říct špatný, nebo nelogický.. spíš možná nedotažený. Bylo v něm tolik potenciálu.. Tolik nadějí.. Ale tvůrci tyto dary promrhali. A tak.. No, nebudu už pokračovat, jsou to možná příliš silná slova. Děj není špatný, ale když jdete z kina, máte prostě pocit, že jste ještě neviděli všechno, že by to mělo ještě nějak pokračovat. Nebo by se to spíš mělo stát trochu jinak. Nevím, možná tvůrci prozradili zbytečně moc tajemství, a připravili nás tak o bezesnou noc s očima dokořán, kdy dumáme, jak to bylo úžsné, ale že by nás zajmalo, co se tam asi stalo, lačně se snažíc domyslet právě ta tajemství. Na konci jsem byl ale alespoň rád, že nenechali ve finální scéně mrtvé postavičky oživnout. V hodnocení jsem byl poměrně nerozhodný, v podstatě jsem si to víc než užil, ale přitom jsem měl pocit, že mi tam moc věcí chybělo. Jestli to někdy uvidím znovu, doufám, že budu mít jednoznačnější dojem. Viděno v kině, premiera ()

Camus

Velmi pěkná animace a dynamické, vynalézavé akční scény. Celkově na mně ale působí, jako by ze scénáře nejprve natočili akci, potom těch pár scén, kterým to bylo nezbytné pospojovat a až následně se chystali na pasáže, které tomu dají nezbytný feeling, smysl a vyplní tušené mezery, ale ejhle - došly peníze. Takhle jen průměr. ()

Zombi

Poměrně temný, místama až hororový akční animák z postapokalyptického světa bez lidí, po kterých tu zůstali jen hadrový pajduláci a robotické monstrum. Výborná atmosféra, skvělá audiovizální stránka a trochu slabší příběh. Devítka (hlavní hrdina) je sice poměrně naivní, což může někomu vadit, ale já jsem přesto nadšený, že tu konečně máme animák pro dospělý, navíc se silnýma akčníma scénama, kam se hrabe s napětím čtvrtej Terminátor. Doufám že se dočkáme dalšího příběhu z tohoto světa. ()

fastum

Překrásně zpracované, akční, skvěle nadabované. Problém? Scénář. Příběh tam v podstatě žádný není a proto už si Devítku asi nepustím. ()

El_Rabbit

Moc jsem se těšil, chystal jsem se do kina a jsem rád, že jsem nakonec nešel. :( Vizuálně velmi zajímavý film, kde původně silně vypadající příběh dost skřípe. Co mi ale hlavně pořád leží v hlavě je pocit, že ve filmu chyběly scény. Měl jsem každou chvilku pocit, že tam něco mělo být a nebylo... jakoby někdo přišel na poslední chvíli nužkami k dvouhodinovému filmu a random vystříhal snímky, jak mu pásek přišel pod ruku, aby se dosáhlo výsledných cca 80minut. ()

Tomin88

Pro mě nejlepší animovaný film roku. Pro animák nádherně ponurá atmosféra, dynamické akční scény a sympatiční hrdinové. Celý film má emocionální tah a v závěrečné scéně i slza ukápne. Nic pro malé děti!! ()

MrKlobouk

Velký potenciál, poměrně velké zklamání. Devítka většinu času bojuje více jak s nepřátelskými stroji, tak se svým scénářem. Film, který vás, možná až na pár akčních záběrů, nedokáže pohltit a vy se tak značnou dobu nudíte, což na tak krátkou stopáž zamrzí. Často nepochopitelné chování hlavních i vedlejších postav, opakování akčních scén (jen v jiném prostředí)….škoda. ()

Krepi

Na to, jak hezky jsou panáčci naanimovaní, bych čekl lepší příběh... Občasná "akce" se se střídá s hroznou nudou... I přest to, že film má ani ne hoďku a půl, sledoval jsem jej skoro tři hodiny, nedokázal mě udržet u monitoru. ()

Ricky_CZ

Bohužel to vše, pro co se mi krátkometrážní kousek tak líbil, je pryč...Nevím, co je pravdy na tom, že Shane Acker musel v mnoha věcech ustoupit produkci, ale asi sám není dvakrát nadšen... ()

Mikeel

Poslední dobou vídám samé dobré filmy a většinou jsou nějak spojené s osobou Tima Burtona :D Ne, číslo devět je velice akční, na to, že je to animovaný film. Animované filmy nabírají stále na obrátkách a pomalu se z pohádek stávají akčňáky a horrory nejvyššího kalibru (např: Coraline). A Číslo 9 neurazí ani svou stravitelnou délkou. Začátek je možná trochu zrychlený, ale děj mě naprosto pohltil. Jeden z mála filmů, kde bych přivítal menší pokračovaní, protože by mě skutečně zajímalo, co se bude dít s tou zemí dál! (Jinak těch hadrových panáčků mi bylo hrozně líto) ()