Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

siki37

Po zhliadnutí divadelnej hry RUR som ešte pár dní bojoval so zvláštnymi pocitmi, myšlienkami na desivý koniec ľudstva, ktorý predpovedal Karel Čapek vo svojej fikcii, ktorú zanedlho skutočný Fuehrer takmer zmenil na realitu pri svojej snahe vydobiť vyvolenej rase miesto pod slnkom. Rovnako hlboké pocity vo mne zanechal animák Číslo 9, ktorý sa odohráva v postapokalyptickom svete po tom, čo nemenovaný Leader s využitím strojov začal vojnu, ktorá skončila vyhubením ľudstva, s výnimkou deviatich bábok reprezentujúcich ľudské vlastnosti. Zaujímavý animák pre dospelých, po ktorom som si povedal, že mi je strašne fajn, že sa nemám právo sťažovať lebo mám šťastie, že nežijem v takomto Burtonovskom svete. Určite zaujme aj krásna animácia a hlavne po množstve zábavných animákov konečne nejaká zmena, u mňa za 5*. ()

Rococo

Jednoduché postavičky z hader - jednoduché. Ale když se to zasadí do správného prostředí, přidá se příběh a atmosféra - vyjde z toho pěkný film. ()

erazmus

Pro mě jedno z největších zklamání. Po shlédnutí krátkometrážního filmu 9, který tomuto počinu předcházel, jsem čekal něco na způsob her ze světa Fallout. Místo toho jsem dostal něco, co ani nemohu pojmenovat. Bylo to nemastné, neslané, ideologické a předvídatelné něco. Tento film měl rozhodně na víc. ()

Tomulka

Pěkný film až na pár dosti zarážejících věcí: např. mi to dosti nápadně připomínalo postapokaliptický svět matrix (samozřejmně skutečnou realitu z matrix) a obří stroje ukradli z filmu Válka světů a v neposlední řadě design hlavního stroje nápadně připomínal největšího zlého transformers ze dvojky. Jinak kdyby si dal tvůrce více práce s metráží a postavy čísel( respektive charaktery postav) trochu více doladil a představil nám je, udělal by moc dobře. Pořád jsem čekal kdy to přijde to napětí a pořádná akce. Měl jsem dojem že sleduji jen upoutávku na film. Fakt škoda námět (teda krátký film) byl dost dobrej, ale něják se nepovedlo udělat z prvotního krátkometrážního filmu celovečerák, tak jak jsem čekal. ()

schindler

Originální akční animák pro velice široké věkové spektrum. Zajímavé je to, že původně vznikl asi 15minutový němý kraťas. Acker dostal druhou šanci, avšak tentokrát už jako klasický celovečerák. Jenomže když okolo 70 minuty na mě vybafly závěrečné titulky tak se nemůžu zbavit pocitu, že Číslo 9 má na mnohem propracovanější, složitější a hlavně DELŠÍ PŘÍBĚH. ()

Big Daddy

Forma převyšuje obsah. Formou mám na mysli oku lahodící animaci a povedeně zpracované prostředí poválečného světa. Obsahem pak nepříliš nápaditý scénář s jednoduchou zápletkou. Velmi hezky koukatelný počin, od kterého ovšem nečekejte zázraky a prostě se kochejte. ()

ocelotak112

Panejo to byla pecka uz jsme si dlouho u filmu tak strasne nepral at pokracuje dal skvel atmosfera skvele vystihnuty post apokalypticky svet ocima male latkove panenky plno skvelych originalnich napadu a i prekvapive povedene a hlavne prehledne akcni sceny(transformers se mohl ucit) kde mali panacci vzdoruji obrovskym strojum. hodne prijemne me tento film prekvapil skoda ze vygraduju mozna az moc rychle nejvic jse si uzival sceny kdy byl 9 zasvecovan to apokalyptickeho sveta stopaz mohla byt delsi skoda :) ale i pres tyhle veci skvely film! ()

gunko

Príbeh s tak veľkým potenciálom a s tak od polky obyčajným dejom, ničím neprekvapujúcim, pokračujúc z úvodného tempa a úplne fakt že looserským koncom. Na začiatku som slintal na 5*, v strede som sledoval len tak, že som to začal na 3*, a záver mi mal radšej padnúť prúd a zhorieť batéria v NB .. ()

gizi

Omylem jsem se dal do sledování v domnění, že režíroval Burton, ale naštěstí to bylo slušné. I když děj je celkem jednoduchý, nenudí a provedení je velmi dobré. 70%, ale 3*. 20.11.10. ()

Scooby..

Při sledování tohoto filmu se mi líbily pouze dvě věci, a to ty panáčci a stroje zakomponované do prostředí zbědované země. Možná by to nebylo zase tak špatné kdyby se film opřel o pořádný scénář. ()

Stealth2

Ponurý, vizuálně fantastický svět. Už dlouho jsem neviděl tak originální svět. Myšlenka jasná, pro někoho ohraná....a to je mi jedno. Taky nesouhlasím s tím že by to byla vykrádačka jiných filmů. To by se muselo říct o každém filmu..... v každém filmu najdeme nějaký moment, který jsme už někde viděli. Kdo chce "tvůrce" bít, klacek si vždycky najde. ()

Parsek

Ten film trpí POUZE nedoladěným, děravým a tendenčním scénářem. Jinak je to atmosférou, hudbou, efekty a režií výborný film. Škoda. Možná, že kdyby nějaký šikovný scénárista dostal chuť udělat dvojku, tak by stála za to a mohla jedničku hravě "dostat". ()

Andy.222

Hodně se mi líbilo prostředí a to jak postavičky improvizovaly s tím, co měli po ruce (mikrofon z panenky, svítící hůlka), jediné co jsem nepochopil byla motivace stroje, proč - když medailon očividně stvořil vědec později - tak Stroj na něj měl slot a co z těch figurek vlastně vysával a proč? Data? A kam teda pak ty uvolněné střípky duše odešly? Že do nebe to se mi nezdá, ale stejně mi to přišlo hloupé a nedotažené. A že svět budou mít takový jaký si udělají... jak když se nemohou reprodukovat? Každopádně prostředí a animace celkově se mi líbila, příběh byť s výše zmíněnými chybami nenudil, takže 4* ()

kloubich

Post-apokalyptický příběh o hadrových panácích - co víc si přát? Přes lehké nelogičnosti v ději určitě stojí za podívání. ()

zekon

Skvělé dílo!! Neotřelé zpracování a hlavně žádný šrekoklon ani dobaledováklon apod, něco jiného, strašidelného a se skvělým spádem, krásnýma figurkama a vůbec ne špatnou myšlenkou. Celou dobu jsem si myslel že je to práce Burtona a překvapilo mě že ne. To má patrně velmi dobrého žáka nebo do toho jako producent tolik kecal :) Vynikající hudba a skvělé prostředí, jako inspirované Falloutem i když to zasmrdělo Terminátorem. ()