Max Payne je zatrpknutý individualistický newyorský policajt, ktorý neuznáva pravidlá hry, pretože už nemá čo stratiť. Vyšetruje sériu záhadných vrážd, ktoré by mohli súvisieť so smrťou jeho manželky a dieťaťa. Maxov svet je temný New York, mesto rozkladu, mesto zločinu a drog. Na svojej ceste naráža na mocné sily – skutočné aj nadprirodzené, ktoré sa snažia skryť zdrvujúcu pravdu a Maxa navždy umlčať. Je počuť zvuk ohromných krídel a takmer v tme je možné zazrieť ich tieň. Okrídlený démon Valkýra s rozďavenými ústami a červenými očami je kľúčovou stopou k tým, kto zničili Maxovu rodinu. Je však aj tým, kto ohrozuje Maxa a iných posiela na desivú smrť... (TV JOJ)

Larrysbride

Odjakživa jsem měla slabost pro filmy podle komixu a počítačových her, ale ještě nikdy mne žádná z adaptací nenadchla tak, jako právě Max Payne, který naprosto předčil veškerá má očekávání. Stejně tak, jako mne John Moore velmi mile překvapil již se Satan přichází, překvapil mne i tentokrát. Max Payne jednoduše nenechá vydechnout. ()

korbitch22

po všech varováních,ať na film nechodím,že budu akorát nasranej,že je to blbost a nemá to s hrou nic společného a přes spoustu dalších hloupejch plků,sem přeci jen vyrazil do kina a musim říct že vůbec nejsem tak otrávenej jako vy všichni.z pohledu vášnivého hráče maxe payna to vidím tak,že film zajímavě rozvinul příběh pro další pokračování,moc se mě líbili i lokace který naprosto věrohodně kopírovali hru,co se týče akce,tak té je bohužel pomálu a když už je tak nepočítejte s žádnou krví,páč to je natočený z přístupností pg13,takže žádné velké krvavé orgie se nekonají,sou však myslím docela obstojně vynahrazeny efekty odlítávání několik metrů po zasažení brokovnicí.našlo by se pár mezer ve scénaři a mila kunis je fakt strašně špatná,ale vemu lito ještě z pohledu obyčejného diváka,tak se pro mě jednalo o skvělé akční drama,o poldovi co mu sejmuli rodinku.lupino je tady dost dobrej psychouš a mini rolička olgy kurylenko byla opravdu,opravdu dobrá:-) to spíš ona by měla hrát monu.co se týče těch maxovejch halucinací na konci filmu,to bylo úžasný,fakt super prostě.takže když tocelkově shrnu,sečtu všechna pro a proti,tak musím konstatovat že ve výsledku sem celkem spokojen s vizuální stránkou,markem wahlbergem i režií johna moora,nejsem spokojen s malou akcí a trošku děravým scénářem,těším se na dvojku která bude snad více dle našich hráčských požadavků,jako řadový divák sem nadmíru spokojen,slabší čtyři,hawk dostřílel jsem. ()

mcb

Jmenuje se Max Payne. Chce se pomstít. A vy budete chtít umřít......A zase. Další adaptace, která nedokázala genialitu videohry přenést na plátno. Téměř vše je tu špatně. Od děr ve scénáři, přes nudné nezáživné dialogy, až po naprosto neoriginální a nudné přestřelky, kterým je slovo bullet-time cizí. A přitom tak atmosférický trailer! Ale přesto jsem to bez větších obtíží snesl, hlavně díky skvělé vizuální stránce a pár opravdu originálním scénám. Už by se těch her měl chopit někdo, kdo z toho neudělá jen tuctový akční film, na něhož diváci chodí jen kvůli názvu, a kdo si nemyslí, že líbívá vizualizace přebije prachsprostý scénář. ()

Yardak

Film má naprosto skvěle vytvořenou atmosféru temného města (perfektní záběry na město - mrakodrapy, sníh a tak). Musím přiznat, že jsem cítil v multikině i ze snímku trochu atmosféru (nechápu tak malé hodnocení). Velmi slušná detektivka podle PC Hry. Wahlberg se podle mě krásně na tuto roli hodil, neboť vypadá jako Payne ze hry a k tomu byl herecky doplněn o hvězdičky ze seriálů:)). Animace halucinací jsou velmi zajímavé...naprosto s klidem dávám 4 hvězdy, takovejch 75 % minimálně! ()

Pejpr

Proč? Proč jste mi to udělali? Na Maxu Paynovi jsem začínal svoji pařanskou kariéru.. Několikrát jsem ho dohrál, včetně druhého dílu. Ale to, co jsem zhlédl v kinosále přecpaného 6 lidmi nebyl Max Payne, to byl Max Hnus. Nemít vedle sebe blonďaté potěšení, tak odcházim zhruba v půlce filmu, takhle jsem to vydržel až dokonce. Rozhodně to není chyba herců, je to chyba (co chyba přímo katastrofa) režie a scénáře. Takový obrovský poteciál příběhu přišel uplně nazmar. Tvůrci se snažili jít vlastní cestou a ze hry okopírovat minimum. Jenže to, co diváci chtějí vidět je Maxík a jeho kravavou cestu odplaty a ne kriminálku Las Vegas s Valkýrami! Stačilo přece tak málo udělat - vzít hru a místo animací vše vsadit do reálu a všichni by byli spokojení. Tak čeho jsem se dočkal?: Poletující vločky sněhu mají vypadat jako bouře století? B.B. se do češtiny překládá absolutně nesmyslně jako bíbí! Absolutně nudné detektivky, kterou občas doplňují pěkné několika sekundové akční scény! Polonahé Olgy. (která nemá moc prostoru vyniknout) Nehorázných nelogičností, nesmrtelného Maxe (který si v pohodě chodí s průstřelem od brokovnice) a rádobyvypadajících drsných pohledů, které u mě vyvolávali vlnu smíchu (smíchu poněkud hysterického). A za tyhle sračky já jsem dal 130 kč! Už mi neni 13, abych uslintával nad "spešl efektama" a "skoro nahejma ruskejma kráskama" A jasně je vidět, jak je snadné udělat přenádherný, fantastický trailer na naprosto bezduchý film! Pardon, ale fakt jsem se naštval!!! ()

sharky

Já furt říkám, že by mělo v kinech fungovat vracení vstupnýho, pokud se vám po zhlédnutí film nebude líbit, to by hnedka spousta relativně úspěšných filmů totálně propadla. Značka úspěšné videohry nalákala do kin spostu chudáků. Pár solidních vizuálních vychytávek nezakryje celkovou prázdnotu, když je scénář naprosto debilní a režisér na áčkovou produkci ani omylem nemá. ()

Flakotaso

Sněží a sněží...a zase sněží. Chvilku jsme v budově, Max Payne vyjde ven a co to?! Zas ten proklatý sníh. Trapné filmy bez špetky nadsázky, kde neporazitelný a nesympatický hrdina přežije sám proti padesáti samopalům, už dávno vyšly z módy pane rejžo. Alespoň jsme se chvíli mohli kochat tou mladou Ukrajinkou, kterou jsem si překřtil na Vykurylenko. Škoda že Max byl takový suchar a kvůli němu jsme my diváci přišli o další záběry na její vnady. ()

HellFire

Max Payne je o neustale akci, zpomalenem case, komiksove vypravenem pribehu, sexy Mone Sax, ale tady dostanete od vseho (az na ten pribeh) jen malinkou ochutnavku. Nektere zabery (v podstate vsechny, co zahrnuji strelbu) jsou unasejici, Mark Wahlberg je dokonce stravitelny, ale celkove je to zklamani. ()

honajz

koukal jsem na to jako na film, ne strilecku podle hry, a myslim, ze jako noirovka je to kouzelne, a ze na ty strilecky tech poslednich 20-30 minut uplne stacilo :-) ()

Peetas

Tak dobrá předloha jako je skvělá akční hra Max Payne, a tento režisér hanbí jméno Max Payne tímto filmem. Hra překýpá akcí a zpomalenými scénami a tento film nám jich nabídne asi jen tři a jen jednu povedenou zpomalenou scénu (ta s tím feťákem skákajícím z okna se jim moc nepovedla). Ani nasazení jakýchsi démonů nepomohlo. Sečteno a podtrženo s tímto filmem sem spokojen nebyl jako asi většina co hrála Max Payna. ()

Ilicka

Neskutečně nudné putování jednoho nekompromisního poldy za vendetou. Oproti hře mu ubylo nábojů k vystřílení, navíc byly halucinace Valkýr (mimochodem velice pohledné a atmosférické), otřesný scénář a tvář Marca Wahlberga. Mimo samotného Payna se nevyskytuje žádná zajímavá postava, vizualizace byly až na Valkýry a herní serepetičky v rámci pohybů kamer samoúčelná, dokonce i slavný bullet time neskutečně otravoval. Jediná hra, kterou jsem kdy dotáhla až do konce a líbila se mi, a tolik trápení při sledování její adaptace, především nedotaženého finále. Shame on you, Moore:-( ()

claudel

Obrovský propadák. Mark Wahlberg s jedním výrazem propluje celým filmem, Olga Kurylenko si zase v červených šatičkách nevrzne, Mila Kunis vypadá divně, starý dobrý Sucre vypadá jako padouch směšně a Beau Bridges bez komentáře. Nelly Furtado si na ten svůj "štěk" taky mohla vybrat lépe. Možná je to dáno tím, že jsem nikdy počítačovým hrám nepropadl, možná jsem neměl na ačkní film tu správnou náladu, anebo je Max Payne skutečně dost slabý film. ()

ARI50

Dobrá atmosféra dost zajímavý příběh a já celkem hledal cestu k tomuhle filmu až nakonec pár drobnosti mě přesvědčilo abych se bavil. ()

SLOTH

a tak co by jste chteli je to podle pocitacove hry... neni to zas tak tupe jako transformers ducha hry to ma. atmosferu taky a pokud by markovi vice dorostly vlasy a nabehly vrasky byl by to max ()

MáŠa

Ok, celkem v poho, hru neznám, takže možná i proto mě film nějak extra nenaštval a celkem sem si ho v rámci mezí i užil. Závěr trošku béčkovatý. ()

becki_tu

Z filmového Maxe nejsem zklamán. A to patřím mezi ty, kteří při hraní předlohy málem vyklikali pravé tlačítko myši. Postava Maxe se chová a jedná stejně jako ve hře, atmosféře a vizuální stránce nemůžou nic vytknout ani ti největší kritici a příběh je holt koncipován tak, aby se i ti, kteří neměli tu čest hrát Maxe, v příběhu neztráceli. Přesto mě trochu mrzí nedostatečně využitý potenciál předlohy a až nepochopitelně málo akce, která ve větší míře přichází až příliš pozdě. Pro filmový svět je jenom škoda, že ani tak kultovní hra, jakou Max Payne bezesporu je, se nedočkala stejně tak kultovního filmového zpracování. Pokud se však tvůrci poučí a vyslyší prosby fanoušků o více akce, bullet-timů a více maxovské mytologie, nemusela by být dvojka jen náplastí na některá krvácející srdce zklamaných fanoušků, ale i možným důkazem všem skeptikům, kteří si myslí, že herní průmysl nemá tomu filmovému co nabídnout. ()

Bauer

Před rokem přišel do kin film Hitman, který byl natočen podle herní předlohy a teď je tu Max Payne! V herním světě je Max Payne kultem. Revoluční hra, která ve své době způsobila velký boom. Skvělý příběh a hlavně absolutně bezkonkurenční Bullet-time. Bohužel film není ani z poloviny dobrý, jako hra a je to škoda, protože se z toho mohla být luxuxní řežba. Očividným problémem je málo akce. Za celých 100 minut jsem se dočkal pouze jednoho bullet-timů a to je opravdu málo a to samé akční scény a když si vzpomenu na hru, tak přestřelky byli skvělé. Přestřelky v tomto filmu jsou rutinní. Takovéhle přestřelky jsem viděl mockrát a možná, že byli i lépe natočené. Problém je i John Moore. Bohužel si vzal tak velké sousto, že ho nemůže spolknout. Tohle měl režírovat někdo jiný!!! S hrou to taky nemá moc společného. Co tam sakra dělali ty okřídlené potvory? Ve hře nikdy nic takového nebylo. Ovšem, docela hodně se mi líbila atmosféra. Sníh mi hodně přípomínal herní atmosféru. Díky tomu má tento film jedno malé bezvýznamné plus. O tom, kdo bude hrát Maxe Payne se hodně dlouho diskutovalo. Jeden čas se hovořilo o Thomasu Janeovi. Nakonec si to zahrál Mark Wahlberg. Na Maxe Payne se docela hodí, ale na tuto roli by se mi líbil někdo jiný. Třeba Mel Gibson. Vzpomeňte si třeba na Odplatu, kde vypadal drsně a jakoby hernímu Paynovi z oka vypadl. Ale vratím se k Wahlbergovi. Ten chlap má jisté charisma, je to sympaťák a navíc dobře hraje, takže není co vyčítat, že byl zvolen právě on. Další za zmínku stojí stylově potetovaný Amaury Nolasco. Celkově je Max Payne průměrným filmem, který nepřínáší nic nového. Jsem hodně zvědav jestli vznikne i druhý díl a nejlepé pod jinou režií a s pořádnou akcí!!! ()

prome

Hru jsem téměř nehrál, ale tohle je zklamání. Opravdu VELKÉ zklamání a to trailery vypadaly tak slibně. Absolutně nevyužitý potencionál předlohy, nudné akční pasáže, předvídatelný děj a žádná atmosféra ze hry. Se hrou má tenhle snímek společné maximálně tak jména postav. Mé hodnocení také sráží dolů absence krve. Kdyby byl jiný režisér, kdyby byl lepší scénař a kdyby z toho tvůrci udělali R-ko tak by to bylo mnohem, mnohem lepší. Jenže to jsou samá kdyby a my nežijeme v dokonalém světě. Jednu hvězdičku dávám pravděpodobně za, sakra teď na to nemůžu ani přijít. Možná to bude za to, že jsem u toho neusnul, ale co já vím. ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008

...a k tomu Colin Farrell v Sherlocku Holmesovi či filmový Duke Nukem... Ano, jsou tu „Fámy, drby, klepy 2“ ;-). Veterán Michael Caine si naplno užívá mediální pozornosti, spojené s úspěchem Temného… (viac)