Chtěli zažít romantické dobrodružství na Transsibiřské magistrále. Ale romantika se v průběhu cesty vytratila. A místo ní přišlo šílenství a teror s tváří Bena Kingsleyho.  Režisér Brad Anderson se představil publiku především pozoruhodným mysteriózním thrillerem Mechanik s Christianem Balem. A v roce 2008 pak opustil televizní studia, pro něž momentálně pracuje především, a zamířil do království celovečerních atmosférických psychologických thrillerů, které se rozhodně nehodí pro nikoho, kdo trpí fobií z vlaků. Děj jeho napínavého snímku Transsibiřský expres se totiž odehrává právě na kolejích. A ne na ledasjakých.
Jak název napovídá, arénou příběhu se stane Transsibiřská magistrála, po níž se přepravuje milenecký pár, který se tímto nevšedním dobrodružstvím rozhodl zpestřit si cestu z Číny domů. Cílem Jessie a Roye je Moskva a letiště Šeremetěvo, odkud už zanedlouho odstartuje letadlo do Spojených států. Jenže v průběhu jejich pouti začíná být jasné, že dostat se do samotného srdce ruské říše bude možná mnohem těžší, než se zprvu zdálo. Do vlaku totiž krom dalšího, značně podivného páru nastupuje také ruský detektiv Grinko, který zde pátrá po drogách. A právě dvojice Američanů, které hrají Emily Mortimerová a Woody Harrelson, se stane terčem jeho zájmu a posléze i teroru. Teroru, kterému lze jen těžko uniknout, protože všude kolem vlaku je pouze pustina, kde číhá smrt. V roli šíleného despotického ruského vyšetřovatele přichází famózní držitel Oscara Ben Kingsley. (oficiálny text distribútora)

Terva

CITÁT - Prorazil mu lebku a přesto sám sebe zraní........ Woody Harrelson vypadá perfektně. Blondýn, brýle a tvářička jak dětská prdelka. Šest dní cestovat jedním vlakem to musí být zážitek. Zážitek nebo peklo. Možná obojí. CITÁT - Já si dám pivo..................Musíš kouřit, když jíme?........... V první půlhodině je to jen takové seznamování s prostředím a osazenstvem Transibiřského expresu. Je tu pár nudných míst, ale jinak to ujde. Nejlepší rčení, které tu zazní je: Zničíš-li všechny své Démony, mí Andělé odejdou s nimi........................ Z původní čtveřice zůstává posléze jen jedna osoba a celý děj se začíná dramatizovat a zamotávat. Zaplést se v Rusku s pašeráky drog není pro Američany zrovna to pravé sametové. A na Sibiři je prostě zima všude. CITÁT - Sundejte si boty.............Chceš-li poznat Ameriku, kup si knihu. Chceš-li poznat Rusko, kup si lopatu...................... A to že zdejší sníh ukrývá mnohá tajemství pozná i hlavní hrdina. Povedený dobrodružný příběh z jednou větší akční scénou z velkou absencí hudby a dobrým hereckým obsazením. Ale ikdyž mám Woodyho Harrelsona rád, musím konstatovat, že to je zatím nejhorší film ve kterém jsem ho viděl hrát. ()

Marek1991

Áno na svete sa dejú často až neuveriteľné príbehy, niekde a niekomu častejšie, niekomu a niekde menej. Napriek tomu mi to neprišlo zaujímavé, reálne, morálne, normálne. Transsibírska magistrála by si zaslúžila lepší film, než bol tento kriminálny polopsychologický a polomysteriózny thriller. Nezaujal + mal čudesný koniec a čudesnú pointu. Deju však akčnosť a rôznosť ľudských pováh nechýba. Pre mňa je to čistý priemer 50%. ()

DEXTER099

Tak od tohoto filmu jsem čekal buď nějaké psychologické drama či nějakou vyvražďovačku,ale ani jedno se nekonalo,pouze je to příběh o tom jak se jeden pár zaplete do pašování drog,toť vše.Co se týče hereckých výkonů tak ,že by vám něco utkvělo v paměti tak to si nemyslím.Jediné pozitivum je klasicky dobrý Ben Kingsley a sympaťák Woody ,kvůli kterému jsem to chtěl vidět.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy. ()

havLord

On by to nebyl úplně marnej film, jen kdyby mu tak žalostně nechyběl drajv. Koukat se na tohle je jako si doopravdy prožít ten tejden ve vlaku skrz Sibiř... maximální vžití se do příběhu, nebo totální selhání režie? To už je na každym jednotlivci, jak to stráví. Ovšem co se mě týká: palec dolů. ()

L_O_U_S

Mám rád vlaky a Transsibiřský expres jsem si pořídil kvůli tomu, že se momentálně virtuálně proháním po Transsibiřské magistrále z Moskvy do Vladivostoku. Před pár hodinami jsem stavěl v Barabinsku, kde stál i filmový vlak. Transsibiřský expres je působivý co do výpravy. Pokud jde však o děj, snímek pokulhává a místy postrádá logiku. Je podivné, že by si maník mohl dovolit bez povšimnutí odvézt vlak někam do lesa. Ben Kingsley film nijak nezachraňuje a jeho postava je nemastná-neslaná. Naopak je třeba vyzdvihnout Emily Mortimer. Na závěr si neodpustím poznámku - působí naprosto směšně, jak jsou civilizovaní Američané pokaždé v šoku, když jsou konfrontováni s realitou vymáhání práva v "necivilizovaném" zbytku světa. Americké uniformované složky se totiž nechovají o nic lépe. (602., 29. I. 2011) ()

Dubro

Snímku by zrejme prospel kratší zostrih prvej polovice, ktorá filmu dáva príchuť priemernej televíznej psychologickej drámy, navyše so scénami úplne mimo misu. Rozhodne však poteší výkon Emily Mortimer, ktorá ako " nosič vody “ narobí z Harrelsona a Kingsleyho obyčajných pricmrndávačov a hlavne kvôli nej, nech nežerem, pridávam hviezdu navyše. ()

maverick10

Velice pozvolne se rozjizdejici vlak nam hned v pulce zacne pribrzdovat. Z pocatecniho seznameni s postavami, se nam vylouplo hodinove sezeni v krouzku anonymnich alkoholiku. Vzdy kdyz divak uz tusi nejaky zavratny zvrat v deji, nam reziser zase vypaly rybnik planym poplachem. Cele to bylo spatne natocene, spoustu zaberu si mohl pan reziser odpustit a mnoho zaberu nam zustal dluzen. Cele to potom pripomina sen, ktery se vam zdal, ale vy si rano pamatujete jen kousky a nektere momenty si proste nevybavite. ()

kaposlav

Musím uznať, že som nemal velké očakávanie a úvodných 25 minút tomu aj nasvedčovalo. Taktiež nemám rád súdenie socializmu a to najmä z úst tých čo to vôbec nezažili a nemaju o tom dokopy žiadne relevantne informácie. Samotný film bol zaujmavý, napínavý a mohol trvať aj o niečo viac a vydržal by som to pozerať a to nemám rád dlhé stopáže. ()

Martin741

Nuda. Brad Anderson ako reziser natocil zatial len Session 9 a Mechanika, a tento film je v poradi treti, ktory som videl od neho. Transsibirska magistrala je fajn, ale sama osebe nestaci na film, hlavne ked herci ako Woody Harrelson /Takovi Normalni Zabijaci/ a Ben Kingsley /Gandhi, Photographing Fairies/ nemaju co hrat. Plus do toho otrasne dialogy a divak cely nazhaveny caka na nejaky strhujucejsi okamzik, ktory .... nepride. Pre mna sklamanie. 20 % ()

bourec

Průměrný drama,trochu thriller,trochu krimi.Vlastně ani nevim,co psát.Zacátek vypadal jako studentská vyjížďka zmrzlou sibiřskou krajinou.pak se chvíli něco dělo a konec.Zůstal mi v paměti jen Ben Kingsley a pak pocit zimy z těch záběrů na zmrzlý chodby vlaku.Brrr!Dám usmolenejch 50% a rychle od toho pryč. ()

Streeper

Příběh s velmi dobrým potenciálem, už jen když jsem četla popis k filmu, tak jsem se těšila na napínavý thriller, u kterého pocit napětí naskočí s každou minutou, ale nic se nedělo. Bylo tam pár skvělých scén, které byli na filmu nejlepší, ať už vražda nebo mučení, protože to dalo tomu filmu nějakou jiskru, ale jinak je to jedna velká nuda. ()

DruidKarel

880. hodnocený film: Navzdory nelichotivému hodnocení, jen mírně přesahujícímu hranici 60%, jsem se rozhodl tento snímek shlédnout a dát najevo, jestli se mi líbi či nikoli. Nejprve jsem byl mírně v nejistotě, jestli to nebude úplný propadák, ale naopak jsem byl velice mile překvapen. Poutavý příběh z okolí mrazivé Sibiře a na druhé straně boj o záchranu života lidí, kteří se stali předmětem násilných akcí pašeráků drog. Byl jsem pak u vytržení z výkonů Bena Kingsleyho a Woody Harrelsona, protože nebýt jich, těžko by si "Transsibiřský expres" zasloužil průměrné hodnocení. takhle to ohodnotím 4* a budu přesvědčen, že jsem filmu nijak neublížil. 4* ()

zette

Nechapu, proc ho ta pipina musela zabit?! Pokud ale nad filmem nebudete moc uvazovat a "jenom" se divat, tak muzete byt uspokojeni ( vlaky maji sve kouzlo:-) ). ()

agathon

Nekde mezi tremi a ctyrmi hvezdickami za pusobivou atmosferu a nektere dialogy. Ben Kingsley je uzasne necitelny, i kdyz osobne musim rict, ze onen ustredni "twist" jsem trochu cekal. Sympaticka snaha smodrchat a pritom to neprehanet, jak je jinak dnes v zanru thrilleru docela zvykem. Co me ale vytacelo bylo, jak v nekolika scenach vidime teplomer padat nekam k 25 stupnum minus a hlavni hrdinove behaji jen tak v bundicce bez saly a cepice. I znasilneni v takovem mrazu povazuju za dost unreal - i pro padoucha. a zaver je v tomto ohledu uz vubec pres caru - jen pro ilustraci, strcte si v zime na balkone jen tak ruku do snehu a nechte ji tam par minut. no a pak si predstavte, co by v tom udelala noha :) ()

Juto

Pútavo aktuálna melodráma zasadená do neuveriteľného exotického pozadia a riadená zradným zmyslom pre morálku. 6/10 ()

dr.fish

Když se pár naivních Američanů na výletě ve vlaku zaplete do pašování drog, může to být buď komedie anebo tragédie. Tady se pokusili o střední cestu a díky poměrně slušným hereckým výkonům to skoro vyšlo. Woody hraje velmi dobře a velmi nečekaně dobráckého mamlase a Ben Kingsley si roli zkorumpovaného ruského policajta moc dobře připravil. Jen průběh filmu je místy dosti naivní až k smíchu. To asi proto, že jak to skutečně v Rusku chodí, by žádný zápaďácký divák nepochopil. Bylo to tedy třeba zjednodušit na hamburgrové mozkové závity. My Slované se můžeme asi jen tak zlehka usmívat a buď to tolerovat, nebo ne. Ale v podstatě to nebyl špatný film...65% ()

Radiq

Na plagátu k filmu má největší hlavu Woody Harrelson, ale fakt nevím proč. Skoro tam nehraje a když hraje, tak blbě a ještě takovou blbou roli. Ani Emily Mortimer mi nesedla zrovna na čočku, ale o to víc jsem se těšil, až se ukáže Ben Kingsley. Ten nastoupil hned jak odstoupil Eduardo Noriega, kterej byl jedinej další herec, na kterýho se dalo koukat. Teď k ději: začalo to slušně a myslel jsem, že půjde o hledání nějakýho masovýho vraha někde na Sibiři, protože prvotní vražda nasvědčovala něčemu takovému. Děj se ale stočí úplně jiným směrem a můžu říct, že děj mě nebral tak, jak exteriéry a pohledy do života v Rusku. Jasný, že stupidně vyznělo, že většina Rusů uměla anglicky. Ale zas na druhou stranu tam bylo taky dost žvatlání v cizích jazycích. Ale jinak mě v tom zachvátily asi jenom tak dvě scény, který nebudu prozrazovat, protože se mi nechce. ()

markuc

Film to neni uplne spatny, mistama zajimavy, obcas docela silny pribeh, herecke vykony ocekavatelne/na urovni. Ale jinak nic specialniho, co by melo nejak zaujmout. Potencial byl vetsi, bohuzel to filmari moc nezvladli. ()