Laura (Danielle Savre) prežila v detstve ťažké trauma keď sa spolu s bratom stali svedkami vraždy rodičov, pričom vrah nebol nikdy chytený. Po opätovnom prepuknutí jej fóbii a na naliehanie kamarátky nastúpi do liečebného ústavu pod vedením Dr. Allena (Tobin Bell), ktorého pacientom bol v minulosti aj jej brat. Krátko po nástupe sa však dozvedá pravdu o experimentálnej liečbe jej brata ktorá nedopadla tak celkom podľa predstáv a navyše okolo nej začnú umierať ostatný pacienti na smrteľné nehody. (petero)

SOLOM.

Atmosféra filmu zhruba v polovině filmu začne docela slušně gradovat a to co jsem postrádal v jedničce ( tedy napětí), toho tady bylo sice poskrovnu, ale bylo. Čím víc ubývalo jednotlivých postav, tím si mohl pozorný divák udělat obrázek o tom kdo že bude tím záhadným vrahem a musím se přiznat, že ke konci to už asi bude tušit většina z vás, takže žádné překvapující finále se konat nebude. K dobru musím ovšem připočítat fakt, že čím víc se blížil film ke konci tím začal být ‘‘brutálnější‘‘ a maskéři se pěkně vyřádili. Dokonce i doprovodné zvuky a všudypřítomné přítmí dokázali příjemně zpestřit celkový prožitek z filmu, takže já jsem byl ve finále docela spokojený. Navíc zde oproti jedničce zahrála většina herců docela solidně což samozřejmě také zvedlo celkovou úroveň tohoto snímku. ()

MM_Ramone

Nevýrazný, ale nie úplne špatný, americký horror. Jedná sa vyložene o béčkovú záležitosť. Čo je poznať na všetkých aspektoch tohto filmu. Od hercov, cez kameru, produkciu až po réžiu. Prvú časť "Boogeymana" som nemal možnosť vidieť, a možno aj preto budem taký štedrý a dám tomuto druhému dielu dve hviezdičky. ** ()

*CARNIFEX*

Od brutálnej vraždy rodičov prenasleduje mladú Lauru, prelud šialeného vraha. Nakoľko sa stále nevysporiadala so stratou otca a matky, rozhodne sa dať liečiť. Na klinike pre duševne chorých by rada prekonala to, čo ju na dlhých 10 rokov poznačilo. Ihneď po jej zaradení sa začínajú objavovať mŕtvoly pacientov. Záhadné, nevysvetliteľné s množstvom otáznikov. Je naozaj "Boogeyman" len Laurinou ilúziou, alebo .... ? Tak ako ( zrejme ) väčšina divákov, prvú časť som nevidel. Odozva na "druhé - druhééé" pokračovanie bola o dosť pozitívnejšia, a tak som to riskol. Neľutujem. Pomerne jednoduchý, nijak náročný príbeh prekvapil rýchlym spádom. Takmer neustále sa niečo deje. Spočiatku nijak výnimočné vraždy bez nápadu, odstupom času ponúkajú originalitu a slušne prevedené gore. Záverečné rozuzlenie pár krát milo prekvapilo. Tento slasher nesklamal, práve naopak - 60%. ()

Campbell

NAprostej průměr. Neoriginální scénář, pěkné vraždy, dobrá O Connor a neuvěřitelně špatně přehrávající Bell(fakt špatnej herec). Ale na jedno zkouknutí to jde, jen škoda toho že jsem po 15 minutách jaksi věděl (SPOILER) že se nebude jednat o nadpřirozeno ale o slasher a v ani ne v polovině jsem věděl kdo je vrah(KONEC SPOILERU) ještě mě čeká trojka:-) ()

LIVINGDEAD

V prvním díle strašidlo, v druhém díle psychopat. Trošku mne dvojka zklamala, ale nelitoval jsem toho, že jsem film viděl. Blázinec vypadal fakt depresivně : obsah filmu :"Hlavní hrdinkou bude tentokrát mladá dívka, která trpí fobií ze „skříňového bubáka“ a rozhodne se, že se mu s pomocí moderní medicíny postaví. Nechá se tedy zavřít do nemocnice, kde se má pod vedením největších vědeckých protibubáckých kapacit se svým strachem vyrovnat. Brzy však zjišťuje, že to nebyl ten nejlepší nápad." ()

• Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městech Los Angeles a Pasadena. (Terva)
  • Přesto, že film byl určen k vydání rovnou na DVD, byl promítán v některých zemích v kinech. V kině jej viděli diváci v Rusku, Itálii, Mexiku a Venezuele. (Terva)
  • Jeff Betancourt v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)