Dealer II

• Česko Dealer II (viac)

Vychudnutý a potetovaný, zároveň hrozivý a čudne nežný, Mads Mikkelsen exceluje ako skinhead, anti-hrdina dánskeho filmu od režiséra Nicolasa Windinga Refna, ktorý sa opäť vrátil do formy. Samostatné pokračovanie nás vracia do drogového kodanského podsvetia kukláčov a šľapiek a zameriava sa na najnižšieho z nich, skinheada Tonnyho. Práve vyšiel z väzenia a dúfa, že sa vráti k svojmu bývalému spôsobu života, ale jeho otec, vodca podsvetia ovládajúci množstvo obchodov s drogami a drogových operácií, s ním zaobchádza ako s nemotorným sráčom. So štýlovou intenzitou udržuje Refn akciu napätú a vecnú. Na jeho poslednom filme, hollywoodskom trileri Fear X, spolupracoval so zosnulým veľkým spisovateľom Hubertom Selbym Jr. (Requiem for a Dream). Dealer II, ako portrét machistického človeka s nízkou úrovňou života, nesie opojný vplyv Selbyho tvrdej prózy. (Film Europe)

BarVo

Úvodná scéna so štetkami ma našťastie nestihla odradiť (nenašla som vypínač), takže som si to napokon vychutnala až do konca. Mikkelsen zahrá aj obložený chlebík,o tom žádná. Prechod z gangsterky na sociálnu drámu vydarený, depka jak prasa a koniec odkukaný od Dardennovcov. Celé zle, ale film super. ()

Kozlowski8

Volné pokračování, natočené po osmi letech provází stejně drsná a syrová atmosféra (dokonce ještě o stupínek drsnější a syrovější), příběh je ale jednodušší a plytší, méně akční, tvůrci vsadili více na psychologii postav. Hlavní postavou je Tonny, který po návratu z vězení "pracuje" v partě svého otce, která krade nová luxusní auta a samozřejmě se také vrací do kolotoče obchodu s drogami. Mads Mikkelsen zde dostává o poznání více prostoru a počíná si skvěle. Líbí se mi, jak ztvárňuje dvě tváře Tonnyho. Jednak jako drsňáka a hrubiána, na něhož si hraje ale kterého z něj činí spíš jeho zmalované tělo, jizvy a pichlavé oči a jednak jako slabocha a dobráka, který dokáže projevit své city (například nad malým miminkem). Jinak opět velice dobře odvedená skandinávská filmařina. 75%. ()

WUTEN

Dvojka o dost depresivnější než jednička. Všude se fetuje, chlastá, kouří. Tonny a jeho ztroskotaný život, na krku děcko a dluhy, žena je štětka a fetka, táta gangster. Depresivní obrázek do života Tonnyho kde se mu pořád lepí smůla na paty. Chybělo mi tam, "Fránk maj fréénd" čekal jsem že se tam objeví, bohužel. Srbové to v jedničce odehráli výborně, tady se jen mihnou jen na okamžik při prodeji drog. S nimi to mělo takovou gangsterskou atmosféru. Stejně jako jednička, dvojka také nezklamala, je to více o Tonnym a jeho břídilském životě, za mě 4*. ()

max cady

Druhe pokracovani se venuje Tonnymu.Drsne prostredi je tu jeste vice citit,nez v prvnim dile.Potesi i navsteva Mila a jeho kratky dotaz na Frankeho ()

Epco

Mads Mikkelsen sa po 8 rokoch vo veku 39 rokov vracia do úlohy Tonnyho. Kým v jednotke vystupoval v dvojici s Frankom ako suverénny Kodaňský gangster teraz je len prepusteným väzňom, ktorý nevie ako na to a nechá sebou postrkovať sem a tam. A tak sa vinou okolností, ktorých sa často krát zúčastňuje len okrajovo dostáva čím ďalej do väčších sračiek. Z ktorých hľadá cestu von za pomoci redefinovania svojho vzťahu k otcovi a vytvorenia si vzťahu k synovi o ktorom ani netušil že ho ma. ()

snupko13

Nový príbeh, keď opäť nie všetko ide podľa predstáv, v staronovom prostredí Copenhagenu, tentokrát hrá viac na city. Možno aj o čo si lepšie a svojím spôsobom drsnejšie ako prvá časť. ()

TommyLee

Excelentní výkon Madse Mikkelsena, to co ve filmu předvádí je neuvěřitelné, tak věrohodně zahrát svoji postavu jsem dlouho neviděl, celý film je zkrátka Madsův herecký koncert, ve kterém ztvárňuje absolutního nýmanda a imbecila, který není pro nikoho a hlavně pro svého otce dost dobrý...... film plyne docela rychle a díky Madsovi za pět hvězd... ()

KcarlosK

O chlup lepší než jednotka, ale stále v kolejích typického Refna. Malý pokus o sociální přesah. Ale ten závěr to totálně zazdil. Feťák, co se nedokáže postarat ani o sebe, se chopí výchovy mimina? No potěš Zlatko. ()

Tereza11

Zatím je pro mě druhý díl rozhodně lepší než první...Mads Mikkelsen jde opravdu do hloubky, je stělesněním chodící emoce...opravdu pozoruhodný herecký výkon....A také konec se mi líbíl víc působil na mě tak nějak uzavřenějc a nedějněc...i když z pekla se utéct nedá :-) už se těším na trojku :-) ()