Amazonky na Měsíci

Kamera:

Daniel Pearl

Hudba:

Ira Newborn

Arsenio Hall, Phil Hartman, Corey Burton, Michelle Pfeiffer, Peter Horton, Griffin Dunne, Joe Pantoliano, Joey Travolta, Sybil Danning, Lana Clarkson (viac)

Slavný režisér John Landis (Animal House, Blues Brothers) pro vás připravil bláznivou parodii na televizní seriály, béčkové sci-fi filmy a uměle rozřehtané sitcomy, napakovanou neuvěřitelnými gagy a vybroušenými skeči. V centru děje stojí televizní stanice. Právě vysílají sci-fi film z padesátých let, který je neustále přerušován sérií divokých reklam, podivných krátkých vstupů a nesmyslných komentářů. Tato parodie konzumního stylu života a populární zábavy vůbec předvádí ty nejneuvěřitelnější spektákly, jež kdy byly ve jménu entertainmentu stvořeny. Vtipná a originální pohled na ty nejlepší a nejhorší kousky, které kdy televize nabídla. (Universal)

fandadofilmu

Přišlo mi, jako by se pár amerických režiséru (ale těch opravdu kvalitních) rozhodlo poskytnout Američanům zábavu ve stylu Montyho Pythona - ale zábavu americkou, ne v britském stylu. A zhostili se toho na jedničku. Na tenhle film se dívám každý rok minimálně jednou. A pokaždé si ho užívám znovu a znovu! ()

pikacu

Toto je jeden z diskov, kde popis na zadnej strane maximálne spĺňa svoj účel. Film samotný ale nie je ani film, je to len séria veľmi nevyrovnaných skečov pozliepaných dokopy a tváriacich sa ako vysielanie veľmi amatérskej televíznej stanice, ktorá má evidentne technické, obsahové i kvalitatívne problémy. Ako celok to nie je ani vtipné, ani zaujímavé. Nebyť pár svetlých momentov, ako napr. reklama na najlepšie slaďáky sveta, aj jedna hviezdička by bola veľa. ()

Memesis

Nevím. Čekal jsem trošku lacinější snímek, než byl The Kentucky Fried Movie, ale tohle nebyl ani takový typický ZAZ styl ani montypythonovský. První polovina mne poměrně bavila, ale u druhé už jsem se dost nudil. 40% ()

Svadbos

Séria spolu nesúvisiacich scénok v štýle "Kentucky Fried Movie", väčšina z nich prekvapujúco nezábavných. Paródia na "Cat Women Of The Moon", ktorá zvýrazňuje film, je tak exaktná, že sa zdá, akoby ste sledovali originál - je presne tak zábavný. Najlepšou časťou je sex filmik z roku 1930 s Bartelom a Fisherom, ale ten prichádza až na samom konci. Film bol dokončený v roku 1986 a rok čakal na svoje vydanie. ()

Dalajlada

Pro českého diváka je velká část nepříliš pochopitelná, protože odkazuje na americkou televizní kulturu. Z tohoto důvodu nemohu a nechci hodnotit. Některé skeče jsou však i tak pochopitelné a dosti vtipné. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)