Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

veru_needy

THE BLUES BROTHERS Skvělé překvapení. Opravdu jsem nečekala takovou srandu. Je pravda, že je film na komedii poměrně dost dlouhý, ale nedá se říct, že bych se nudila. Skvělá hlavní dvojice, perfektní dobové písně a skvělá hudební čísla zaručují, že se nebudete nudit. K tomu si ještě připočtěte hudební hvězdy ve vedlejších rolích (např. Aretha Franklin jako manželka jejich kamaráda). Avšak úplně nejlepší část filmu přichází cca v posledních 15 minutách filmu, kdy následuje zběsilá honička, při které jdou po hlavních hrdinech jak policajti a armáda, tak k tomu naštvaní muzikanti a hodně naštvaní nacisti. Navíc je zde zničeno asi 40 obchodů a 150 policejnich aut. Což se opravdu jen tak nevidí. Na závěr bych jen dodala, že dost dobře nechápu, jak mi mohl takovýto skvost na pomezí muzikálu a skvělé komedie tak dlouho unikat. Naprosto skvělá hudba, smála jsem se od ucha k uchu. - "It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses." ()

Willy Kufalt

Tak tohle mě hodně bavilo! Originálně absurdní kousek kombinující muzikál s akčním žánrem a to všechno v značně komické, až parodické nadsázce. Díval jsem se na delší nezkrácenou verzi a ještě po půlhodině váhal, zda to vůbec do konce vydržím. Ale za nějakou dobu na to jsem se už vezl s Bratry Bluesovými na stejné vlně, až jsem přestal vnímat čas a užíval si tuhle jízdu ve všech žánrových proměnách. Některé laciné akční filmy vyprávějí o nezničitelných hrdinech, kteří bez jediného zranění přežijí pád z velké výšky nebo nebezpečný výbuch. Tak tahle parodie to ozvlášťňuje už jenom tím, že stejně nezničitelní ve všech směrech a za všech okolností zůstávají i jejich protivníci. :o) Ty tvoří skutečně bohatou škálu, přičemž Landis s Aykroydem se nezastaví snad před ničím a nebojí se rýpnout i do tak ožehavého tématu, jakým je hrozba neonacismu. V rámci hudebních čísel můžeme slyšet i známé šlágry a potkat na plátně nejednu slavnou hudební osobnost. Chybělo něco vůbec tomuto filmu? Možná jen ta nadzemka v jedné velmi povědomé, téměř identické akční scéně z jedné velmi známé uličky (modří vědí, o čem je řeč :)). 85% ()

cubajz

stylová akční komedie se spoustou bluesových a swingových legend v malých roličkách + dva cool týpci, kteří se nenechají ničím rozházet, sází jednu hlášku za druhou a k tomu všemu parádně hrajou rock'n'roll + banda nasraných nácků + asi tak 1000 vzteklých policajtů ochotných rozmlátit svá auta na cucky při pronásledování Blues Brothers + princezna Leia ozbrojená bazukou a M16 snažící se zabít oba hrdiny = mazec ze staré školy, jaké se dneska už nevidí! ()

Matty

Nenechte se zmást vizáží podomních obchodníků s vysavači, bratři Bluesovi klamou těly. Když pomineme, že zapáchají a že se je neustále snaží někdo zabít nebo dostat za katr, jsou to celkem sympaťáci. A taky (a hlavně) skvělí muzikanti. Z nepříliš originálního, leč velmi odvážného nápadu natočit celovečerní film založený na herecko-pěvecké účasti čerstvě zformované skupiny (původně šlo o skeč Belushiho a Aykroyda v Saturday Night Live), vzešla překvapivě konzistentní zábava. Zdůrazňuji slovo ZÁBAVA a zároveň nedoporučuji hledat za těmi mikro-výstupy povědomých tváří (James Brown, Frank Oz, Ray Charles, Steven Spielberg) a dlouhými automobilovými honičkami (z nichž minimálně ta poslední svou masivností vejde do dějin) něco víc. Apendix: Dan Aykroyd nesundá sluneční brýle za celý film ani jednou, John Belushi pouze na jeden dojemný okamžik. 80% Zajímavé komentáře: kitano, JohnnyD, `barocco ()

classic

Jake Blues, alias John Belushi akurát vychádza z lapáku,kde ho pred ním čaká jeho bráško Elwood,alias Dan Aykroyd,títo dvaja borci,čochvíľa sa vydajú na road trip,aby urobili dobrý skutok a zachránili sirotinec...Majú talent muzikantský,šoumenský,zlanária starých kamošov z bandy,aby sa vydali naprieč krajinou a vyspievali prachy potrebné na spomínaný sirotinec. Pokiaľ sa tak stane a cameo Steva Spielberga to potvrdí,užíval som si vynikajúci čierny humor,kopec hlášok,akcie s fízlami a americkými náckami,ale najdôležitejší dôraz je kladený na pohodový hudobno komediálne ladený film,kde dej je takpovediac odstavený na druhú koľaj,čo John a Dan vedia najlepšie je sa zamotať do šialených situácii s kultovým nádychom a hostia,ktorí tu vystupujú ponúkajú na podnos pesničky z ich repertoáru,čo počúvať je to maximálne nadmieru fantastické.Pre muzikantov je to povinná záležitosť,ktorá sa nezmazateľne zapísala do kroník hudobných počinov. V pätách je im ex snúbenica Jakea,ktorá sa snaží všemožnými prostriedkami ich zlikvidovať a naháňačka s chlpatými alebo týpkami,ktorým vyfúkli job je haluz,ktorá ma strašne grády a tempo,parádička.Som nadšený. ()

• Filmový štáb měl rozpočet i pro kokain. (Zdroj: Chi.cz)
  • V roce premiéry sequelu nazvaného Blues Brothers 2000 (1998) byla vydána sběratelská DVD edice, s filmem prodlouženým na 148 minut. (Matty)
  • Ze slavných hudebníků si ve filmu střihli drobné role mimo jiné: Ray Charles, Aretha Franklin, James Brown, Cab Calloway nebo Steve Lawrence. (Matty)

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (viac)