Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

jardel24

Film o maníkovi s nulovou sociální inteligencí, pro kterého je nejdůležitější osobní úspěch. Daniel Plainview je dříč a z ničeho se svojí pílí a vytrvalostí vypracuje v olejářského magnáta. Osobní život odsouvá do pozadí a v podstatě žádný nemá. Tento dramatický příběh názorně ukazuje, že být úspěšný nebo mít šťastný a spokojený život jsou dvě naprosto rozdílné věci. První polovina, kdy se děj často posouvá v čase a je k vidění i několik dramatických akčních scén, je skvělá a je těžké odtrhnout oči. Bohužel druhá polovina je příliš rozvláčná, nudí a divák sleduju podobná sdělení několikrát dokola. Výkon v titulní roli je úžasný, ale přesto si to asi dlouho pamatovat nebudu - je těžké oblíbit si filmovou postavu, která je vám odporná. Až na krev se filmem mého srdce rozhodně nestal a nestane. ()

Calvus77

Těšil jsem se že uvidím velkolepou epopej a dostal jsem poměrně minimalistický film o jednom zatvrzelým egocentrikovy, brilantně ztvárněným Danielem Day-Lewisem. Ale proč tak dlouhá stopáž? Na to abych pochopil vyprahlost krajiny a lidských životů by mi stačila polovina času. Vážně jsem se chvílemi nudil a to mi u filmu prostě vadí. ()

suuperchlap

4 hviezdy u mňa znamenajú len jedno.. výborný film, výborné spracovanie, herci dôveryhodný, avšak, vždy keď som si potreboval odbehnúť, asi 5 krát, tak som vôbec nemal potrebu film stopnúť, aby mi náhodou niečo neušlo.. nebolo to tak.. takže niečo tomu chýbalo.. ale pozrieť sa rozhodne oplatí.. ()

vybka

Keď som videla, koľko to tu má %, očakávala som skvelý film. Mám však zrejme úplne iný vkus ako ostatní hodnotiaci, ten film bol strašidelný, z hudby ma rozbolelo brucho, dej stále o tom istom. Jediné čo ma zaujalo bola technika tých vrtov ale po hodine som už toho mala dosť. Taký "bezfarebný" film to bol. Žiadny pozitívny zážitok z neho nemám. ()

pupidup

Ocitla jsem se na chvíli ve světě, který znamenal jeden z milníků lidského vývoje....byla to těžká doba. Film je skvělé řemeslné dílko, herci jsou prostě vynikající....jen mi strašně vadilo to vrzání, z toho by osoba méně odolná vzala provaz a šla se oběsit do rybníka.Mnohokrát nešlo slyšet ani dabing.Možná to trošku poondili naši zvukaři.Ale stejně to nebylo nic pro mé uši.Atmosféru by naladila i příjemnější hudba.Dále mě zklamal konec, z historického hlediska mi přišlo, že bychom si zasloužili nějaký zajímavější pohled na konec života naftového magnáta. ()

PeterLBerger

Divák čeká, že uvidí něco geniálního. Místo toho se na plátně objeví v zásadě tuctový film (s výborným hlavním představitelem, to je jediná silná stránka) s afektovanou a nepříjemnou hudbou. Divák si myslí, že to jen začátek a že film začne mít spád. Čeká, čeká a přijde konec. To je celé. Stydí se napsat, že se mu to nelíbilo a tak na tom něco pozitivního najde. Ale ve skutečnosti to není nic jiného než legendou opředený obyčejný film o jednom workholikovi, který vybudoval ropné imperium a nebylo mu to k ničemu, protože se mu rozpadly vztahy. ()

Molerat

Surový, surový jako ocel, Přesně takový je tento filmový počin, žádný jiný, jen surový a krásný, překrásný ve své podstatě. Ale znovu bych se naň nepodíval, neboť je příliš zdlouhavý. Za to ubírám 10%, ale přesto 5 hvězdiček. Herecké výkony jsou jednoduše famózní, stejně jako celé veledílo. Jsi falešný prorok a bůh je pověra. ()

Doudy01

Myslíte, že už ste viděli všechno? Tahleta neóda na život vás spolkne. Z D. Day-Lewise musí mít Stanislavskij vážně radost, dokázal zahrát cokoli se životem dělníkažmagnáta jen mihlo. Bez zbytečnejch příkras rovnou k věci a dál, proč né krutě, proč né hamižně. Pro někoho možná zbytečně dlouhý, ale když se na to podíváte ještě dvakrát, tak zjistíte, že tam neni nic navíc. A dodatečně tleskám soundtracku, vymyslet něco tak odporně vhodnýho chce vážně génia... Čemu jinýmu dát všech pět?! ()

kriplozoik

Není to vůbec špatný, ale takový zázrak, jak to zde všichni vynášejí do nebe, to taky není. Po neúnosně dlouhém filmu mám pocit, že se režisér dotkl mnoha témat, ale zůstalo jen u náznaků a žádné nerozebral. Nemyslím, že jde až na krev. Spíš taková odřeninka. ()

REMUS_3

To ako to je napísané, to ako to je natočené, to ako to je zahrané. Všetko to s tohoto filmu robí výnimočný zážitok plný silných momentov a hereckých výkonov. PS: Paul Dano ma svojim herectvom naozaj prekvapil. ()

bron

Herecký výkon Day-Lewise je nepochybně hodný vrcholného obdivu, jeho postava je nejen skvěle zahraná, ale i úžasně napsaná. To všechno je pravda, stejně jako že po filmařské stránkce je There Will Be Blood naprosto brilantní záležitostí. Přesto ale patřím do méně početné skupiny hodnotících a říkám, že to bylo příliš zdlouhavé a tím pádem místy nudné. Chvílemi jsem měl chuť přetáčet o pár minut dál. A byl bych to udělal, nebýt toho Day-Lewise, který dokázal svým herectvím fascinovat, i když děj byl v té chvíli o ničem. ()

Kulikulo

Som ohromený, postava ktorú stelesnil Daniel je neskutočne hodnoverná, máloktorý herec ma vie takto vtiahnuť do deja, ktorý sa v tomto filme môže zdať miestami pomalým. V prvej polovičke filmu už od prvej nehody budúceho ropného magnáta stále čakáte kedy sa stane ďalšia nehoda a ony sa dejú. Zaujímavý kúsok, ktorý by bez skvelého hereckého výkonu, réžie, kamery, hudby, proste výborným tímom bol nudný. ()

panter666

Když sem si tenhle film pouštěl, totálně sem nevěděl do čeho du. Velmi sem byl překvapen. V dobrém slova smyslu. Daniel Day-Lewis byl naprosto bezchybný a zahrál hlavní postavu, podle mě s perfektní grácií, na víc mu skvěle sekundoval Paul Dano co by šílený pánbíčkář. Ještě je tu jedna skutečnost. Už je to šest let co sem tenhle film viděl a dalo by se říct, že si ho pamatuju prakticky celej. ()

latimerie

Chtělo by se mi film přirovnat k Lawless, ale ve finále se vlastně jedná pouze o podobný žánr, stejně skvělou hudbu a úžasné herecké výkony. V hlavní zápletce se nejedná o žádné soutěžení s konkurencí v těžbě ropy, ale jen o boj člověka samotného se sebou (Daniel Day-Lewis). Spor fanatického pokryteckého kněze a drsňáka introverta, kterej ale zároveň rozhodně není úplnej klaďas, vypovídá prakticky o celém tomto období USA. Doba, která je filmově atraktivní, ale ne všem se vyvede ji zachytit, proto Thomasu Andersonovi tleskám, rozhodně se mu to povedlo, i přes délku filmu jsem nespustila z plátna oči (skvělé záběry a ještě jednou pro zopakování skvělá hudba!). ()

Infurius

Ja nechápu to, že ak poviem meno Daniel Day-Lewis tak 99% ľudí ani nevie kto to je a pritom je držiteľom oscara, ale ak poviem nejakého Cčkového herca tak ho zná skoro každý. "Já sú olejář" moc dobrý film ktorý zobrazuje ako fungoval biznis s ropou. Všetko tak reálne. ()

Ether

Tento film je presným vyjadrením slovného spojenia "hrozne dobrý". A k tomu Daniel Day-Lewis v roli ropného magnáta: "To ja som tretie zjavenie..." No jednoducho "hrozné". ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)