Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

4sAd

Výkon Daniel Day-Lewise byl vynikající. To bez debat. Ale tak nějak musím souhlasit s 2pacem, že jsem pořád něco očekával, ale to něco prostě nepřišlo. Každopádně musím lehce parafrázovat svůj komentář k Eastern Promises... herec, který udělal tenhle film. "Ladies and gentlemen, if I say, I'm an oilmen, you would agree..." Bezpochyby ano... 4,5* ()

míšapes

famózní snímek. skvělého DDL jsem tak nějak očekával (ptž podle mě je jedním z nejlepších herců současnosti), ale tím, kdo mě opravdu nadchnul, byl Paul Dano, který se mu svým výkonem vyrovnal. ()

hudson07

Dobrý film, jen mi bohužel k 5ti hvězdičkám něco chybí. Zajímavý námět i hudba, film mě svou atmosférou pohltil. Podle mého pocitu řadím Až na krev v Oscarové nominaci sice až za Pokání, zato před Coenovský film Tahle země není pro starý. V posledních 20min jsem pochopil, proč Daniel Day Lawis za tento snímek získal po právu Oscara, naprosto exceloval a ukázal svou genialitu. Smekám před ním, pan herec!!! Záverečné resumé - za kvalitní film, kvalitních 80% ()

pájap

jsem divnej já vim ale mě se to prostě nelíbí.hlavní hrdina hraje skvěle já vim,ale příběh o ropném magnátovi mi má hodně málo co říct. ()

Špinič

Tak na tento veľkofilm som veľmi dlho zbieral odvahu, ale nakoniec sa mi to podarilo pozrieť a som veľmi spokojný. Nemôžem vytknúť jedinú chybu a aj napriek dlhej stopáži nieje nudný, ako som trochu očakával. Daniel Day-Lewis je tak neuveriteľne reálny, že som neveril vlastným očiam, občas som sa pristihol, že film pozerám s úsmevom na tvári, taký úžas vo mne vyvolával. Od úvodného nemého cca 15 minútového prológu až do prekvapujúceho konca, jednoznačne 5*. ()

ondrej.s

Skvělá hudba a kamera. Dramaturgicky pečlivě sestrojený příběh se spoustou expresivních prvků. Jeden nej filmů co sem viděl tento rok. ()

bystroocko

Souhlasím s tím, že Až na Krev JE epická freska, velkolepé filmařské dílo. Umožňuje nám pohled na vzestup a sžírající vnitřní pád Pana Naftaře "Yes, I think I can consider myself an oilman". Ale i přes uznání této velkoleposti musím napsat, že na mně film absolutně nijak než svým rozměrem nezapůsobil. Herecké výkony jsou sice stejně velkolepé jako výprava, donutily mě uvěřit postavám každé slovo, a přesto se mi nelíbily. Hudba byla pro mě stejně hypnotizující jako pro nadšence, ale taky mně celý film dost nepříjemně znervózňovala. A délka filmu? Bylo to pro mně sakra dlouhých 158 minut nekonečného čekání na to, co jsem věděla, že se stane. ()

l4zarus

První část se dala přežít, dokonce by se dala označit i za mírně zdařilou. Bohužel časové roviny. kdy jsme v jedné viděli hlavního hrdinu jako zlámaného chudáka a v další jako úspěšného těžaře mi vůbec nesedly. Při druhé zdlouhavé a nudné části usla i moje přítelkyně a já s nudou film přelouskal. Film se dá shrnout krátkou větou, že je to vlastně životní cesta hloupého a zlého Honzi, který k bohatství přišel.. ()

catr

Surové,kruté,až nekrev.Dlouho mě už tak nic nedostalo jako herecké výkony Daniela Day-Lewise a Paula Dano toho obzvláště.Z jeho kázání šel opravdu děs,svoje herecké umění už potvrdil ve filmu Malá miss sunshine,myslím že ho čeká skvělá herecká budoucnost.A taky mám pocit že letošní oscar za nej film skončil uplně někde jinde než měl. ()

fErnesto

Ač si nepotrpím na drama, nebo alespoň do zkouknutí Až na krev nepotrpěl, mě film zasáhl opravdu velice hluboko. Už první scény, které mě zamáčkly do sedačky, prozrazují, v jakém duchu se snímek bude vyvíjet. Naprosto jsem se ztotožnil se zahořklým olejářem Plainviewem, je tak syrový! Jeho cesta k penězům a jisté moci je spojena s překonáváním různých překážek, pracovních i rodinných, které díky své strohé povaze a nedostatku empatie řeší kuriózními až středověkými způsoby. Moc se mi proto líbilo, když se střetl s úlisným fanatizujícím farářem Sundayem. Naprosto sdílím Plainviewův postoj k církvi! Výborná je část po výbuchu vrtu, ohromující hudba, skvělá výprava a našláplý konec, který celý film s noblesou uzavřel. "Skončil jsem" ()

vykyn

způsob jak byl nabídnut tento film je pro mě naprosto nepřijatelný..už dlouho jsem se takto v kině nenudil..koukat 2 hodiny na kreace d.d.lewise je opravdu silná káva..i když byl vynikající..divadelní kus na plátně,tak bych to nazval..opravdu nechápu ty opěvné ovace na tento film..já měl zkažený celý večer..at mi někdo vysvětlí o čem vlastně bylo posledních 15 min.tohoto filmu.. ()

Slimaca

Nechci v tomto případě hodnotit předlohu, herecké výkony, nebo zpracování, ale film jako celek. Ze začátku mě to hodně bavilo, ale časem se ukázalo, že očekávání nebude naplněno a ke konci filmu jsem se už vysloveně nudil. Nevím, kde se stala chyba, ale osobně jsem čekal víc. Možná to je jeden z filmů na dvě a víc shléhnutí... jen nevím, jestli se k tomu někdy dostanu. 65% ()

onde

Jedinecne filmove dilo s uchvatnou kamerou, vypravou a hereckymi vykony. Velmi silny pribeh, dalo by se rict, ze je to film, kteremu ani nelze co vytknout. ()

Lady_Q.E

Už po prvních pěti minutách mi bylo jasné, že to nebude další lehce nadprůměrně vyprávěný film. Pro mě dokonalé, nádherné velkolepé dílo, které zdaleka není pro každého. A popsat to, co předvedl Daniel...ne, na to mi slova nestačí. K tomuhle dílu se budou vracet generace. ()

pp

Zdejší super hodnocení (81%) opravdu nechápu. Film se strašně vleče, první polovina (z chudáka ropným magnátem) ještě byla aspoň trochu zajímavá, ale druhá půlka (psychopat nesnáší všechny kromě sebe) už byla o ničem. Oba hlavní herci (psychouš a slizák) sice hrají skvěle, ale to je na dvě a půl hodiny málo. ()

Ondie

Soukromé představení D.D-Lewise, které dopadlo skoro jako vždy na jedničku. Byl jsem více než spokojen. Lidská vůle je v některých případech neuvěřitelná a Paul Thomas Anderson nám to dokazuje. ()

Tomulka

Musím říci, že kdyby tenhle film neměl výbornou kameru a naprosto geniálního Daniela Day-Lewise tak u něj usnu. Po shlédnutí první scény jsem u filmu zůstal již sám ostatní odešly se slovy, že to bude nuda. Já jim nevěřil, protože mě naopak první scéna zaujala. Řekl jsem si to bude konečně kvalitní film. Během filmu jsem stále více zjišťoval a konec to jen potvrdil, že film kvalitní moc nebyl. Film vnímám jako herecký koncert D.D.-Lewise, který zahrál opravdu famozně. Všechny tři hvězdy dávám jemu. A velké plus kameře, která jeho výkon podpořila. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)