Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Infurius

Moj najoblúbenejší film TOP 1! Ten scénar nemá proste chybu a najlepší je na tom Javier Bardem. On tam hraje takeho blázna a používa rôzne psychologické ťahy na ľudí, až me mrazí po zádech :D Film som videl asi 4x a stále ma neprestáva baviť. Tak úžasné napätie asi nemá žiadny iný film. Začiatočná scéna s autom bola fakt pôsobivá. 100%. ()

Brisingr

Upřímně řečeno jsem si nebyl zprvu jistý, co mám od tohoto filmu očekávat. Bál jsem se, že uvidím jen další z dlouhé řady amerických krimi thrillerů, kde sice výstřely létají po tisících a výbušniny detonují po tunách, ale příběh a napětí se váží po gramech. To jsem se ale šeredně mýlil! Mrazivá atmosféra mě sevřela v prvních okamžicích filmu a samým napětím jsem celé dvě hodiny do konce ani nedýchal. A Javier Bardem? Bez váhání bych mu uvěřil, že by byl schopný přijít ke mně domů a hodit si korunou. Byl bych považoval za urážku kvalitního filmu, kdyby si za tuto roli neodnesl Oskara. Zkrátka zasloužených 5 hvězd. ()

Zaja91

Jedním slovem PERFEKTNÍ. Tři skvělé postavy, se celý film hledají a nemá to chybu. Vynikající atmosféra přetéká, každým snímkem a vy nechcete, aby film skončil. Pánové Coenové, zde nezklamali a oscar za nejlepší film, je zde rozhodně na místě. 5/5 a bez váhání!!! ()

melica

Prvních 80% se tváří jako kovbojka a divák si kouše nehty napětím, jak to s hrdinou Mossem dopadne, ale v duchu tuší, že by to mělo dopadnout klasicky: šílený zabiják v boji muže proti muži padne a Moss si padne do náručí se svou ženou (co se stane s kufrem peněz, už je vedlejší). Pro mě zklamání za to, že se tento klasický konec nedostaví. Šerif, který ztratil smysl života, u snídaně s manželkou, to je jistě zakončení vysoce umělecké a to, jak to dopadne s ostatními hrdiny, tvrdě realistické, ale ani jedno z toho jsem od tohohle filmu nechtěla. Když se to celou dobu tváří jako kovbojka, má se to dodržet až do konce. Taky jsem nepochopila, proč je šerifův zástupce tak okatě hloupý. Malé plus za to, že v hotelové recepci nenechali zastřelit tu zrzavou kočičku, na zrzavé kočičky totiž trpím. ()

+sfinx+

Ničím mne to nezaujalo. Chlapík najde prachy a od té doby mu visí za patami odporný pronásledovatel. Ať se hne kam chce, vždycky ho vrah po chvilce najde, vraha nikdo ho nechytí, přestože neustále zabíjí. Stále pronásleduje Brolina, ale není pro něj problém si jít odskočit zabít někoho jiného a pak samozřejmě opět Brolina v krátké době najít. Josh se všemi penězi, co má a s jeho důvtipem ale nedokáže ani pořádně schovat svoji přítelkyni, ani sebe. Logických škobrtnutí je tam více. Mohl bych začít tou flaškou, co si s sebou stále tahá a vyráží s ní zámky a pokračovat dále. Na druhou stranu T.L. Jones nezklamal, stejně tak na J.Brolina se dalo koukat. Na Bardema už ne. Záporák sice nemá být sympatický, ale nemá ani vyvolávat pocit zvracení. Namixovaný špatný účes, silné kecy a bezchybnost Bonda mi zkazily půlku filmu. ()

beaverkiller

Většinu času nuda, ale opravdu strašná. Celý se to táhne jako slina. Je tu spousta absolutně zbytečných pasáží, kde se vůbec nic neděje. Pustit k tomu šikovného střihače, tak by to dopadlo mnohem líp. Když si vezmu třeba Let s Denzelem Washingtonem, který je podobně dlouhý, tak je to jak nebe a dudy. Tam se pořád něco děje a člověku ty dvě hoďky utečou rychle. Tady? Peklo. ()

brondy

celý celučičký celý film bol jasných 5* a potom prišiel záver.. vlastne, to ani nemalo záver, to sa zrazu len skončilo.. blbými drýstami.. ach jo.. ()

Zlatko

zamiloval jsem si až na druhý kouknutí. bohužel obojí na obrazovce a tohle je jedna z věcí, kterou chci určitě vidět na plátně. ()

Ghedina

Všechno co se vymyká obyčejnosti rád přivítám.Když mě přišpendlí ke gauči příběh s atmosférou,je to fakt pecka.Ale když všude okolo jezdí tak trochu psychopat s vraždící lahví,no tak to čumím jako péro z gauče.Prakticky jsem se nenudil ani u jedné scény.Je to jeden z filmu do kterého se ponoříte a jste rádi,když se konce dočkáte se suchýma kalhotama.Až jednou budete chtít vykrást obchod,není nic jednoduššího,než že upoutáte pozornost ostatních tím,že vyhodíte do vzduchu nejbližší auto a pak si můžete vzít,co hrdlo ráčí.Bombastická 5. ()

ASSteroid

Málo který film se tak skvěle drží předlohy. Knihu miluji a tak jsem se z počátku bál, jak dopadne film, ale bratři Coenové to zvládli na výbornou!! ()

Vlad

Šerif Tommy sa s dnešným svetom už nevie vyrovnať. Spomína na staré dobré časy a podľa mňa aj zbytočne si namýšľa že to vtedy bolo lepšie. Filmu rozhodne nechýba napätie, ani chvíľu som sa nenudil. Do deja som bol hneď vtiahnutý a držalo ma to tak ako pri Utečencovi. Skôr ako dráma to bol pre mňa veľmi solídny akčný film s nádychom thrilleru, ale po pojmom solídny myslím skutočne solídny. 85 % a nie menej. ()

LiSaiFun

U tak oslavovaného filmu jsem čekal, že bude opravdu o něčem. A on je o jednom psychopatovi a o starém šerifovi, který si naříká, kam ten svět spěje... Když to vezmu z jiného konce, někdo pocítil potřebu postesknout si nad tím, jak je ten svět dneska drsný. Protože ale ví, že lidé to mají rádi, neopomněl nám tu drsnost náležitě předvést. Dobře, svět dneska drsný je - ale ne kvůli jednomu bláznovi. Ten tu klidně mohl být v jakékoli době. Takže nevím, co ten film vlastně chce říct. ()

Zavin

Rozhodně ne TOP, ale určitě dobrý až velmi dobrý film. Démonický Javier Bardem mi svým zabijákem připomínal jiného nekompromisního assassina - Rainbirda ze Žhářky. Opodstatnění existence těchhle týpků je jenom důsledek globálního, destruktivního chování člověka. Kdybychom byli schopni vytvořit jiné, mírumilovnější prostředí pro život člověka, tak tady Ti by nebyli nic víc, než výstupem chybného genetického křížení, bez jakéhokoliv smyslu pro další bytí. Nicméně v reálném světe věřím spíše v existenci vrahounů tohoto profilu, než Stalloneovu assassinovi, jehož morální kredit by mohl závidět každý druhý, ale něčím se živit prostě musí. Ať je to jak chce, tak zabijákům nefandím, notabene nikolivěk těm s nimiž mám 50% šanci na přežití i když jsem jenom tupá, v ničem neangažovaná ovce. p.s. Tchýně dokážou dokonale zkurvit fakt všechno... ()

Danny71

musim opakovat predchozi komentare a pridat se k nekritickemu obdivovani tohoto super thrilleru. ani nevim co vyzdvihnout driv, jestli fajn zapletku, perfektni vykon Javiera Bardema v roli uchylneho zabijackeho maniaka Chigurha nebo celkovou atmosferu. O cem bych se ale chtel zminit predevsim je zvuk u tohoto snimku. Po dlouhe dobe jsem byl skutecne uprimne rad, ze jsem byl v multikine. Tady ten zvuk totiz opravdu vynikl a myslim, ze je to jeden z podstatnych detailu, ktery tento film zveda z bezneho prumeru akcnich filmu a thrilleru. ()

zimi

Zvlaštní film zvláštně natočen a něco mezi 3 a 4*, tedy u mě, asi se na to koukněte a udělejte si obrázek sami. ()

anakarenina

V tomto filmu mě nejvíce zaujal svým hereckým výkonem Javier Bardem. Tak chladný, bez projevu emocí, precizní, nekompromisní nájemný vrah, řídící se vlastními filozofickými úvahami o smrti a existenci lidského bytí a přesto v něm vnímám cosi citlivého, takže kdyby mě přišel zabít, budu smířená úplně se vším. ()

gerdi14

Bohužel nikdy nepříjdu Coenum na chut. Myslel jsem že ani nedokoukám,chvílema strašlivá nuda a poslední půl hodinky byla až příliš useklá. Takže jsem vlastně koukal 2hodiny na film a pointa nikde. A to nemluvim o nějakém finále. Sečteno a podtrženo prů(se)měr a vím že znovu si to nikdy nedám. ()

mistrpropr

ten Bardem je strašná držka, celej film mně vytáčel tim výrazem "mam už strašně dlouho zácpu" a jako vražednej nástroj mít bombu se vzduchem nebo co to bylo... ale jinak fajn ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014