Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Zombi

Viděl bych to na nějakých 70%, je zde pár podivností, které celkový dojem kazí: absence policajtů jdoucích po sériovém vrahovi, zbytečnej Harrelson, kterej tam je jen proto aby jsme se dozvěděli jak krutej je Chigurh, šerif Bell nic neřeší, jen pořád kecá, no a závěr je dost podivnej, to je sice asi problém předlohy, ale mě to prostě nesedlo, člověk se těší na závěrečnej konflikt dvou výrazných postav a ono to skončí takhle, zřejmě proto abychom opět viděli jak je Chigurh krutej a svým způsobem zásadovej, což ho sice dobře charakterizuje, ale šlo by to i s tím konfliktem. Abych jen nehaněl, atmosféra je hutná a hlavní postavy výborný, režie se mi taky líbila, takže hodnocení takové jaké je. ()

Estéban

Budu nejspíš v menšině, ale můj postoj k filmu je velmi negativní. Dvě hvězdičky jsou sice hodně nízké hodnocení (a připouštím, že za daleko větší frašky jsem dal víc) ale v tomhle případě a to obvzlaště v tomhle případě nemůžu jinak… Zisk oscara a autorství bratří Coenů mě naladilo v očekávání příjemného filmoveho zážitku, jak jsem v jejich režii zvyklý.. No Country for Old mě však hodně zklamalo… Jediné co film vyvedlo z naproste průměrnosti je brilantní herecký výkon Javiera Bernala,který dal vzniknout novému typu záporneho hrdiny, kterého si však nejde v jistém slova smyslu neoblíbit, ten však celý film zachránit nemůže… Ani nevím co se mi nelíbilo víc – nudný příběh bez pointy, rádo by chytré reci “protřelého matadora“ T.L. Jonese, žádná originalita, předvídatelnost – těžko říct, ale jako celek film jednoznačně selhal. ()

willis

Už jsem myslel že budu muset dát čtyřku, ale ta poslední půlhodina, ta je úplně mimo mísu. Starci plácaj nesmysly jenom proto aby bylo jasné proč se film jmenuje tak jak se jmenuje a na nějaké vyvrcholení, ke kterému má plynout, můžeme zapomenout. Děj prostě vyšumí, což je naprosto v rozporu s tím co se odehrává ve 2/3 filmu. ()

Oyer

První film, kde jsem musel přehodnotit hodnocení, přidávám pátou hvězdičku ! Konečně film, který nekončí nudným happyendem jak jsme dnes v poslední době zvyklý. Charismatický muž, který chodí se zbraní, kterou se zabíjí prasata, vyzařující obrovskou autoritu chladnokrevně vraždí kdekoho na potkání. Jeho konfrontace s obslužným benzínové pumpy ve mně nechal hluboký zážitek. Pořád si promítám tu chvíli jak se Bardem podívá při odchodu na pumpaře a kejvne mu obočím ! Geniální a nezapomenutelné ! Bardem jinak skutečně vyzařuje takové charisma, že se do tohoto padoucha po shlédnutí filmu alespoň na chvilku vžijete. Tommy Lee Jones (opět v roli detektiva) zde zůstal v pozadí hned dvou hlavních protagonistů. Dlouho očekávaná honička mezi Bardemem a Brolinem přidává filmu grády. Velice slušné, napínavé. Zejmena Bardem. Chci víc takových filmů s ním !!!! No a když někde sekunduje Woody Harrelson - tak to je opravdová třešnička na dortíku. ()

Mekgrůdr

Filmy Coenových se liší jako noc a den. Po Big Lebowski jsem čekal podobný druh zábavy...čekal a čekal, ale prostě jsem se nedočkal. A nakonec mě to vůbec nevadilo. Dějová linie je prostá a nezatěžuje nějakým přemýšlením...jediné co vám zbývá je se bavit. Josh Brolin je sympaťák a skvěle se na roli hodí. Tommy Lee Jones je jako šerif parádní a jeho hlášky stojí za to. Ale oni nejsou ti, kdo celý film táhne. Je to Javier Bardem! Jeho padouch, co to plácám, arcipadouch je neljepší, jakého jsem kdy viděl. Opravdu jsem si k němu během filmu vypěstoval strašlivou nenávist. A ta trvá pořád. Jinak myslím, že film nemá slabé místo. A konec? Pche..říkal jsem si, že konec bez happy endu je jako ufouni. "Jo, slyšel jsem o tom, ale nikdy jsem to neviděl". A pak šok, hlavní hrdiná umírá, zabiják je na živu...konec a padá čelist. Bravo!!! ()

Pelopras

Další film kde je hlavní záporák totálně největší ničitel. Přiběh byl sice vo píče, ale když tam přišel Javier Bardem s tou sračkou, co mu maskéři vykouzlili na hlavě tak jsem brečel. A aby toho nebylo málo tak si Anton s sebou nosil brokovnici s tlumičem a kyslíkovou bombu. ()

r.deshain

Co říct, Coenovic filmy se často stanou legendou ještě před uvedením, a to je rozhodně zasloužené. U tohoto filmu to bylo stejně, a posuďte sami, reakce jsou docela rozporuplné. Všem se to sice líbilo, ale tohle a támhle to už přehnali, atd atd. Z mého pohledu, (spoiler) před poslední třetinou odstranit hlavního kladného hrdinu byl tak velký šok, že už jsem ho neustál, a film v tu chvíli pro mě o hodně spadl na tempu a na 'zažranosti' do děje. Celkový zážitek je nakonec dobrý, to jistě, jen je tam pár míts, ze kterých mám spíše rozporuplné dojmy. Přesto se jistě časem zařadí do klasiky. ()

Jorge-Z

Coenovci ve výborné formě. Javier Bardem je neskutečný, nejen v tomto snímku. A po druhém shlédnutí musím dát plný počet, tohle se směle rovná famoznímu Fargu. ()

Say

[+]: Silná a drsná atmosféra Texasu. [+]: Některé dialogy zavání genialitou (např. rozhovor mezi prodavačem a Antonem Chigurhem). [+]: Tommy Lee Jones předvedl dobrý herecký výkon a opět se zviditelnil. [-]: Příliš mnoho přímo zobrazené brutality a násilí. [-]: Reakce některých postav občas podivné. [♪]: ***** Špička! Velmi propracovaný a důležitý zvuk. Sledovat leda v klidném kině nebo se sluchátkama na uších. [=]: Tenhle snímek nese myšlenku. Zejména padesátníci si přijdou na své. ()

jeykey

Četl jsem knihu dřív než jsem viděl film, a tak mi přijdou některé scény neúplné a na rozdíl od knihy jim chybí ta správná pointa. I přesto vydařený kousek s opravdu mrazivým výkonem Bardema. ()

conery1

" Prenajímali starým ľuďom izby. Potom ich zabili a ďalej brali ich penziu. No pred tým, než ich zabili, ich mučili. Neviem načo." Hlavným predstaviteľom príbehu nie je utekajúci Brolin, ani rozvážny okresný šerif Tommy, ale zlo ako také v podobe psychozabijaka Bardema, ktoré sa pred ničím nezastaví, zabíja aj keď nemusí, preto že ho tam " tí hore " potrebujú. Ak sa nevrátim, tak povedz matke, že som ju mal rád. Veď tvoja matka je už mŕtva. Tak jej to poviem sám." Coenovský humor mi sedí, ako hádam žiadny + kvalitní herci + fantastická kamera + mrazivý scenár. Hudbu nehodnotím, preto že som ju vôbec nevnímal, ale to by mal byť tiež +. " Aký je nebezpečný ? V porovnaní s čím, s morom ? Je to psychopatický zabijak ! Ale v pohode, takých je tu veľa." ()

Jaro_slav

Žoš Brolín k nepoznání díky kníru a díky svýmu hereckýmu výkonu, kdy nedělá karikaturu pokerfejsu z učebnice pokerfejsů. Tomymu Lýmu ta role sedla jak prdel na hrnec, takovej velmi uvěřitelnej taťka šerif, kterej chápe, že jedno pivo po jídle z vás piráta silnic neudělá. Chavijé Bardém dočista k pomilování v jedný z nejlepších filmových postav historie. Všade tam jezděj skvělý bouráky! A Kellinka Mekdondová přežila, páč ho prokoukla a taky páč je to prostě Kellinka, víme? Jako bonus velmi účinná práce s hudbou. Stoprocentní FILM! ()

simply

Herecký koncert, skvělá mrazivá atmosféra...prostě po technické stránce dokonalý film. Jenže něco mi tam chybělo, osud postav mi byl celkem lhostejný ( samozřejmě kromě zabijáka Antona) a místy to byla celkem dost velká nuda... ()

geimz

Zaslúžený Oscar, Coenovci sa mi konečne dostávajú pod kožu. Všetci v tomto filme šlapú na plné obrátky a to vrátane scenáru, v ktorom nech sa snažím, ako snažím, neviem nájsť jediné hluché či slabé miesto. A ten Javier Bardem a jeho výkon, uff... Ten strčí za klobúk všetkých záporákov posledných rokov. ()

Ollie235

Pro mě jeden z nejstravitelnějších filmů bratří Coenových. Díky chlapáckému prostředí, drsným postavám a úžasnému důrazu na detaily jsem zde byl totiž schopen přehlížet, že zde opět nekladou důraz na děj a místo toho nutí postavy vést dlouhé dialogy, které ne vždy baví. Tentokrát jsem se totiž do prostředí Texasu dokázal ponořit natolik, že mě mi ze začátku takřka nic nechybělo. Pak se ale zase něco změnilo. Druhá polovina už tak záživná nebyla a spíš jsem očekával tolik vychvalovaný konec, který nakonec zůstal daleko za očekáváním. Někdy se k tomuto oceňovanému snímku určitě rád vrátím, ale na plné hodnocení mě to ani zdaleka nepřesvědčilo. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014