Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

GodComplex

Kupodivu velice prumerny kousek, ktery rozhodne nedosahuje sve reputace. Vlazne, bez spadu. Chlapek zbufne balik penez z drug dealu a zbytek filmu ho honi evil guy s pumpovaci air weapon aby ho zastrelil, that's it. Herecke vykony rovnez pusobi velice nepusobive a zakrikle, mozna s vyjimkou Bardema, ktery zahral spravnyho cold flegmatic killera. Prekvapila me neobvykle malinka rolicka Woodyho Harlesona ke konci filmu. Ovsem je nutne podotknout, ze tenhle movie ma alespon zajimavy charakter a atmosferu. Kdybych to videl jako noname B-movie, rekl bych si, good. Jelikoz jsem to sel ale zcheknout jakozto winner for the best movie of the year 2008, tak se jednalo o velke zklamani, ktere pusobi lehce prazdne a nedomyslene. 6/10 ()

Vyrida

Na No Country for Old Men se mi líbí, že nasadil vysokou laďku hned od úvodních minut a dokázal si ji udžet překvapivě asi do zhruba 3/4 promítajicího času a ikdyž v závěru trochu už poztrácel na kvalitě, doklepal to do závěrečných titulků pro mě přeci jen na pět hvězd ikdyž s přimouřeným okem. Strašně moc se mi líbilo, že se film dokázal obejít, bez nějakých zbytečných dialogů a místo keců čas zaplnil akcí v čele s perfektní kamerou. K tomu je zapotřebí samozřejmě hvězdné herecké obsazení a to tu díky bohu najdeme. Vechny hlavní postavy od šerifa po zabijáka mi neuvěřitelně sedly a nemám sebemenší námitky. Jediná chyba je v inovací lokací a tím myslím, zdržovaní se dlouho na jednom určitým místě, aby se za pár desítek minut šlo jinam do stejného prostředí ( navštěvy několika podobných motelů hlavní postavou ). Jinak bezchybné drama, které si nějaké oscary právem zaslouží a už teď se těším s čím dalším se Coenovi vytáhnou příště. ()

Freemind

Panebože, to bylo brilantní. Až na trošku rozplizlý závěr je tento film zcela dokonalý krystal, technicky precizní dvouhodinka plná syrových scén. Skvělý scénář a ani jedna nota. Javier Bardem jako nejcyničtější vrahoun všech dob. Potlesk za jateční vzduchovou pistoli a brokovnici s tlumičem :) Potlesk za každou scénu honičky. Cohenovi se s tím nes*ali, škoda, že to na konci zpomalilo a vyznělo do prázdna. ()

zipper111

Tak nevím, jestli se má člověk nad tímdle filmem zamejšlet, nebo jen sledovat a nijak nezapojovat mozek. Začátek se mi opravdu líbil, zajímavý rozjezd, nechutný Javier Bardem, uschlý Tommy Lee Jones...zajímavé řešení, ale ten příběh se tak nějak nedostavoval. Nejvíc mě asi štve, že páni řežiséři chtěli udělat hrozně zajímavej konec tím, že ho vůbec neukončili. Aspoň mě se to teda vůbec nezdá. Jestli konec má být čtvrthodinové nicneříkající filozofování bez závěru (ne, doopravdy jsem se snažil najít v tom nějaký duchaplný smysl) tak teda nevím. Od Coenů jsem už viděl lepší filmy takže sice pěkný ale moc mě to nepřekvapilo.4* ()

Vojcl

Pozoruhodný snímek, který i přes pozitivní zámořské kritiky podle mě nebude stravitelný pro každého. Mnoha akčních scén se sice nedočkáme, zato to má místy až depresivní atmosféru. Scénář inspirovaný knižní předlohou (kterou jsem bohužel nečetl a tak nemohu srovnávat jak moc se jí drží nebo nedrží) doslova bourá všechny zažité postupy. Film v podstatě postrádá jakéhokoli klasického hrdinu a závěrečné rozuzlení je naprosto šokující. Herci v hlavních i vedlejších rolích podávají skvělé výkony. Hlavně Javier Bardem jako psychopatický zabiják si svoji roli náležitě užívá. Josh Brolin tu hraje víceméně sám sebe a Tommy Lee Jones si zase střihl svoji oblíbenou postavu zákonochraňujícího šerifa. Abych,ale nemluvil jen o kladech, tak trochu mě zklamalo, že se nedočkáme téměř žádného hudebního doprovodu,v příběhu se najde několik logických mezer a celkově si myslím, že ačkoli se jedná o kvalitní dílo, tak získané Oscary si nezaslouží. ()

Macejko

Do hodiny a pol je to päťhviezdičková záležitosť. Atmosférická a nekompromisná žranica so silným westernovým feelingom, navyše pekne krvavá, výborne zahraná (a to som svojho času Bardemovmu výkonu nedokázal prísť na chuť... ach, detstvo) a napínavá ako hózntrágle. Potom ale nastane nepekný zlom a posledná polhodina divákovi ponúka iba zmeť ťažko uchopiteľných (a pochopiteľných) nostalgických dialógov, ktoré sa dokonalosti predchádzajúceho diania nemôžu rovnať, ani keby sa rozkrájali. Škoda, lebo k plnému hodnoteniu to bolo fakt blízko. ()

blackrain

Chigurh byl opravdu nebezpečný blázen, naprosto chladnokrevný a až moc sebevědomý, který se nezastaví absolutně před ničím a nikým, dokud nedostane peníze zpět. Bez emocí odstraňuje jednoho člověka po druhém. Vždycky, když se objevil v nějaké scéně, tak se mi téměř zatajil dech. Vykreslení postav bylo perfektní i malá role, která by se mohla zdát bezvýznamná, je nepostradatelná. Spousta lidí je pro peníze schopná udělat cokoliv a nezastaví se ani před násilím. ()

buldock

Tenhle snímek že utržil 4 oscary , zajímalo by mě za co? Tahle uměle natahovaná , občas nudící , nelogičnostmi a náhodami degradovaná lehce nadprůměrná kriminálka bez konce? Upřímně nechápu a kroutím hlavou nad tím , čemu jsou schopni akademici udělit zlatého plešouna , hmm... Film: 56% ()

Naslund

Takovéhle westerny si nechám líbit. Správně děsivý záporák, spousta nevýznamných gangsterů na odstřel a klaďák , který jen tak posedává při šálku kafe a je z toho smutný. Bát se moc nemusí. O život jde přece někomu jinému. Do přibližně dvou třetin jsem se velice bavil, ale pak už to trochu vyznívá do ztracena. Ne, že by to už nebylo dobré, ale od brzkého vrcholu už je to jen povídání. ()

slunicko2

Westernoidní napínavou honičku rozehraje jeden dobrodruh, dva zabijáci a texaský šerif. 1) SPOILER. Auto, které jede přímočaře směrem k předpokládanému cíli, nenápadně odbočí a najednou míří někam jinam. Než to divák stačí rozdýchat, je tu překvapivý a hlavně nenadálý konec-nekonec. 2) Mnohé precizně vyjádřil komentátor Gudaulin, s jehož postřehy (nikoli s hvězdičkováním) se plně ztotožňuji a doporučuji je čtenářově pozornosti. 3) Intelektuálskou řemeslně precizní filmovou hru jsem sledoval s nepochybným zájmem, ale bez citové angažovanosti. Nenudil jsem se, nicméně kdyby během promítání vypli proud, ani bych si nevšiml, že jsem film nedokoukal do konce. 4) Snímek žije vlastním životem a nějaký divák ho vlastně ani moc nezajímá. Whatcha got ain't nothin new. This country's hard on people, you can't stop what's coming, it ain't all waiting on you. That's vanity. ()

kaylin

Nesmírně se mi líbí, jak je tenhle snímek syrový, jak je krutý a jak dokáže vyprávět příběh, který má smysl. Jsou zde postavy, s kterými se dokážete propojit, o to více vás pak překvapí, jak dopadnou. Cormac McCarthy vytvořil dobrou předlohu, ale filmové pojetí jí dalo ještě něco navíc. Je strašně moc vidět, kde se inspirovali mladší tvůrci syrových, pomalých dramat. Coenové prostě uměli a umí. ()

IllIlIlIIl

8 nominací na Oskara? Ale no tak! Takhle přeci nevypadají filmy roku. Kromě teda skvělého Bardema, ten předvedl úžasný výkon, který mu padl jak ušitý na míru. Atmosféra obstojná, příběh nedotáhnutý a jen za skvělého Bardema tři hvězdičky. ()

Maq

Pozoruhodný a chytrý kriminální thriller. Vadilo mi několik prohřešků proti dokonalé detektivce - místy není dost jasně vysvětleno, jak aktéři uvažovali a jak sledovali stopu. Pokud jde o myšlenku vyjádřenou názvem filmu, myslím, že příběh ji příliš nepotvrzuje; démoničtí vrazi a peněz chtiví gangsteři nejsou nic nového. Určitě ne v Texasu. ()

movieband

Děj, napětí, občasná akce, ale co proboha ten konec ? Bardem s výrazem chladnokrevného vraha byl děsivý a odpudivý. Občasné zbytečné dialogy a asi jako každý jsem byl nalákán na tuhle větu '' Závěr, který vám způsobí zástavu srdce''. Zástava se nekonala. Žiju. 4* a 78% ()

Damiel

90 % - Javier Bardem nemá chybičku! Naprosto jasná životní role ;-) Jaktože to byl film bez pořádné pointy? Vždyť tam byla, možná trochu maskovaná mezi filmovými políčky, ale mnohem působivější a reálnější než tisíc jiných filmů... ()

Sigurd

V souvislosti s filmem Tahle země není pro starý se často objevuje výraz „morální thriller“. Proč morální? Jsem přesvědčen, že i po vypuštění tohoto dozajista cool znějícího přívěsku zbude část – thriller, která si snadno sama osobě vystačí. Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl tak žánrově čistý film. Temný, bezútěšný a jak jinak, velmi násilný. Právě prvoplánového vyobrazení násilí jsem se trochu obával, naštěstí jak se ukázalo, zcela zbytečně. Bardemův Chigurh, jenž by si mohl do kolonky jméno role z fleku napsat „ten, co zabije každého koho potká“, není bezúčelnou postavou a mimoto jak říká Carson Wells.: „On není jako vy. Není dokonce ani jako já.“ Ani tak drsný svět pohraničí, není dostatečně drsný na brutálního Antona Chigurha. Bude to tedy on, kdo ukončí tuhle již od začátku prohnanou bitvu? Není úniku a Llewelyn Moss to ví. Minimum hudební kulisy ještě více umocňuje tento divácky náročný zážitek. Jen mlčenlivý pouštní vítr na jedné a křiklavé neony ztichlého amerického zapadákova na straně druhé. Záruku kvality také představují zvučná jména hlavních herců. Největší pozornost však na sebe zcela zaslouženě strhává Javier Bardem, který se svým maniakálním vrahem nekompromisně zapsal do myslí uhranutých diváků. Jednou větou: Velmi podařené setkání klasika literární scény amerického jihozápadu s ikonami americké nezávislé filmařiny. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014