Lady Sarah Ashleyová (Nicole Kidmanová) žije svoj život v prostredí povrchnej dokonalosti. Manželstvo bez lásky a bez detí ju pripravili o vieru a všetko, čo kedy malo zmysel. Sarah je presvedčená, že manžel ju podvádza, a tak sa rozhodne opustiť bezpečný život a odcestovať z Londýna do austrálskeho Darwinu, aby muža usvedčila z nevery. Zámienkou na cestu sa stane záchrana veľkej farmy Faraway Downs, ktorú v Austrálii zdedila a teraz čelí bankrotu. Šéf miestnej továrne Neil Fletcher (David Wenham) túži jej majetok získať. Sarah má jediné východisko – dostať stádo 1500 koní na druhý koniec Austrálie. Jej sprievodcom sa na ceste naprieč Austráliou stane nevľúdny Drover (Hugh Jackman), vynikajúci chovateľ dobytka, ktorý je rovnako drsný a nevychovaný, ako je Sarah kultivovaná a uhladená. Drover je tiež vášnivý, ako je Sarah chladná. Ich vzájomnú animozitu zmierni tragédia, kvôli ktorej sa Sarah nečakane stane opatrovníčkou osirelého aborigénskeho chlapca Nullaha (Brandon Walters). Na svojej ceste stretnú nielen množstvo ľudí, ale zažijú aj desivé bombardovanie Darwinu japonskou armádou. Sarah pod vplyvom mocnej a krásnej austrálskej krajiny a vďaka vzťahu s malým Nullahom postupne nachádza samu seba a mení sa na ženu, ktorou vždy túžila byť. Jej problematický vzťah k Droverovi sa mení na váhavý rešpekt, obdiv a nakoniec na lásku. Do ich života však stúpi ničivá vojna. Po prvý raz v živote má Sarah dôvod za niečo bojovať. Bojuje so všetkou vášňou, odvahou a odhodlaním, aby zachránila tých, ktorých miluje... (TV JOJ)

sumperacek

Příšerně dlouhou Austrálii nezachránila u mě ani Nicole, ani příběh poskakujícího šamana, kterého jsme v průběhu filmu nazvali plameňákem. Na konci až příliš prvoplánové a přeslazené. Střih. ()

Yojimbo

Až mě samotného zaskočilo, že jsem dal tak "nízké" hodnocení... Ale co dělat, když film nedrží, není konzistentní, a vypadá, jako by sám nevěděl, o čem vlastně má být. Začíná typicky Luhrmanovsky, tedy chaoticky a fraškovitě, aby náhle zvážněl a hrál si na dobrodružný, romantický a také válečný film. A ano, i morální poučení týkající se přístupu k domorodým obyvatelům nechybí. Je toho příliš, co chce Buzz vyprávět a i během úctyhodných 165ti minut si musí vypomáhat berličkami a zkratkami - a přesto jsem měl pocit, že je snímek nehorázně natahovaný. Méně by v tomto případě znamenalo více. ()

savage3303

Film mi pripadal veľmi rozpačitý. Zo začiatku sa mi javil ako "béčkovi" film ale potom to bolo skvelé. Posledná hodinka dvadcať mi pripadala ako trápny romanitický film, kt. je plná telka, ale s trochou akcie. Celkovo sa mi páčil, ale niektoré časti filmu boli otrasné, iné skvelé a Nicole Kidman mi vôbec nesedala. 3*. ()

Utero

Tohle pro mě bylo tedy velké zklamání. Zezačátku se film tváří jako nějaká rodinná komedie a najednou se přehoupne na velké drama, které místy působí příšerně uměle a digitálně. Jakoby se snad celý film odehrával před modrým plátnem. Scéna s běžícím dobytkem podél útesu byla skvělá a herci zahránili co se dalo, jenomže se prostě nemůžu zbavit dojmu, že tenhle příběh mohl být natočen mnohokrát lépe a poctivěji. ()

frbulka

Tohle bylo opravdu velké zklamání. Asi jako bych dostala krásný načančaný dort s mnoha ozdobami, ale vůbec by mi nechutnal. Vynucené vtípky, u kterých jsem se nezasmála, křečovité výkony hlavních herců, až moc počítačových efektů a pak už jen nadmíru patosu. První role, ve které se mi Nicole nelíbila. Oceňuji ale dějovou linii se šamanem, která mi připadala docela kouzelná a některé scény, kterých však bylo pomálu. Hodně upocené tři hvězdičky. ()

Chalitd

[3½] Ale tak jo, něco málo na filmu bylo fajn. Sice byl poměrně zdlouhavý (zdálo se nám, že jsou to prakticky 2 odlišné filmy spláclé dohromady s tím, že v okamžiku příchodu dešťů začíná právě ten druhý, nový příběh), ale celkově vzato se děj ubíral vcelku příjemným směrem. 'Lovestory' byla víc 'story' než 'love'. Velká část filmu byla očividně graficky dodělávaná, což bylo líbivé, ale u tohoto žánru to moc nedocením. Lepší Hugh Jackman v tomto snímku, než by byl Russell Crowe a škoda, že se ve filmu nemohl objevit Heath Ledger, jak bylo údajně původně v plánu. Nakonec se dočítám, že rozpočtově byl film tak nějak propadákem. Hmmm ()

Yomega

Mé pocity jsou po shlédnutí rozporuplné. Zatímco první půle je nejen vizuálně úchvatná (i když digitalizace téměř všeho je často více viditelná, než by bylo zdrávo), ale také svěží a vtipná, v půli druhé z toho všeho zůstane již jen ten vizuál. Nevyhneme se bohužel ani kýčovitému klišé, které přibývá s narůstající stopáží. Přesto nemohu říci, že bych litoval času. Některé momenty filmu jsou doslova magické (splašené stádo, letecký útok…) a společně s podmanivou hudbou tvoří opravdový zážitek. Herecky mě film nějak zvlášť neoslovil, i když charisma se Hughu Jackmannovi rozhodně upřít nedá. U mě se jedná o lehce nadprůměrný romantický film, který dobře poslouží na jeden večer, na žádný další ale rozhodně ne. ()

jauzdu odpad!

Opravdu příšerně nudný film. Nepřiměřená délka. Nekončící utrpení to sledovat. Když si myslíte, že už bude konečně konec, tak příjde další hodina ještě většího patosu. Příšerná práce skriptu. Kam se hrabe Rosamuda Pilcher. Fuj Fuj Fuj. ()

foundation

Sklamanie ako hrom. Moje osobné problémy s Australiou boli hlavne v réžii, v dĺžke filmu, ktorá je vzhaľdom na obsah absolútne neúnosná a v skratovom obsadení ( Jackman aj Kidman sú vynikajúci herci ale koho napadlo nasadiť ich do tohto musel byť skutočný génius). Odkladal som to skoro 2 roky a mal som pri tom zostať. Špatná nuda. ()

Pekisan

Prva polovica (rozumej hodina a 20 minut) je skvela. Je to vtipne, je to dobrodruzne, trosku toho australskeho tajomna a nejaka ta laska. Proste idealny rodinny film. Ciel je jasny. Film ide jasne za nim a po jeho dosiahnuti som cakal lahodne teply happyend so svadobnymi zvonmi a strihom na zapad slnka nad nekonecnou australskou pustinou. Lenze ono to neskoncilo ani po 2 hodinach, dokonca ani po 2 a pol hodinach. To uz samou nudou pomaly zistujem, ze to nekonecne stado krav tvoria asi milion krat nakopirovane 3 zvery. Ze aj tie krasne zabery prirody su nejak divno prifarbene a vtip asi zaspal spolu so mnou. Narozdiel odo mna vsak uz nemal snahu sa k filmu vratit. Este som sa sice raz zasmial, ale uz len na trapnosti celeho konca. 3 hviezdy lebo som prijemny a mily clovek:) ()

fraktal

Téměř rodinný, zaručeně líbivý seriál. Tahle pohádka je jako jedna velká reklama na krásy Austrálie. Přesto (anebo právě proto?) mi vůbec nevadilo shlédnout ho počtvrté. Ještě štěstí, že se režisér nebojí sám ze sebe utahovat a tak se to nepokouší o nijakou realističnost či uvěřitelnost. ()

jsemzuzu

Oh Bazi, kdes nechal tu svou dokonalou režii, Mouling Rouge byl tak nádhernýýý :) Austrálie se relativně taky povedla, jen ji mohl chlapec zkrátit a rozhodnout se, do kterého žánru vlastně film zařadit... na začátku to byla vtipná Harlekýnka, uprostřed drama a nakonec skoro válečný film ve stylu Pearl Harbor... :D tak nevím... mělo to pár dechberoucích scén, nejvíc asi s tím malým klučinou, ale jinak spíše, pro mě, bohužel průměr :) ()

Othellko

Tak toto bol najnudnejší film, čo som videl v poslednej dobe. Strašne zdĺhavé a pomalé. Jediné čo oceňujem je krásne prostredie rozľahlej austrálskej krajiny. Zopár zaujímavých scén. Prvá polovica sa ešte dala, no potom to šlo dolu kopcom. Jedným slovom bieda. 35% - 40% ()

tranquill

"Paní šéfová, já Vás přezpívám!" Nádherné kolonisticko-rasisticko-válečné drama se silným příběhem, skvělými herci, opravdovou romantikou, skutečnými hrdiny a extrémními emocemi! ()

Zacharias

Ano je to kýč, ano je to samé klišé, ano je to romantický doják se spoustou nájezdů kamerou na drsně přimhouřené či uslzené oči. Přesto všechno, nebo právě proto, jsem byl filmem unešen. Pokud máte romantickou duši a holdujete klasickým filmům ala Casablanca, je to film pro vás. ()

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

Luhrmannův Gatsby nebude velký. Bude obrovský.

24.02.2011

Velkolepá Austrálie sice jen s potížemi vydělala na svůj rozpočet, ale Baz důvěru producentů neztratil. Studio Warner Bros. mu na novou adaptaci legendárního románu F. Scotta Fitzgeralda The Great… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Hugh Jackman nezpívá – houká

Hugh Jackman nezpívá – houká

04.01.2009

Hlavní hvězda (promiň, Nicole) aktuálního velkofilmu Austrálie zřejmě nemá chuť na další epickou romanci. Jméno Hugh Jackman totiž už nefiguruje v zamýšleném obsazení ambiciózního 3-D muzikálu… (viac)

Luhrmann a ekonomická krize

Luhrmann a ekonomická krize

23.12.2008

Velkohubá prohlášení studia 20th Century Fox o „titanicovském“ potenciálu Austrálie se naplnila snad jen v tom smyslu, že klokaní epos šel komerčně rychle ke dnu. Baze Luhrmanna to však nezlomilo,… (viac)