New York City. Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku s úmyslem zabít Johna Lennona. Depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k osobě Johna Lennona a touhou ho zabít, aby se stal slavným. Příběh líčí Chapmanovo duševní zhroucení, ve kterém hrála roli jeho posedlost knihou J.D.Salingera Kdo chytá v žitě. Jeho démoni však zvítězí a přimějí ho zastřelit Lennona na schodech před vchodem do budovy, kde Lennon bydlel.

Kniha Kdo chytá v žitě, kterou měl u sebe Lennonův vrah byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 atentát na Ronalda Reagana. (oficiálny text distribútora)

Sega

Musím říct, že to není vůbec špatný snímek. Celý film má dobrou atmosféru a příjemnou stopáž. A obézní Jared Leto to je opravdu něco. Podle mě docela opomíjený snímek, který nahlíží na hlavního „hrdinu“ jako na člověka. Pro mě jako člověka který doposud neznal žádné podrobnosti ani důvody Lennonovi smrti určitě nadprůměrný snímek. ()

JanKukulín

Hodně dobrý snímek. Jared Leto překvapil. Už jen jeho herecký výkon stojí za podívání. Film sice ubíhá pomalu a nemá nikterak velký spád, ale dle mého to na kvalitě neubírá. Myslím, že snímek je určen spíše milovníkům filmu a ne fanouškům Beatles ()

#47

Pro mě osobně velmi obtížně ohodnotitelný film, pro toho kdo se o Lennona zajímá nebo zajímal neřekne nic nového, ale to samozřejmě nelze vytýkat. Po filmové stránce jsou to kvalitně zpracované a dokumentárním způsobem líčené poslední dny vraha, včetně jeho promluv sama k sobě, které jsou vesměs i reálné, ale přesto se ptám proč tento film musel vzniknout...sám Chapman má pravděpodobně radost, že se o něm natočil film a tato one-man show Jareda Leto jakoby se snažila jakýmsi způsobem vysvětlit či možná dokonce ospravedlnit naprosto zbabělý a neomluvitelný čin jako je úkladná vražda nevinného bezbranného člověka, který má doma pětiletého syna. Samotné sledování filmu je alespoň u mě utrpením, protože "hlavního hrdinu" po celou dobu upřímně nenávidím a v posledních minutách nemyslím na nic jiného, než aby si to Chapman přeci jen nakonec rozmyslel, hodil tu pistoli do popelnice a šel si radši ukájet svoje vášně někam na kozí farmu...bohužel změny historie jsou možné jen ve sci-fi a my tak jen přemýšlíme jestli tahle kreatrura má mít právo na život. ()

Mahoney.

Pre mňa ako veľkého fanúšika Beatles a hlavne Johna Lennona veľmi depresívny film. Verím tomu že to v roku 1980 naozaj takto vyzeralo. A ak nie presne takto, určite podobne. Tie myšlienky a všetko čo Chapman mal. Jared to zahral úžasne. R.I.P. John ♥ ()

AngelG

Vskutku hodně zvláštní film a nebudu lhát, kdaž řeknu, že jsem od toho čekala, ale rozhodně něco jiného a rozhodně něco víc.. ale Jared a jeho "nová" vizáž tomu přidává jednu hvězdičku.. ()

Louie

Hodně příjemná záležitost o prázdnotě uvnitř člověka a jeho placani se od nikud ke smrti v odcizenem meste a svete. ()

sonoluca

Absolutně zbytečnej a nezáživnej film. Schaefer může bejt rád, že se mu podařilo naverbovat Leta a Lohan, kteří leccos zachraňují ()

Drtic

Film který si začal diváka na začátku postupne podmaňovat svýma dialogama avšak nic netrvá večne a upadlo to do stereotypu který začal pomalu nudit. Ale dialogy byli skvelé, výborne v nich bylo videt do mysle Chapmana a dost to přiblížilo jak se cítil. Pak už to bylo jenom čekání na konec který byl dost obyčejný, prúmerný. Taky musím říct, že atmosféra byla dobrá vúbec bych neřekl, že byl film natočen před nekolika lety ty končící 70. léta tam sou dost cítit. ()

Oonika

Ou, to byl zvláštně úchylný film.... A Jared byl táák slizkej!! Kdybych si nepřečetla, že tam má hrát, tak jsem ho ani nepoznala. Jinak k filmu jako takovému... krimi to moc nebylo, až na vraždu, na kterou jsme si museli počkat cca 80 minut, spíš se to celé táhlo v hrozně psychologickém duchu, pořád se řešilo zabít/nezabít, všichni víme, jak to dopadlo, takže tohle dilema se mohlo s klidem vynechat. Víceméně nudná divná podívaná, kdo neuvidí, o nic nepřijde. ()

pirulka

V tomto prípade som dostala jedlo, aké som si objednala. Film podľa mňa skutočne vierohodne opisuje posledné tri dni vraha pred tým osudným momentom...keď bolo zrazu, bez veľkého dôvodu, hudobné nebo navždy bez jednej hviezdy. Táto téma ma nútila rozmýšľať prečo..prečo sa niektoré veci dejú..Jared Leto opäť nesklamal, perfektný výkon, žasnem nad tou podobou a autentickosťou prevedenia jeho postavy. Four stars :) ()

BaronX

Kromě šoku, že jsem asi půl hodiny nepoznal Jareda Leta (kulaťoučkej jak balónek), mi tento film nepřinesl nic, co bych už o této politovánihodné události nevěděl. Opakuje jasná fakta, tu skrytou stránku, o které jsem se domníval, že film poodkreje, zůstala pořád skrytá. Sice nám Chapter 27 trochu poodhalil Marka Chapmana, ale do duše mu stejně nenahlédl, ať se Leto snažil jak chtěl, Chapman to nebyl (porovnávám z pár záběrů z televize, kdy se na nich objevil skutečný Chapman - tehdy mě z toho chlápka mrazilo, v tomto filmu mi ho bylo skoro líto - a to by opravdu nemělo NIKOMU). Škoda promarněné šance, a to že Lennon se prakticky ve filmu neobjeví, ani když je sám vražděn, mi přišlo absolutně k smíchu. ()

Zl0

Nudné, sterilné. Keď rozmýšľam nad tým čím mal asi tento film zaujať mám dojem že vsadili všetko na jednu kartu - na hlavnú postavu. Nevyšlo, teda aspoň u mňa. ()

Chamyl

Naprostý souhlas s Morien, není co dodat. Pouze snad, že film je sám o sobě dost nudný a zbytečně zvyšuje význam bezvýznamného vraha. Je to prostě o nule, která zabila někoho velmi slavného, ale to z ní nedělá nic jiného než vraždící nulu. Tento lidský odpad (podobně jako jeho další kolegové - viz např. i ve filmu zmiňovaný ubožák, který zabil těhotnou Sharon Tate) by měl být totálně vaporizován a ne zachováván pro další generace. V kontextu výše napsaného mi čím dál tím víc vadí, že jsem se na to vůbec díval. ()

masekjc

Při pohledu na stopáž je jasné, že se autor snímku snažil to zbytečně nenatahovat, ale i tak přichází onen osudový okamžik až na samotný závěr, kterému předchází psychopatické tlachání a nezáživný děj. Jered Leto to každopádně udržel aspoň na 3 hvězdičky! ()

jojoping

Neskutočná nuda. Priaznivci Beatles a Johna Lennona zvlášť, vyhýbajte sa tomuto filmu veľkým oblúkom. Mám lepší tip, je taktiež z roku 2007 a jeho meno znie - Across the Universe. ()

jafuska

Tuto skupinu moc nemusím, a život Lennona taky moc nemusím, nevyrůstala jsem v té době, takže jejich písničky znám spíše z Rádia, určitě jeho život nebyl lehký, ale mohlo se dát do tohoto filmu daleko více, než nám bylo dáno bohužel zklamání., ()

miki68cz

Nevšední film, do detailu rozložená schizofrenie posledních dní Marka Chapmana před vraždou Johna Lennona. Dobrý výkon Jareda Leta ostatní okolo jsou nedůležití. Slušný hudební a zvukový doprovod. Děkuji za kratší stopáž filmu, stačilo a stálo to za to. Jako dokument a částečně koncert hlavního hrdiny. ()

4k7

No jo, tak všichni už na začátku víme, jak to dopadne. Ale co jako? Nejsem fanoušek Johna Lennona, ale i přesto musím uznat, že něco znamenal a událost která se stala, zamávala s celým světem. Myslel jsem si ze začátku, že film bude blbost, protože co na tom atentátu taky chtít točit. Jenže Jared Leto jako duševně nemocný Mark David Chapman, to se mu opravdu povedlo zahrát. Do toho ještě krásná Lennonova fanynka v podání Lindsay Lohan... Takže Chapter 27 překvapilo a i když jsem tlouštíkovy myšlenkové pochody moc nepochopil, bylo dobré nahlédnout do palice vyšinutého fanatického fanouška, který má tak trochu svůj svět ()