Zahradník

všetky plagáty

1. interaktivní film! Děj filmu ovlivňují diváci. V kinech pomocí hlasování a na DVD volbou menu. Můžete se rozhodnout, zda svého hrdinu necháte přežít, či nikoliv. Na výběr máte vždy ze tří možností. Partička sedmi mladých lidí (tzv. zlatá mládež) jede na velkou party na Nové Živohošti u Slapské přehrady. Za svítání dostanou nápad projet se na jachtě a vykoupat se na odlehlém břehu. Když se ztratí jedna z dívek, začne jejich boj o přežití. V lese něco je a nehodlá je to nechat naživu… (oficiálny text distribútora)

Ruut odpad!

O nějakém M. Bystroňovi jsem až do nedávna neměl ani potuchy. Zahradníka jsem zaregistroval až po opravdu trapné a průhledné placené propagandě na jednom filmovém serveru. Nakonec jsem se ze zvědavosti přecejen rozhodl po Zahradníkovi sáhnout. A litoval jsem. Litoval jsem hořce. Filmy Marcela Bystroně spojují dvě věci. 1. Příšerní kvalita zpracování + hrozná kamera + opravdu špatní neherci + zoufalé scénáře. Stačí si jen projít recenze na jeho jediné dva celovečerní filmy a máte jasno. Ani to tu nemusím sám rozepisovat. Všechno v Zahradníkovi bylo opravdu hrozné. Jediným pozitivem je snad že to bylo krátké. 2. Ještě Bystroňovi filmy spojuje skupina pětihvězdičkových hodnotících na CSFD, kteří začali svoji činnost až koncem roku 2006 a samozřejmě veškeré Bystroňovi "výtvory" shodně ohodnotí nejvyšší známkou. A jelikož o nějakého Bystroně točícího příšerné komerční propadáky nejeví nikdo moc zájem tak se této skupině podařilo jeho velkodíla vytáhnout z odpadu k neuvěřitelným skreslujím 40 - 50%. já sám jsem se touto podbízivou, a průhlednou trapárnou velice dobře pobavil. Ježe samotné Bystroňovi filmy nejsou zábavné ani nechtěně. Jestli chce někdo vidět film, který je tak špatný až je dobrý ať třeba sáhne po osvědčených jako: Plan 9 from Outer Space nebo Necro Files, ale proboha jen né tohle! TAKŽE TÍMTO VŠECHNY VARUJI A DOPORUČUJI SE VŠEMU SPOUJENÉMU S MARCELEM BYSTRONĚM VELIKÝM OBLOUKÉM VYHNOUT !!! ()

Viktooorka odpad!

Evidentně celý svět neví, jak se mají správně sázet kytičky. Jak se říká v jednom vtipu "Do očíčka ne!", tak právě tam ano. Máme se ještě hodně co učit. [3. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

Asia_Power odpad!

Pičo tak to je moc i na mě. Interaktivní film bez jakékoli interní nebo externí aktivity pokud jako aktivitu nepočítáte fakt, že ať naklikáte cokoli , změní to hovno. Prej že se můžu rozhodnout jestli svého "hrdinu" nechám přežít nebo ne. Leda piču, navíc není co rozhodovat takovou bandu zmrdů jde jen poslat pod drn.Vlastně kecám - na začátku se ozve - Saša nebo Ben, jeden musí ven - a toho zachráníte tím, že mu svinsky nedopřejete jet se zbytkem bandy na vejlet. Logika je zde skvělá například scéna kde všichni nadšeně zahodí z lodičky mobily do vody, aby je nikdo neotravoval tak to bylo hodně na pána. Chápu, že zlatá mládež má peněž tři píči a dva kokoty, ale už je vidím jak hážou mobil v tu dobu za 20 klacků do řeky a nadšeně juchaj jak klesá ke dnu i s kontaktama, písničkama, stáhnutým pornem....no nic mrkneme na killera. Žil byl, v temném hvozdu, jeden hrozivej zahradník co se začal nudit z pěstování petržele a tak začal zabíjet každého kdo se v jeho háječku ocitnul. V háji (doslova) se ocitne parta našich debilů, kde fandit nejde nikomu ani pod silným vlivem drog. Jedna postava vypíčenější než druhá. Každopádně mládež se nechává postupně kosit zahradníkem, divák z toho má hovno, protože skoro vše včetně zahradníka je mimo záběr a rejža Bystroň (u budhy, kokotštější jméno už mít takhle tupý hovado nemůže) si dál vesele točí svou INTERAKTIVNÍ sračku, kterou by vypískali i v Jedličkově ústavu. ()

Zeck

Skvělý "INteraktivní" horor. Příklad za všechny - co mají udělat???? Hledat Báru s Petrou? ...nebo... Rychle utéct pryč z lesa? Samozřejmě, že jsem zvolil možnost - hledat Báru s Petrou, protože se tím větší šance, že všichni umřou. Co se ale nestane, skupinka místo mnou zvolené volby, dělá něco naprosto jiného a o Báře s Petrou se ani slovem nezmíní. Bohužel nevím, jestli tento pseudohoror měl být vtipný, ale kytičky vsazené do očí, nebo do vydlabaného břicha vypadají komicky. Celý film je trapně natahováný zaběry lesa, takže sice nevím, jak se jmenovaly všechny postavy, ale stoprocentně vám popíšů v jakém stromě sídlí Kůrovec. Saša Nikitin je tady tak ubohý, že jediný důvod proč to dokoukáte do konce je fakt, že ho chcete vidět umřít. 30% ()

Dadel odpad!

Tento film se honosí přízviskem interaktivní horor, ale je to jen žvást, tento film je spíš interaktivní tragikomedie nebo interaktivní sračka.....ba ne, dělám si srandu. Není to interaktivní sračka. Ten film totiž není vůbec interaktivní! Sice si zde můžete na čtyřech místech vybrat, jak má děj pokračovat, ale ve skutečnosti tím neovlivníte vůbec nic, celý děj je narýsován předem, a má pouze jeden konec. Tak třeba v první možnosti si můžete vybrat, jestli se skupinkou pojede do lesa Ben nebo Saša. Ať už si vyberete cokoli, bude děj ÚPLNĚ STEJNÝ. Dokonce většina záběrů bude ÚPLNĚ STEJNÁ, pouze ta hrstka zbývajících je natočena dvakrát - jednou s Benem, jednou se Sašou ( a dokonce ani tohle není udělané pořádně, protože jsem si všiml minimálně jednoho záběru, kde byl Saša, přestože by tam měl být Ben - Bystroň asi nestihl ten druhý natočit a doufal, že si toho nikdo nevšimne). Zbývající tři možnosti výběru jsou ještě více iluzorní - děj se pouze asi na jednu minutu rozdělí, a pak se zase spojí, a pokračuje dál ÚPLNĚ STEJNĚ. Neovlivníte nic, ti co mají umřít, umřou. Odhaduji, že tak 90% záběrů je identických pro všechny verze filmu a uvidíte je už při prvním shlédnutí.________ A i pokud necháme stranou neexistující interaktivitu, tak ani jako film to nestojí za nic. Příšerné herecké výkony, neexistující napětí, a především je to neuvěřitelně nnaattaahhoovvaannéé (udělat z pětiminutového námětu hodinový film není jen tak). Bystroni, netoč horory, a pokud možno netoč vůbec.______ A Sašu Nikitina zde ani umřít neuvidíte, čímž odpadá poslední důvod, proč si to půjčovat. ()

Tuxedo

Když se to tak vezme, je to celkem zábavné, na druhou stranu tupé a s trapnými hereckými výkony (výjimkou je ožralý Saša Nikitin). Bystroň měl určitě jasnou představu, jak má film vypadat, nicméně režijního talentu moc nepobral a peněz taky asi moc neměl. ()

Hitman_47

Sice je film úplné hovno, ale má pár světlých okamžiků (i když jen velmi málo). Interaktivní složka je fajn...jen škoda, že je v několik případech velmi nedodělaná..tzn. že když zvolíte, aby kozatá čična odjela z ostrova, tak se stejně později objeví zahrabaná v zemi a mistr Zahradníče si z jejích očních důlků udělá záhonek. Nemůžu si pomoct, ale podle nesmyslného konce to vypadá, jako kdyby chtěl Bystroň svůj film stylizovat do "Texaského masakru po česku", pokud tomu tedy tak je...no není to zpracováno moc dobře teda. Herecké výkony ani za tu pyču nestojí...jediný, kdo se tu alespoň trochu snaží a u jehož výlevů jsem se nejednou zasmál byl Nikitin. No...musím na to mrknout ještě tak 3x, abych sjel nějaké další "alternativy" :)) Ale nečekám, že film by byl lepší....spíš čekám spousty dalších kiksů jako s blonckou. ()

Faustka

Kudy z nudy? Tudy cesta po rodné hroudě tedy nevede. Jako výživový materiál do kompostu, proč ne. Ale na první český interaktivní horor je to hodně slabé. A ten namachrovaný týpek byl ke konci fakt ukrutně otravný. Takže.. Zahradníkův experiment, divákova smrt. ()

JAn odpad!

Dík krátké stopáži a celkem svižnému tempu to nedopadlo až tak strašně, jak jsem očekával. Přesto, možností interaktivního výběru je kupodivu málo, chybí sex, herci jsou strašní, jejich představování zbytečně natahované a gore scény, které trailer slibuje... ty prostě taky nějak chybí. A to se Bystroň zove nejkontroverznějším českým režisérem. Hanba! ()

paascha odpad!

tak to teda bylo něco! Kdo na tohle může dát prachy, proboha??? Známkou shitu pro mě byla persona kameramana, kterého znám osobně a vím, co je to za kokota. Saša Nikotin, zašlá troska, a pseudokočka Váchová tu hrůzu jen umocňují. ()

Deimos odpad!

DVD/// Obsazení 1/10 Děj 0/10 Hudba 3/10 Efekty 0/10/// +první a možná taky poslední interaktivní film, na celém filmu byla asi nejlepší hudba -statická kamera, hodně špatné herecké výkony, mizerně sestříhané, trapný záporák/// Otřesné, zoufalé a ubohé. Člověk se těšil na interaktivní film a taky se ho částečně dočkal. Není to žádná sláva, možností a rozhodnutí je málo, navíc téměř nic neovlivní, ale je to první vlaštovka a to se cení. Ku škodě všem a všemu je samotný film. I v porovnání na českou tvorbu to je největší bahno, které můžete zhlédnout. Jako Horor je to velice špatný film. Záporák, kterýho ani nezahlédnete (v tom špatném slova smyslu). Takže za celou dobu nevíme kdo to je a ani nám nic neřekne. Jeho práce (tedy vyvražďování) taky není skoro vidět. Vždy proběhne rychlý střih a vy nic neuvidíte. Herci neuvěřitelně přehrávají. Vyzní to asi jako kdyby to natáčela partička puberťáků, kteří předtím nic netočili. A celé je to prostě příšerné a to si představte, že to má jen něco přes hodinu. Zahradník je nějhorší český horor a nemá daleko do nejhoršího českého filmu vůbec. Velký průšvih./// Celkem 8%/// ()

Omnibus

Odpad. Tak tudy cesta ke světovosti českého hororu nepovede... A přesto tomuhle filmařskému omylu dávám jednu hvězdu (dal bych jen půl, ale to prý nejde). Kvůli zadostiučinění, že konečně někdo zmasakroval toho zpovykaného "vyvoleného" Sašu Nikitina ! A taky za ty romantické kytičky v dívčích očích...! A za to, jak se zahradník flegmaticky pomalu coural s tím kolečkem ... To bylo ze života :-) ()

strougy

Zdejší hodnotová stupnice mi bohužel nenabízí adekvátní možnost k vyjádření mého znechucení nad tímto paskvilem, co si troufá zváti se filmem... ()

Campbell

Tohle byla nehorázná prdel. Takovejhle slasher nemá chybu, ti herci kteří nehrály, ten vrah který byl směšnej. No Tohle je lahůdka, ale zase bylo to moje první setkání s interaktivním filmem takže jsem se snažil aby přežily mí oblíbenci(teda vlastně.... Já žádný neměl), no a nevyšlo to. No a navíc ta krásná krev to byla prostě krása. Já chci víc já chci víc! ()

eraserhead666 odpad!

Tenhle film není aspirantem na přízvisko nejhorší český film co jsem kdy viděl, tohle JE JEDNOZNAČNĚ NEJHORŠÍ, NEJTUPĚJŠÍ, A NEJBLBĚJŠÍ ČESKÝ FILM, CO JSEM KDY VIDĚL. Zlaté Troškovy Kameňáky, od nich člověk alespoň nic nečekal a občas se i pobavil. Zahradník je ale hnus největšího kalibru. Zrovna včera jsem někde vypisoval tři nejhorší horory, měl jsem ještě den počkat, Zahradník by se tam vyjímal dobře. Nemám moc rád filmy (a české tím tuplem), kde hraje kdejakej blb (jedno jakého pohlaví) jen proto, že je jeho ksicht známý, tady se to jimi jenom hemží. K tomu všemu - otřesné herecké výkony, naprosto stupidní scénář, dementoidní kamerové záběry, o střihu ani nemluvě. Prostě a jednoznačně, to nejhorší, co jsem za posledních několik let viděl. Než toto, to se radši pořádně obrním a pustím si znovu Závadu Blair Witch... A to mě Bystroňova komedie PO HLAVĚ... DO PRDELE docela bavila.... ()

SOLOM.

Musím souhlasit, že tohle je opravdu ''hororová'' katastrofa. Kromě několika pěkných hereček, které se bohužel až na jednu ani neodhalily, což by diváky alespoň trošku probralo z polospánku a několika trefných hlášek jsem se tady nedočkal ničeho co by mě přinutilo si tenhle paskvil pustit ještě jednou znova. Herecké výkony mizerné, gore směšné, atmosféra uspávající a kamera přímo otřesná. Dám jednu * jen kvůli šikovným holkám. ()

Terva

Já se u toho docela bavil, alternativní konce se sice tak nějak opakují, ale dá se v nich najít i něco jiného. Je to prostě domácí zábava, není důležité se u toho klepat strachy. ()