Roundhay Garden Scene

Tento krátkometrážny počin je v podstate začiatok kinematografie. A tak 14. Októbra 1888 vzniká prvý hraný film v trvaní 2 sekúnd, natočení v záhrade u rodiny Whitleyových v meste Yorkshire vo Veľkej Británii. (T2)

DeLaMorte

TAk jsem teď přemýšlel na kolik mám ohodnotit historicky první film na světě...vzhledem k tomu že jsem přemýšlel asi 15sekund a film tvrá sekundy 2 jsem přišel na zcela jasné ohodnocení a tím nemůže být nic jiného než plný počet,protože jsou to právě tyhle 2sekundy díky kterým máme filmy jako takové...co dotat byla to filmová revoluce :-) ()

kisha

Och, příjemná klidná přírodní letní rodinná pohodná a starodávná atmosféra z toho jen dýchá. Upřímné díky Louisovi za jeho neoddiskutovatelně objevný počin. ()

GeorgeHans

Nič. Home-video aké si môže v dnešnej dobe natočiť skoro každý, ale o to vôbec nejde. Lebo toto je prvý 'film' - Úplne prvé pohyblivé obrázky, ešte pred Lumiérovcami. Neskutočný technický pokrok. A vzhľadom k tomu, že je starší ako hociktorý žijúci človek to má aj peknú atmosféru. Úžasné. ()

BluT

Oproti třeba "Monkeyshines, No. 1" naprosto geniální. Aspoň ty dvě hvězdy, protože mi to zas o něco rozšířilo obzory :) Jo a hele, není to zvláštní psát komentář k dílu trvajícímu dvě sekundy? ()

bari68

Tak malý a pritom tak veľký film, podobne ako v Traffic Crossing Leeds Bridge sa jedná len o pohybujúce sa fotografie, ktoré sú ale veľkým milníkom v dejinách kinematografie. ()

Zagros

Který "film" je vůbec ten první na světě? Někdo uvádí právě Roundhay Garden Scene. Nicméně nejde o film, tak jak jej chápeme v dnešním slova smyslu, ale "jen" o první rozpohybované obrázky. Za svoji přelomovost si tohle kraťounké dílko zaslouží i plný počet. Na druhu stranu jde o naprosto běžný záběr, který toho řekne jen velmi málo. Proto tři hvězdy jsou jako průměr akorát. ()

TERRORDROME

Prvý film v histórii! To je jediný dôvod prečo človek ako ja ktorý už v živote videl všetko možné pozorne čumí na trojsekundové domáce video v ktorom sa pár ľudí poneviera po záhrade a púšťa si to viackrát za sebou. Traffic Crossing Leeds Bridge má však omnoho lepšiu dobovú atmosféru. ()

M.I.K.E.

Ani bych se nesnažil hodnotit ty dvě vteřiny a jeden záběr tohoto výtvoru zvaného - FILM. Spíš bych chtěl ohodnotit snahu a genialitu těch lidí, kteří měli ten dar, že dokázali stvořit něco tak skvostného jako je FILM. Škoda jen, že pánové jako Louis Aimé Augustin Le Prince nevědí jakou vlnu novověké zábavy odstartovali. Přál bych si mít stroj času, kterým bych letěl časem do roku 1888 a jako poctu jejich dílu, bych jim daroval nějaký film z dnešní doby. ()

Lovely.Bones

Tohle je ale neskutečný brak!!! Jdu si vesele jednoho krásného odpoledne do kina s velkým očekáváním. Doma jsem se pořádně připravil. Shlédnul jsem trailer, těšil jsem se na všechny své oblíbené herce a ono tohle. Ještě než jsem se vydal do kinosálu, koupil jsem si speciální menu s přívěškem na klíče ve tvaru jedné z hlavních hvězd filmu, ženy vlevo. Přijdu do sálu a je nacpaný. Lidé se cpou poupopcornem a čekají stejně jako já. Začnou dávat reklamy. Nejdřív Fanta, potom korzety, podvlíkačky a samozřejmě to muselo být zakončeno reklamou na Coca-colu se Santou Clausem. Film začíná. A okamžitě končí. Nechápu nadšené tleskání ostatních, Byl jsem naprosto zklamán. Hrozivé nasvícení, scénárista byl nýmand, herci tam stály jak solný sloupy a režisér vůbec neovládal, co se tam děje. Ale musím dát 5 hvězdiček, protože přítelkyni se to moc líbilo :DDDD ()

mirliflore

Svým způsobem nejlepší film, co kdy vzniknul. Uznejte - narozdíl od tohoto dílka si žádný, ani váš nejnejnejoblíbenější film nepustíte 10x za sebou :) ()

laserr

Nedávám tomu odpad!, protože je to úplně první film a začátky jsou vždy těžké. Nedávám tomu ani 5*, protože to nemá děj. Nedávám tomu 1*, protože to přece jen má na víc. Nedávám tomu ani 4*, protože to má pouze 2s. Nedávám tomu 2* ani 3*, protože to značí průměr, ale tenhle film je všelijaký, ale rozhodně ne průměrný. Nedávám tomu žádné hodnocení, protože to na mě nemá žádný efekt, jaký to muselo mít ve své době, takže mi nepřísluší něco takového hodnotit. Ale jsem šťastný, že jsem konečně viděl film z 19. století. ()

bobrux

Nejsem si zcela jistý, jestli má cenu tento kousek historie hodnotit. Děj veskrze žádný, ovšem ten několikavteřinový výlet do doby, kdy se obrázky začaly pohybovat, je nesmírně zajímavý a možná i trošku emotivní. ()

Radek.SCH

Píše se tu: Velká Británie, 1888, 1 min, ale trvá to tak dvě, tři sekundy. To tenhle server není stavěný na to, aby se tam dalo dat ještě menší číslo? Správně by to mělo vypadat takto: Velká Británie, 1888, 0,0333 min ()