Keurosing

Příběh nás zavede do Severní Koreje, kde žije rodina Jong-suka. Jong-suk pracuje v uhelných dolech za hrozných podmínek a málo peněz. Jeho rodina je na pokraji vymření a trpí různými nemocemi. Jong-sukova manželka onemocní, proto se Jong-suk okamžitě musí dostat k lékům, které by jí zachránily život. Pověří tedy svého syna Čuna, aby se postaral o maminku, zatím co on bude pryč. Avšak komunistický režim nedovoluje cestovat za hranice Severní Koreje, proto se Jong-suk musí stát uprchlíkem. Uprchne do Číny, odkud se dostane na Jihokorejskou ambasádu, kde získá jihokorejské občanství. Po příjezdu do Jižní Koreje Jong-suk tahá za všechny provázky, aby dostal svoji rodinu ze Severu. Povede se Jong-sukovi dostat rodinu do Jižní Koreje? Uzdraví se mu manželka? A bude celá rodina zase pohromadě? (TylerGage)

haffen

Veľmi silný zážitok ktorý len tak nevyprchá. Určite jeden z tých najlepších aké som kedy videl. Veľmi smutný film, ktorý ma zložil na totalku! Nedpopručujem ho sledovať slabším jedincom. Mal by si ho pozrieť každý, kto si myslí, že sa má zle a život sa s ním nemazná. Filmu dávam hodnotenie 100% a plných 5*, lebo tí chudáci Severní Kórejci si to zaslúžia. Na konci ostali už len oči pre plač... ()

JohnyTrava

O Severnej Kórei veľa filmov nie je, nie to ešte takých dobrých ako tento. Smutný príbeh o tom ako je svet ale i osud krutý, najmä keď sa zdá, že nádej je už na dosah. Ako väčšina Kórejských filmov s nikým sa nemazná, nemá zábran a cele je to zabalené do úžasného vizuálu. Film ma len jednu chybičku krásu (a bohužiaľ veľkú), i nato že je to dráma ťahá miestami až moc na city, nie že by sa nehodilo ale predsa len je to moc. Navyše i úžasný doprovod mi niekedy začínal vadiť a to mám tento "klasický" žáner rád. Takže slabších 8 - 4* ()

DJ Kritik

Je to skutočne príbeh, kde všetko núti človeka k zamysleniu. Je natočený ale ako propaganda jednej krajiny voči druhej. Naivný človek sa dopúšťa skutočne až neuveriteľných chýb, ale aby si niekto myslel, že musí preraziť policajný koridor v Číne pred nemeckou ambasádou a že tam bude robiť rozhovor mi pripadalo trochu z cesty a to je len malý kúsok podstrčených informácii. Nevadilo by mi to pri podaní príbehu z neurčitej krajiny v neurčitej dobe, ale ako príbeh inšpirovaný skutočnosťou - to nie. Začína to mať to isté ako u amerických filmov - "natočené podľa skutočného príbehu". ()

RigorMortis

Začalo to nádhernou idylkou. Otec so synátorom hrajúci futbal v daždi...a zrazu prišiel pád do tvrdej reality. Idylka a Severná Kórea sa totiž tak nejak navzájom vylučujú. Práca s emóciami Kórejcom tak vlastná, otec, ktorý v snahe zaistiť rodine lepší život zdrhne za hranice a na konci ťažká hra na city, Nezaplakal som, no nebolo mi všetko jedno. ()

muti

severokorejska rodinka ktora sice zije v chudobe, ale problem nastava ked tehotna zena ochorie na tuberu ale lieky pre nu v krajine nie su (ozajstny problem). kamarat co chodieval koli do Ciny ako vyslanec vlady nahle mizne a niet po nom stopy. kto teraz pomoze? jedina moznost je dostat sa tam po vlastnych ilegalne ale to nebude len tak. kym je prec, tak doma zacne druha dejova linia jeho asi 10 rocneho syna, ktory je zrazu odkazany na seba. a navyse, dostat sa z Korei je ine ako sa do nej znovu dostat. boj o zachranu rodiny zacina. vo filme dalej uvidite severokorejsku vaznicu plnu sadistickych bacharov a dokonca aj liecbu potkanom. filmu davam 5* aj koli koli jedinecnej tematike. zaujimavy komentar: verbal :D, Flipper ()

davistercz

Další důkaz, že jihokorejské filmy jsou opravdu extra třída a patří do nejlepší kategorie světových filmů na světě. Viděl jsem mnoho filmů s podobným dějem,nebo-li tématem, ale u tohohle filmu mi málem ukápla slza a to značí, že je to opravdu velmi povedené drama. Musim ještě ocenit herecké výkony herců, které byly opravdu extrémně emociální jako obvykle. Škoda, že film nevidělo víc lidi.., určitě by to mělo daleko lepší hodnocení i když 86% není zas tak špatné. Opravdu byl to silný zážitek na který jen tak lehce nezapomenu. Bravo režisérovi, že zrežiséroval tak nádherný snímek o tom jak to v Severní Koreji chodí a jaké to tam je. Uvažoval jsem poté co film skončil , jestli dát 4 hvězdy nebo plný počet, protože mi opravdu bylo líto jak ten konec skončil. Ale nakonec jsem se rozhodl pro 5*****, protože to zkrátka k filmům patří. To je jediný případ, kde byl opravdu ale opravdu smutný konec.. ()

xpaja

Je to opravdu silný a depresivní emocionální zážitek. Přesto mi ve filmu něco chybělo, abych mohl hodnotit na 5*. Záběry z lágru ale stály za to. Zarazilo mě také, že Jong-sukova rodina, ačkoliv žila někde na venkově, měla po večerech elektrický proud. Dávám --- == 88 % == --- . ()

joseee

Zaujímavý a dojemný film. Avšak niektoré veci sa mi v ňom zdajú veľmi tendenčné, je zrejmé, že juhokórejský režim nemá veľmi dôvod ukazovať systém severu akokoľvek pozitívne. Na druhej strane, je to podľa skutočného príbehu, ktorý má právo byť vypovedaný. ()

GemBirD

Vynikajúci film, kt. sa nebojí a poukazuje na krutý, ba až barbarský režim (od chudoby až po pracovné tábory) v Severnej Kórey, zároveň je to vynikajúca dráma zobrazujúca boj severokórejske rodiny za dôstojný život! Pre tých, kt. by sa radi dozvedeli o Severnej Kórey viacej odporúčam knižky Útek z tábora 14, prípadne Pchjongjangská akvária. ()

deac

Názorově nejblíž je mi asi komentář DJ Kritika. Nemůžu si prostě pomoct, ale ten film mě vůbec emotivně nezasáhl. Naopak jsem se po celou dobu, co jsem ho vydržel sledovat, nemohl ubránit pocitu, že jde pouze o politickou agitku. Co se amerických kongresmanů týče, ti by měli bečet u jiných filmů. Doporučoval bych jim třeba Briana de Palmu-Zredigováno, ať se dojímají u zvěrstev, která páchají američtí vojáci na civilním obyvatelstvu v Iráku. ()

aciss

Řídím se heslem: "Výborný film, který bych si klidně pustil znovu,dostává ****". Tento film **** dostane, ale znovu si ho nepustím. Čtvrtou hvězdu má ode mě film za ztvárnění života v SK a celé situace kolem SK uprchlíků. Děj je zábavný a udrží člověka po celou dobu. Nelíbil se mi ovšem výkon Čuna, který byl na tak malé děcko občas až příliš patetický a některé vedlejší postavy působili uměle. Kdyby se nejednalo o tak silné a stále aktuální téma, dávám o hvězdu méně. ()

visokeYQ

"Ježiše Krista? To Ježiš žije jenom v Jižni Koreji? Vratil se, aby spasil všechny. Tak jak je možny, že je svět tak nespravodlivý? To i Buh žije jenom medzi bohatými? Jak by jinak mohl takhle opustit Severni Koreu?!" :-( ()

vercinek

Opravdu krásný film. Cítím se total frustrovaná, ale zároveň lépe, když se rozhlédnu kolem sebe, co všechno vlastně mám, byť jsou to pro nás naprosto základní věci. Musím vyzdvihnout skvělý výkon mladého herce Sin Myeong-cheola. Asi každé malé dítě ve vás dokáže vyvolat soucit v takovémto ději, ale zde to bylo tak nějak důvěryhodnější - jeho výraz, hlas, držení rukou stále svisle podél těla.. Oceňuji, že se děj zbytečně dlouze nezasekával u několika zásadních scén, které by se jistě daly kýčovitě zneužít a nechat nás velkolepě prožívat. ()

goauld

Neuvěřitelně silný příběh s neskutečně reálným podáním všech zůčastněných herců. Především však herecký výkon onoho chlapce - to se nedá jen tak zapomenout. Celkově se nedivím tak vysokému hodnocení, který tento snímek po právu náleží. Studené a neskutečně drastické podání udržuje diváka v neustálé touze po štastném konci a doufá, že ten bůh nakonec přecejen někde existuje.... Jenže - přání je jedna věc. Hvězdičku na konec dávám za zpracování teamu "na slovo vzatému", neb kdo jiný než jižní soused dokáže bez přehánění vykreslit bezútěšnou realitu KLDR. Amíci by to zase zkru* dyt to známe, že ;-) ()

littelfuse

Dáváte si novoročního předsevzetí? Stačí se pokaždé na konci roku podívat na tento film a budete z něj mít chuť bojovat celý rok...Pro mě naprostá povinnost na konec roku. ()

TylerD.

Plno velmi smutných scén plných bezmoci a zoufalství. Západnímu divákovi velmi trefně několikrát připomene v jakém luxusu si tu žijeme. Nejvíc mi to asi vmetla věta, kdy se hlavní hrdina dostane k tajnému sledování fotbalového zápasu a udiveně prohlásí "ti musí dobře jíst, když takhle běhají". Takovou věc si tady jen těžko uvědomíme. Zprvu jsem myslel, že dám víc ale to klasické jihokorejské plačkovství to nakonec zkazilo. 70 % ()